TIXIK.cz » Polsko » Dolnoslezsko » Wroclaw » Grunwaldské náměstí

Grunwaldské náměstí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Grunwaldské náměstí: Hlídač pokojů
Grunwaldské náměstí Mapa Mapa hotelů Grunwaldské náměstí

Grunwaldské náměstíGrunwaldské náměstí

Související témata

Grunwaldské náměstí: Fotografie

Doporučené hotely Grunwaldské náměstí


Zobrazit všechny »


Grunwaldské náměstí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Grunwaldské náměstí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Grunwaldské náměstí a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Dębowa31km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 03:09:24, Adresa: Wrocław, Polsko

Grunwaldské náměstí je název bývalého velkého náměstí v polské Wrocławi , které dnes tvoří převážně ulice Grunwaldská. Za pruské nadvlády bylo známé jako Kaiserstrasse. Nachází se ve východní části Wrocławi, a dnes je spíše než náměstím velmi širokou ulicí, která pokračuje k východu. V oblasti Grunwaldzki žije asi 16 600 obyvatel a zjednodušeně je nazývaná prostě Grunwald. Náměstí si nese název podle bitvy u Grunwaldu, která se odehrála 15.července 1410 mezi řádem německých rytířů a polsko-litevskou koalicí, kterou vedli čeští vojevůdci Jan Žižka z Trocnova a Jan Sokol z Lamberka . V této významné bitvě, která na dlouho ovlivnila běh polských dějin, padl řádový velmistr Ulrich von Jungingen.

Historie

Hlavní část náměstí dnes tvoří ulice Grunwaldská, která probíhá přes historickou oblast Nowe Szczytniki, postavena v 80. letech 19. století. Hlavním iniciátorem stavby byl městský stavební rádce Richard Plüddemann. Reprezentativní, dvouproudá alej Kaisestrasse spojovala nově vybudovaný Kaiserbrücke (vulgo Grunwaldský most) s Fürstenbrücke (dnes most Szczytnicki, za druhé světové války nesl jméno Adolfa Hitlera) . Ulice měří 1350 m a práce byly dokončeny až v 60. letech minulého století. Náměstí projektoval významný polský funkcionalistický architekt Zbigniew Kupiec (1905 – 1990) a náměstí je pozoruhodnou architektonickou památkou. Dnes na ní můžete najít mnoho zajímavých funkcionalistických staveb a obchodů. Navštivte proslulý Cynamon Bar, kde můžete popřemýšlet nad funkcionalismem do ranních hodin.


Informace a fakta

GPS: 51.1118, 17.0616
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:42:53

Grunwaldské náměstí: Recenze

Grunwaldské náměstí prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Wroclaw (1.7km)Radwanice (7km)Psary (9km)Bielany Wrocławskie (11km)Długołęka (12km)Domasław (13km)Samotwór (16km)Borowa (17km)Brzezina (19km)

Webmap: 1 2 3