TIXIK.cz » Města » Hà Giang

Hà Giang, Vietnam - turistický průvodce, satelitní mapa

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Hà Giang : Hlídač pokojů
Hà Giang  Mapa Mapa hotelů Hà Giang

Doporučené hotely Hà Giang


Zobrazit všechny »


Hà Giang : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Hà Giang  Mapa Plánovač výletů na míru
Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Hà Giang a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:07:12

Hà Giang je hlavní město odlehlé vietnamské provincie blízko čínských hranic. Město má rozlohu 168.7 km ² a v současnosti kolem 40.000 obyvatel. Turisty je město vyhledávané především pro možnost setkání s přátelskými a vřelými zástupci etnických menšin Vietnamu, jejichž malebné vesnice se ukrývají v tamních horách.

Oblast Hà Giang

Oblast je velmi hornatá, a tak může být někdy cestování provincií obtížné, ale zpravidla dnes není příliš problematické. Kdysi však francouzským kolonistům, kteří na sever Vietnamu obrátili svůj zájem v roce 1886, způsobily místní podmínky mnoho nesnází. ¨Město Hà Giang na severu sousedí s čínskou provincií Quang Tuyen. Kopcovitá krajina příliš nepřeje zemědělství, a tak velkou část země pokrývají lesy. V oblasti je mnoho čajových plantáží, což ocení zvláště milovníci čaje. Čajovník ostatně pochází z blízké hraniční oblasti Barmy a Thajska, a do Evropy se jeho fermentované lístky dostaly až s Araby a později s Angličany. Ačkoliv je Hà Giang jednou z nejchudších provincií Vietnamu, existuje zde mnoho jedinečných památek a přírodních zajímavostí. V oblasti žije na 22 etnických menšin, pět hlavních skupin tvoří H'mongové (30,75%) , Taiové (24,94%) , Daové (15,16%) ,Kinhové (nebo také Vietové, 12,13%) a Nungové (9,69%) .

Trh v Hà Giangu

Ve městě se na východním břehu řeky Lo pořádá každou neděli významný trh, na němž je možno sehnat prakticky vše od potravin, čerstvé zeleniny a hovězího masa, až po praktické propriety či umělecké zajímavosti.

Taiové

Všude kolem vykukují zubaté strmé kopce, občas vápencový útes. A mezi kopce jsou zasazeny vesnice národnostní menšiny Tai. Většinou je tvoří veliké domy ze dřeva a slámy, i nové budovy se stavějí staletí ověřenými postupy. Tamní lidé jsou nesmělí, a neradi se fotí, ačkoliv chodí v tradičních černočervených šatech. Z pohledu Evropana jsou vesnice taiské kolem Hà Giangu malebnější než jiné vesnice ve Vietnamu. Stačí vyjít jen kousek za město, nebo se nechat vyvést pár kilometrů autobusem.

Přírodní zajímavosti

V oblasti bylo pozorováno 16 druhů plazů (14 rodů, pět rodin) a 36 druhů obojživelníků (20 rodů, sedm rodin) .

Údolí Quan Ba

Nachází se 45 kilometrů od Hà Giangu. Bývá nazýváno „Branou nebes“ a na jeho vrcholu je televizní vysílač. Zajímavostí je jistě Thach Nu Doi, skalnatý útvar, známý jako „Dvě kamenná ňadra“. V údolí se teploty pohybují v rozmezí od 10 ° C v zimě a 24 ° C v létě.

Ubytování

V oblasti existuje rozsáhlá nabídka ubytování, s možností od čtyřhvězdičkových hotelů, až po dvouhvězdičkové. Nejluxusnějším a nejžádanějším hotelem v oblasti je Ecolodge Pan Hou Village. Unikátní hotel se nachází v blízkosti městečka Túng Bà, asi 8 kilometrů východně od Hà Giangu. Když píši unikátní, nejde o klišé, které by chtělo uchlácholit neznalého čtenáře. Specifičnost hotelu spočívá v tom, že všech 22 pokojů je vyrobeno z bambusu a jsou obklopeny rybníky a zeleninovými zahradami. Každý pokoj má vlastní balkon a terasu. Hotel je obklopen horskou džunglí a povodím řeky. Hosté si mohou snadno objednat pěší výlety po okolí s místním průvodcem. Samozřejmostí jsou zdravá jídla a místní speciality - třeba sušené hovězí, které se často smaží s česnekem, květákem a různou zeleninou. Pokud je sušeno tradičně na dřevěném uhlí, jde o opravdovou lahůdku, která ve spojení s chilli, solí a trochou obilného vína nenechá vaše smysly v klidu.

Doprava

Do Ha Giangu se dostanete po dálnici č.2 z Tuyên Quangu , který leží v blízkosti národního parku Tam Dao. Pohodlná cesta z Hanoj do Tam Dao trvá autobusem tři hodiny.


Informace a fakta

GPS: 22.8333, 104.9833
Nadmořská výška: 105 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 08:48:11

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, krásná architektura, skvělé jídlo, levno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: nepříjemné chladno v zimě, poměrně draho
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Business travel (průmysl): letecký, finanční, bankovní
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, poznávání historie, festivaly, aktivní dovolenou
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: stará & nová architektura

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Hà Giang : Recenze

Hà Giang prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí