TIXIK.cz » Grossglockner

Grossglockner, Rakousko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Grossglockner: Hlídač pokojů
Grossglockner Mapa Mapa hotelů Grossglockner

GrossglocknerGrossglockner

Související témata

Grossglockner: Fotografie

Doporučené hotely Grossglockner


Zobrazit všechny »


Grossglockner: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Grossglockner Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Grossglockner a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 12:22:34, Nadmořská výška: 3798m, Adresa: Entdecken Sie bisher unbekannte Orte:, Rakousko

Grossglockner je nejvyšší vrchol rakouských Alp. Hora Grossglockner je vysoká 3 798 metrů. Vrchol hory není pro veřejnost přístupný, ale přiblížit se mu můžete například po placené silnici Grossglockner Hochalpenstrasse , která vede do výšky zhruba 2 500 metrů pod vrchol Grossglockneru. Horská silnice je téměř 40 km dlouhá s průměrným stoupáním 12 procent. Jedná se o jednu z nejvýše položených, veřejně dostupných evropských silnic. U vjezdu na silnici je několik informačních cedulí s dotazem, zda je vaše auto skutečně v pořádku - při výjezdu sami potvrdíte, že nejsou pro smích.

Dlouhá cesta a krásné výhledy

Cestou nahoru po silnici, blíž pod vrchol Grossglockneru, narazíte na doslova desítky odpočívadel a zastávek, kde můžete zkontrolovat, zda jsou brzdy automobilu stále v pořádku, a také se můžete pokochat krásami rakouských Alp. Každá ze zastávek nabízí trochu jiný pohled na vrcholky hor, a když k tomu přičtete neustále se měnící počasí, je se stále na co dívat. Nejvýše dosažitelný bod vysokohorské silnice je vyhlídka France Josefa; nachází se ve výšce 2 500 metrů nad mořem a nabízí přímý výhled nejen na horu Grossglockner, ale také známý ledovec Pasterzee , který se nachází v údolí pod vyhlídkou na Grossglockner.

Vyhlídka France Josefa

Vyhlídka France Josefa, která má k Grossglockneru nejblíže, je plně vybavené vysokohorské centrum turistiky. Je zde vybudováno pětipatrové parkoviště pro turisty, najdete tu informační centrum i moderní restauraci. Projít si můžete muzeum dolů, kde si zábavnou formou můžete prohlédnout, jak se zde v minulosti těžily těžké kovy.

Ledovec Pasterzee

Asi největším lákadlem při návštěvě oblasti Grossglockneru určitě zůstává ledovec Pasterzee, nacházející se přímo pod vyhlídkou. Bohužel je na ledovci citelně znát globální oteplování. Lanovka Glocknerbahn, která vás ještě před deseti lety svezla ze svahu až k ledovci, v současné době zastavuje v půlce svahu a dál musíte jít pěšky. Z fotografií ledovce pořízených v průběhu let je patrné, že Pasterzee taje, a to poměrně rychle - na délku ztrácí cca 25 metrů za rok. Pokud si tedy chcete vychutnat vysokohorskou silnici, krásný pohled na nejvyšší vrchol Rakouska a přitom zažít pohled na magický ledovec, jeďte na Grossglockner co nejdříve - za deset let tu totiž již žádný ledovec nemusí být.

Praktické informace

Při výletu do oblasti hory Grossglockner pěšky se nezapomeňte vybavit teplým oblečením - teplota je zde až o 15 stupňů nižší než v níže položených oblastech. Pokud se na na silnici, která vede blíže k hoře Grossglockner, vydáte automobilem, zaplatíte 28 Euro za jedno vozidlo za vjezd na silnici. Pokud se do oblasti Grossglockneru vydáte za nádherného počasí, počítejte s tím, že stejný nápad mají i další turisté. Důsledkem toho můžete před cílovou vyhlídkou France Josefa uvíznout v několika kolonách a výlet se může protáhnout na celý den. Nutno upozornit, že vysokohorská silnice je poměrně úzká a po vjezdu do případné kolony automobilů není téměř cesty nazpět.


Informace a fakta

GPS: 47.0737, 12.696
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:29:05

Grossglockner: Recenze

Grossglockner prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Heiligenblut (12km)Matrei in Osttirol (14km)Virgen (20km)Großkirchheim (18km)Huben (18km)Hopfgarten in Defereggen (21km)Hinterbichl (28km)Kaprun (22km)Sankt Veit in Defereggen (27km)

Webmap: 1 2 3