TIXIK.cz » Města » Norsko » Aust-Agder » Grimstad

Grimstad - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Grimstad: Hlídač pokojů
Grimstad Mapa Mapa hotelů Grimstad

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Satelitní mapa Grimstadu, Grimstad: Fotografie

Doporučené hotely Grimstad


Zobrazit všechny »Grimstad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Grimstad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Grimstad a doprava
Marivold CampingKempy2km
Moysand FamiliecampingKempy4km
Rivingen LighthouseMajáky4km
RoreJezera6km
SyndleJezera8km
Homborsund LighthouseMajáky10km
Østre GrimevannJezera13km
Torungen LighthouseMajáky14km
HisøyOstrovy13km
Rise StationStanice MHD14km
Rossedalen StationStanice MHD14km
Tingsaker FamiliecampingKempy15km
Bråstad StationStanice MHD15km
Merdogaard MuseumMuzea16km
Lillesand Town- and Maritime MuseumMuzea16km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:04:56, WWW stránky:

Grimstad je přístavní město, které leží na jižním pobřeží Norska . Najdete ho přibližně 60 km severovýchodně od města Kristiansand . Grimstad je místo, kde byl naměřen nejvyšší počet slunečního svitu v celém Norsku . V současnosti tam žije kolem 10 000 obyvatel.

Pohledy do historie

V minulosti bylo město Grimstad rušným a významným střediskem v Norsku . Grimstad se proslavil hlavně loďařstvím. Mezi lety 1865 až 1885 bylo město vůbec největším loďařským centrem světa. Grimstad měl v té době na 40 loděnic, ve kterých bylo postaveno mnoho lodí. Materiál na stavbu lodí byl získáván především z okolních dubových lesů. Okolí Grimstadu ale trpělo nedostatkem zemědělské půdy a mnoho původních farmářů se muselo dát na rybolov. V dobách své největší slávy vlastnil Grimstad svoji flotilu, která čítala 193 lodí.

O městě

Současný Grimstad je oproti své minulosti poklidné město s přístavištěm. Láká návštěvníky na bílé domky a úzké uličky. Většina těchto uliček je v dnešní době pro dopravu uzavřena. Pěkné je také městské centrum a přístaviště, které se táhne podél celého města.

Zajímavosti města Grimstad

Mezi zajímavosti města Grimstad patří určitě divadlo v opuštěném lomu, který je neslavně znám svojí minulostí. Najdete ho 4 km východně od centra. V lomu se za II. světové války těžily bloky červené žuly, které měly být použity na stavbu Hitlerova památníku, k čemuž naštěstí nikdy nedošlo. V lomu hraje divadlo Agder v letních měsících až šestkrát do týdne. Seznam akcí a přesné časy představení by jste se měli dozvědět v turistické kanceláři. Zajímavé je v Grimstadu také muzeum, které najdete v loděnici Hasseldalen. Tam se můžete dozvědět množství informací o době, kdy byl Grimstad opravdovým centrem loďařského průmyslu. Pokud si budete chtít město a okolní členité pobřeží pěkně prohlédnout z výšky, vydejte se na nedaleký kopec Binabben. Grimstad má také velice pěkné a moderně vybavené přístaviště, kde jachtaři mohou využívat sprchy, toalety, prádelnu a bezdrátový internet.

Ubytování

Kromě několika možností ubytování v hotelích a apartmánech nabízí Grimstad a jeho okolí také trochu skromnější ubytování v chatkách a v kempech. Nejbližší kemp je vzdálen asi 800 metrů od centra města směrem na severovýchod.

Stravování

V Grimstadu je několik restaurací, které lze vřele doporučit. Například restaurace Dr Berg, která leží na kopci nabízí kromě pěkného výhledu i pokrmy z čerstvých ryb a mořských plodů. Výbornou pekárnu najdete na konci pěší zóny a jmenuje se Sam Berg.

Doprava

Grimstad leží nedaleko od dálnice, která spojuje města v jižním Norsku . Autobusové nádraží v Grimstadu najdete kousek od přístavu. Jezdí z něho pravidelné spoje jak do hlavního města Osla , tak i do okolních města jako je Kristiansand a Arendal . Nejbližší letiště je v 40 km vzdáleném Kristiansandu .

Plusy

blízko k dálnici
pobyty u moře

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Aktivity

jízda na koni
rybaření
surfování

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 58.3406, 8.5886
Nadmořská výška: 28 m
Nejbližší letiště: Letiště Kristiansand, 44 km
Pobřeží: Severní moře, 5,4 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:11

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://grimstad.kommune.no

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k dálnici, pobyty u moře, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Grimstad: Recenze

Grimstad prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

GrimstadFevik (7km)Lillesand (16km)Arendal (17km)Birkeland (21km)Tvedestrand (37km)

Webmap: 1 2 3