Grande Arche - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Grande Arche: Hlídač pokojů
Grande Arche Mapa Mapa hotelů Grande Arche

Související témata

Grande Arche: Fotografie

Doporučené hotely Grande Arche


Zobrazit všechny »Grande Arche: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Grande Arche Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Grande Arche a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Avenue de Clichy6km
Most Alexandra III. PAříž7km
Place de la Concorde7km
Opera Paříž7km
Place du Tertre v Paříži8km
Tuilerijské zahrady v Paříži8km
Les Halles9km
La Conciergerie9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 16:47:10, Adresa: 1 Parvis de la Défense, Paris La Défense, Francie, Telefon: +33 1 49 07 27 27, WWW stránky:

Grande Arche je moderní stavba ve tvaru vítězného oblouku ve Francii . Nachází se v obchodní čtvrti La Défense , jejíž je symbolem. Stavba Grande Arche je novodobou pamětihodností Paříže . Byla dokončena v roce 1989 k 200. výročí Velké francouzské revoluce. Jedná se o otevřenou kostku, která je pokryta sklem a bílým carrarským mramorem. Architektem Grande Arche je Otto von Spreckelsen z Dánska. Se svojí výškou 110 m je moderní kostka dvakrát vyšší než Vítězný oblouk (50 m) na Place de Charles de Gaulle. Váha kostky je pak 30 000 tun. Pod Grande Arche se nachází stanice metra a rychlodráhy RER. Celá stavba spočívá na 12 pilířích zakotvených pod zemí. Vešla by se pod ni tak prý celá Katedrála Notre-Dame . Pod klenbou kostky jsou zajímavým způsobem zavěšeny panoramatické výtahy. V bočních stranách kostky Grande Arche jsou kanceláře a v horní části se nacházejí výstavní prostory a vyhlídka, díky které můžete vidět hlavní zajímavosti Paříže . La Grande Arche totiž leží na hlavní ose, která protíná střed Paříže . Nachází se na jedné přímce s Vítězným obloukem , Champs-Élysées a pyramidou v Louvre . S ohledem na to, že stavba je téměř celá zrcadlová, je ale vůči Champs-Élysées mírně natočena kvůli tomu, aby byla vidět i z ostatních částí Paříže.

Informace a fakta

GPS: 48.8928, 2.2358
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:38:38

Grande Arche: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 7630.1.2012 22:53:49
Moderní čtvrť s zajímavým mrakodrapem. Je opravdu hodně veliký a když před ním stojíte, říkáte si jak to stavěli. Zajímavé vidět nic extra, raději iděte dvakrát na eifelovku nebo Sacre coure, tam je hezčí prostředí a příjemná atmosféra ale taky spousty lidí.

Města a obce v okolí

Argenteuil (6km)Bougival (8km)Le Port-Marly (9km)Paříž (9km)Louveciennes (10km)Saint-Germain-en-Laye (11km)Bailly (13km)Poissy (15km)Achères (14km)

Webmap: 1 2 3