TIXIK.cz » Města » Velká Británie » Anglie » North East Lincolnshire » Grimsby

Grimsby - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Grimsby: Hlídač pokojů
Grimsby Mapa Mapa hotelů Grimsby

GrimsbyGrimsby

Související témata

Satelitní mapa Grimsby, Penziony v Grimsbách, Luxusní ubytování v Grimsbách, Apartmány v Grimsbách, Grimsby: Fotografie

Doporučené hotely Grimsby


Zobrazit všechny »


Grimsby: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Grimsby Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Grimsby a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Golfový klub Humberston ParkGolf1km
Scartho Methodist ChurchNáboženství2km
SignhillsŠkoly2km
Weelsby WoodsParky2km
Parkway CinemaKina3km
The Jungle ZooZoo3km
Boating LakeJezera3km
Old Clee ChurchKostely3km
Meridian ParkParky3km
King's ChurchNáboženství3km
Pláž HumberstonPláže3km
St Augustines C Of E ChurchNáboženství3km
All Saints WalthamNáboženství4km
Pláž CleethorpesPláže3km
St Christophers Methodist ChurchNáboženství3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:56:11, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 53.5333, -0.05
Nejbližší letiště: Letiště Humberside, 27 km
Pobřeží: Severní moře, 12 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:59:11

Grimsby: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1524.8.2011 9:43:41
Grimsby je malé přístavní město na severu Anglie v ústí řeky Humber, na východním pobřeží Velké Británie . Ve své historii několikrát patřilo mezi největší rybářská centra na světě.

Pohled do historie města Grimsby

Podle pověsti bylo město Grimsby založeno dánským rybářem jménem Grim na řece Heaven, která se vlévala do řeky Humber. Slovo "by" ve staré dánštině znamenalo "vesnice". Doslova tedy Grimsby znamená Grimovo město. Díky své výborné poloze a množství ryb v řece Heaven (heaven znamená ráj) , město se brzy stalo rybářským přístavem. V roce 1201 získalo Grimsby některá městská práva. Slibný rozvoj města zastavilo zanesení koryta řeky Heaven a od 15. století význam města začal upadat. V 19. st. se opět začal rozvíjet rybářský průmysl a město se stalo známé jako jedno z nejvýznamnějších obchodních center s rybami v Evropě . Dodnes patří míst trh s mořskými rybami k největším.

Památky a zajímavosti v Grimsby

Blízko centra návštěvníky zaujme kostel sv. Jamese, který vznikl na základech malého kostelíka ze 12. století. Nejstarší památkou je kostel sv. Trojice a sv. Marie (Holy Trinity & St Mary's Church) , který byl postaven před rokem 1000 n.l. Kostelu vévodí saxonská věž z 11. století. Radnice města je z roku 1854. Pod ní si můžete prohlédnout 200 let staré vězení a exhibici věnovanou boji proti kriminalitě v 19. století.
Většina památek v Grimsby je spojena s rybařením a s rybáři. Vedle kostela je památník věnovaný všem, kteří na moři zahynuli nebo riskovali své životy při rybolovu. Památník je 3m vysoký a představuje rybáře vytahující sítě. Navštivte National Fishing Heritage Centre, kde je umístěna exhibice věnovaná vývoji rybaření ve městě. Nepřehlédnutelnou dominantou města je přístavní věž (Dock Tower) , která byla vybudována v roce 1852 jako důmyslný hydraulický stroj pro nakládání lodí. Při pohledu směrem na moře uvidíte 2 Humberské pevnosti (Humber Forts) , které stojí přímo v ústí řeky do moře. Měly obrannou funkci a za 2. světové války bránily cizím ponorkám a lodím v plutí do přístavu.

Turistické služby a atrakce

Město je protkáno úzkými uličkami, kde můžete zakoupit tradiční pochoutky, samozřejmě z ryb. Odjet z Grimsby a neochutnat místní "fish and chips" by bylo velikou chybou. Na druhou stranu v centru města nedávno vzniklo veliké nákupní středisko. Často vyhledávaným místem k odpočinku je park Weelsby Woods. Park je známý svými sto let starými sochami lvů u vchodu. Potkáte zde celé rodiny, sportovní týmy, běžce i pejskaře. Pro příznivce sportu se ve městě nachází sportovní centrum a golfové hřiště. V nedalekém Cleethorpes můžete navštívit The Jungle Zoo, kde si projdete malou džungli se svými typickými zvuky, vůněmi, faunou i florou. Ve stejném městečku se také nachází zábavní park Pleasure Island Theme Park, který ocení především děti.

Města a obce v okolí

GrimsbyCleethorpes (3km)Tetney (4.9km)Laceby (8km)Immingham (14km)Kirmington (20km)Louth (19km)East Halton (21km)Barnetby le Wold (24km)

Webmap: 1 2 3