TIXIK.cz » Gruň

Gruň, Česká republika - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gruň: Hlídač pokojů
Gruň Mapa Mapa hotelů Gruň

GruňGruň

Související témata

Gruň: Fotografie

Doporučené hotely Gruň


Zobrazit všechny »


Gruň: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gruň Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Gruň a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 20:09:23, Nadmořská výška: 761m

Gruň je největší horská osada ve Starých Hamrech , v České republice . Je to také název stejnojmenného horského hřebene v Beskydách , který se táhne od Starých Hamrů až k Bílému Kříži.

Valašské louky

Název Gruň pochází z lašského a valašského nářečí - tedy z řeči původních osadníků. Označuje táhlý travnatý horský hřeben, který byl odlesněn pro potřeby pastevců. Dnes jsou již některé části těchto „valašských luk“ opět zalesněné a z několika původních salaší se staly horské chaty. I tak je ale Gruň stále posledním odlesněným hřebenem v Beskydech .

Cíl turistů

Gruň je výborným místem pro turisty. Nachází se zde mnoho turistických cest a naučných stezek. V oblasti je provozováno rovněž několik lyžařských sjezdovek, vhodných pro všechny kategorie lyžařů a Prochází tudy i upravovaná 33 km dlouhá běžecká trasa. Za příznivého počasí nabízí Gruň krásné výhledy až na Malou Fatru a Západní Tatry .

Podgruň

Přírodní památka Podgruň se nachází na severozápadním svahu v podhřebenové části rozsochy Kozlena – Gruň a v pramenné oblasti potoka Jamník. Je významná výskytem vzácných a chráněných druhů rostlin.

Socha a kostel Panny Marie

Sochu Panny Marie zde postavil roku 1773 místní rolník. V roce 1847 k ní byla vybudována jednoduchá kaple, která byla na konci 19. století přestavěna na jednolodní dřevěný kostelík s věží.


Informace a fakta

GPS: 49.4861, 18.4834
Nadmořská výška: 761 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:48:13

Gruň: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 89Recenze: 92012-02-17 13:56:53
Nezalesněný horský hřeben s nádherným výhledem až na Malou Fatru.

Města a obce v okolí

Ostravice (9km)Čeladná (13km)Horní Bečva (15km)Frýdlant nad Ostravicí (15km)Prostřední Bečva (18km)Mosty u Jablunkova (20km)Dolní Bečva (21km)Frenštát pod Radhoštěm (21km)Velké Karlovice (20km)

Webmap: 1 2 3