TIXIK.cz » Města » Rakousko » Štýrsko » Okres Graz-Umgebung » Graz

Ubytování Graz

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Graz: Hlídač pokojů
Graz Mapa Mapa hotelů Graz

Související témata

Satelitní mapa Rakouska, Největší města v Rakousku, Satelitní mapa Grazu, Tipy na výlety poblíž Grazu, Penziony v Grazu, Luxusní ubytování v Grazu, Apartmány v Grazu, Autopůjčovny v Grazu, Graz - počasí, Graz: Fotografie

Doporučené hotely Graz


Zobrazit všechny »Graz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Graz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Grazu, Plánovač výletů, Graz a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
LandeszeughausMuzea0.1km
Kulturhistorische SammlungMuzea0.1km
Stadtpfarre Hl BlutNáboženství0.2km
Robert Stolz MuseumMuzea0.3km
Galerie Eugen LendlMuzea0.4km
Mr. Philipp KonzettMuzea0.5km
Kunsthaus GrazMuzea0.4km
Graz CathedralKatedrály0.4km
DompfarramtNáboženství0.4km
Neue GalerieMuzea0.4km
Universalmuseum JoanneumMuzea0.4km
Graz Opera HouseDivadla0.4km
Evangelisches Bildungswerk SteiermarkNáboženství0.6km
Elisabeth Selma EtareriMuzea0.5km
Diocese museumMuzea0.6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:54:34, Nadmořská výška: 364m, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 47.0691, 15.4387
Nadmořská výška: 364 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:30:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.graz.at/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Je to hlavní město?: Ano
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: horská kola, rybaření
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Prostředí města: hory, řeka, údolí, vinice
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Business travel (průmysl): bankovní
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, pekárna, banka, prodejna kol, knihkupectví, autobusová zastávka, půjčovna aut, autoopravna, myčka aut, kostel, budova soudu, zubař, doktor, čerpací stanice, supermarket, posilovna, nemocnice, prádelna, knihovna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Graz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702010-12-23 14:07:22
Graz je hlavní město Štýrska a zároveň 2. největší město Rakouska . Nachází se v jihovýchodní části země, v nadmořské výšce 353 m, na břehu řeky Mur.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. První sídlo zde postavili Římané. Později tu obyvatelé příbuzní s dnešními Slovinci postavili malý hrad „Gradec“. Dnešní německý název města Graz byl poprvé použit v roce 1128 za vlády vévodů Babenberských. Velký rozkvět zažilo město Graz pod nadvládou Habsburků, kdy se stalo významným obchodním centrem. V roce 1281 mu císař Rudolf I. udělil zvláštní privilegia. Habsburkové z místního opevnění kontrolovali území dnešního Štýrska, Korutan, část severní Itálie a Slovinska až po Terst . V 16. století tu byla vybudována univerzita, renesanční Zemský dům a také hodinová věž. Během staletí město úspěšně čelilo nájezdům Turků i později napoleonským vojskům. Zdejší pevnost Schlossberg v bojích prokázala svojí velkou sílu. Bohužel po dobytí Vídně musel kapitulovat i Graz. Francouzi rozbořili a zničili řadu památek. Symbol města – hodinovou věž však obyvatelé města natolik zbožňovali, že za její ponechání v původním stavu zaplatili Francouzům velkou sumu peněz. Další poničení města proběhlo během války, kdy zde bylo srovnáno se zemí mnoho domů.

Kulturní a obchodní centrum

Nyní je Graz obchodní, kulturním a politickým centrem celé oblasti. Dominantou města je zámecký vrch Schlossberg, který tvoří komplex několika staveb a opevnění na 120 metrů vysokém kopci. Nejznámější je zdejší hodinová věž a pevnost, jejíž základy pocházejí z 9. století. Zdejší pevnost je dokonce zapsána v Guinessově knize rekordů jako nejhůře dobyvatelná pevnost. Zámecký vrch tvoří historické centrum města Graz, které je od roku 1999 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Hodinová věž

(Uhrturm) je hlavním symbolem Grazu. První věž zde stála již ve 13. století, dnešní podoba však pochází z roku 1560. Pro lepší viditelnost byla na ciferníku umístěna pouze velká hodinová ručička. Až později byla nainstalovaná minutová ručička. Nejstarší z trojice zvonů v této věži pochází z roku 1382. Bizarní komůrky na třech rozích střechy, sloužily pro požární hlídky, které z jejich oken signalizovali, kde hoří a pomocí červených praporů navigovali zasahující požárníky v ulicích.

Zemský dům, zbrojnice a Glockenspiel

Mezi další významné památky ve městě Graz patří Zemský dům (Landhaus) , který patří k nejvýznamnějším renesančním památkám ve střední Evropě , Zbrojnice Landeszeughaus z roku 1645, ve které se nachází sbírka 32 tisíc kusů brnění a zbraní z období třicetileté války, lidový orloj Glockenspiel z roku 1905, který nechal postavit obchodník Gottfried Maurer na náměstí Glockenspielplatz. Dodnes si ho zde můžete poslechnout v 11, 15 a 18 hodin. K významným památkám také patří Dvorní pekařství Hofbäckerei, gotický Dóm z 15. století, katedrála Herzen Jesu, bazilika Mariatrost.

Kunsthaus

Významnou moderní stavbou je Kunsthaus (Dům umění) , který je unikátním architektonickým skvostem. Jeho architekty byly angličani Peter Cook a Colin Fournier, kteří si dali za cíl vytvořit moderní budovu ztvárňující živou hmotu. Budova během roku hostí různé výstavy a expozice. Kunsthaus je otevřen denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin. Vstupné stojí 6 EUR pro dospělé a 3 EURa pro děti.

Ostrov Murinsel

Další zajímavou stavnou ve městě Graz je umělý ostrov na řece Mur – Murinsel. Obdivuhodnou konstrukci umělého ostrova ztvárňující lasturu navrhl newyorský designer a fotograf Vito Acconci. Ostrov Murinsel je spojen s oběma břehy řeky Mur a nachází se na něm patrová restaurace a útulný amfiteátr. Zajímavostí je, že ve městě panuje teplé klima, které na ostrov i do města přivádí vzdušné proudy, tzv. fény, ze středomoří.

Univerzity

Graz je také významným univerzitním městě. V současnosti zde na 6 místních univerzitách studuje cca 50 tisíc studentů z celého světa.

Kultura a akce

Graz hostí během roku velké množství kulturních akcí i festivalů. Mezi ty nejvyhlášenější patří hudební festival Jazz Sommer (probíhá vždy od poloviny července do konce prvního týdne v srpnu) a festival pouličních divadelních souborů La Strada (přelom července a srpna) . V roce 2003 byl Graz vyhlášen hlavním městem evropské kultury. V současnosti zde žije cca 260 tisíc obyvatel.

Města a obce v okolí

Graz (0km)Raaba (6km)Mantscha (8km)Feldkirchen bei Graz (7km)Gössendorf (9km)Nestelbach bei Graz (13km)Rein (14km)Unterpremstätten (12km)Lannach (16km)

Webmap: 1 2 3