TIXIK.cz » Regiony » Rakousko » Grossglockner Hochalpenstrasse

Grossglockner Hochalpenstrasse - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Grossglockner Hochalpenstrasse: Hlídač pokojů
Grossglockner Hochalpenstrasse Mapa Mapa hotelů Grossglockner Hochalpenstrasse

Související témata

Grossglockner Hochalpenstrasse: Fotografie

Doporučené hotely Grossglockner Hochalpenstrasse


Zobrazit všechny »Grossglockner Hochalpenstrasse: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Grossglockner Hochalpenstrasse Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Grossglockner Hochalpenstrasse a doprava
Hohe Tauern National ParkNárodní parky4km
MargaritzenstauseeJezera4km
ViehbühelVleky, lanovky5km
Ledovec Pasterze6km
Hohe DockHory6km
Franz-Josef-Höhe6km
Vysoké TauryRegiony7km
Ski GasteinSki areály7km
SchareckVleky, lanovky7km
Tunnelbahn FleissalmVleky, lanovky7km
SeppenalmVleky, lanovky7km
Großes WiesbachhornHory7km
FleissbahnVleky, lanovky8km
Ski HeiligenblutSki areály7km
Grossglockner9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 03:58:37


Informace a fakta

GPS: 47.1022, 12.8047
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-17 00:17:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horolezectví, horská turistika, lázeňství, lyžování, ski-alpine, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory, jezera, ledovce, historická města

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Grossglockner Hochalpenstrasse: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422010-08-11 15:45:02
Tak jsem si zkusil otestovat auto na této silnici. Pokud nemáte auto opravdu v pořádku a nemáte aspoň trochu koní v motoru k dobru, snad tam ani nejezděte. Na začátku zaplatíte 28 EUR vstupní poplatek za auto (nebo, pokud máte tauernskou kartu všichni v autě, je to zdarma) , a pak už začíná stoupání. Všude po cestách jsou cedule, které jakoby se výsměšně ptají, jestli je vaše auto v pořádku. Nejdřív to bylo hrozně vtipné, ale když jsme stoupali z cca 1km do 2800 metrů nad mořem a auto se málem uvařilo, už to tak vtipné nebylo .) Celá ta cesta stoupá do těch 2800 a na nejvyšší vrchol postupně malinko klesnete do zhruba 2500 metrů. Je to dlouhé asi 40 km, my jsme měli ošklivé počasí, takže jsme nepotkali žádné zácpy. I tak to ale nahoru trvalo přes hodinu, celou cestu za 2 s průměrnou rychlostí 30-40.

Při cestě nahoru si i v létě vezměte teplé oblečení. My jsme měli dole v údolí 20 stupňů, nahoře padal sníh a byly 3 stupně Celsia. Celkem síla.

Říká se, že poslední úsek před vyhlídkou France Josefa je při hezkém počasí neustále ve frontě, takže je docela možné, že Vám to bude trvat podstatně déle než 1 hodinu nahoru. Spíš počítejte celý den, protože jakmile potkáte zácpu, nikde se neotočíte a nevrátíte.
 2012-05-03 09:27:04
Grossglockner Hochalpenstrasse (Grossglockner Hochalpenstrasse) je vysokohorská silnice a najdeme ji v Rakousku . Spojuje spolkovou zemi Salcbursko s Korutany a protíná národní park Vysoké Taury (Hohe Tauern) . Grossglockner Hochalpenstrasse je pokládána za nejkrásnější alpskou silnici. Byla vyprojektována napříč horskými průsmyky od Brucku v Salcbursku až do Heiligenblutu v Korutanech. Její stavba byla dokončena v roce 1935. Grossglockner Hochalpenstrasse má celkovou délku 47,8 km, pokud nepočítáme odbočky k vyhlídkám. Je nutno dodat, že silnice je placená. Zpoplatněna je od Ferleitenu až před Heiligenblut . Je otevřena od začátku května do začátku listopadu. Přesné datumy otevření a zavření záleží především na výšce sněhu, proto jsou některé odbočky na vyhlídky brzy v květnu ještě zavřeny. Grossglockner Hochalpenstrasse překonává výškový rozdíl 1,5 km, což poznáme i na měnící se okolní floře. Nejvyšším bodem silnice je vyhlídka na Edelweißspitze ve výšce 2.572 metrů. Na tomto vrcholu je parkoviště a odtud se nám při dobrém počasí naskytne neopakovatelný pohled na 37 vrcholů vyšších než 3.000 metrů. Na Edelweißspitze se dostaneme po 12,8 km od zpoplatnění silnice a překonáme výškový rozdíl 1426 metrů. Samotná odbočka k vyhlídce je dlouhá 1,6 km a je to samá zatáčka se stoupáním 14%. Z vlastní zkušenosti doporučuji před výjezdem na tuto silnici mít na autě v pořádku spojku a potom také hlavně brzdy a opravdu dbát na výstražné cedule, kterých je podél silnice mnoho. Dále pokračuje Grossglockner Hochalpenstrasse na druhý nejvyšší bod. To je úsek Hochtor ve výšce 2.503 metrů, kterým prochází tunel dlouhý 311 metrů. V tomto místě se protínají hranice dvou spolkových zemí, Salcburska a Korutan. Dále nás čeká u mostu Guttalbrücke odbočka asi na nejzajímavější místo celé silnice. Je to silnice, kterou se dostaneme k parkovišti Kaiser-Franz-Josephs-Höhe ve výšce 2.369 metrů. Odtud je krásný pohled na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner ( 3 .798 metrů ) a pod ním na ledovec Pasterze . Pokud máte dostatek času, můžete se nechat z parkoviště svézt lanovkou dolů až k ledovci Pasterze . Po návratu na hlavní silnici nás už čeká jen sjezd do malebné vesničky Heiligenblut , které dominuje především krásný kostelík a panorama Grossglockneru. Za průjezd této zajímavé silnice zaplatíte 28 EUR za osobní auto, za motorku 18 EUR. Poslední vjezd na silnici je povolen 45 minut před uzavřením silnice. Grossglockner Hochalpenstrasse je otevřena denně od 5.00 do 22.00 hodin od 15. června do 15. září. V ostatních měsících potom od 6.00 do 20.30 hodin.

Města a obce v okolí

Heiligenblut (7km)Großkirchheim (16km)Rauris (20km)Bad Gastein (25km)Bad Hofgastein (24km)Matrei in Osttirol (23km)Kaprun (19km)Piesendorf (22km)Aufhausen (22km)Niedernsill (23km)Virgen (28km)Huben (26km)Dorfgastein (28km)Taxenbach (24km)Embach (26km)Uttendorf (27km)Zell am See (25km)Hüttschlag (33km)Thumersbach (25km)Hopfgarten in Defereggen (29km)Mittersill (30km)Stuhlfelden (29km)Flattach (31km)Winklern (26km)Stall (30km)Goldegg (32km)Hollersbach im Pinzgau (35km)