Grande, Dominikánská republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Grande: Hlídač pokojů
Grande Mapa Mapa hotelů Grande

Související témata

Grande: Fotografie

Doporučené hotely Grande


Zobrazit všechny »Grande: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Grande Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Grande a doprava
Playa Grande BeachPláže0.3km
Cabarete BeachPláže43km
Playita beachPláže54km
Pláž El PortilloPláže67km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pláže, Aktuální čas: 06:33:41, Adresa: 5 Aut, Dominikánská republika

Grande je nejkrásnější pláž v Dominikánské republice a jednou z nejkrásnějších pláží světa. Nachází se na severu země asi 10 kilometrů západně od města Cabrera a 10 kilometrů východně od města Rio San Juan.

Doprava Grande

Nejsnazším způsobem, jak navštívit pláž Grande je s využitím letecké dopravy. Nedaleko pláže se nachází úplně nové mezinárodní letiště Samana, kam však zatím směřují pouze lety z Německa, Kanady a Itálie. Další možností je letiště Puerto Plata vzdálené přibližně 70 kilometrů. Nejlepším způsobem pohybu po ostrově je zapůjčení vozidla v některé z místních půjčoven. Při využití autobusové dopravy se dostanete z letiště do města Nagua a odtud už pouze s taxi.

Pláž Grande

Grande je 1600 metrů dlouhá písečná pláž se zlatavým jemným pískem a tyrkysově modrou čistou vodou. Pláž Grande je vhodná především pro plavce - vzhledem k velkým vlnám se nedoporučuje rodinám s malými dětmi. V blízkosti se však nachází několik dalších pláží s pozvolným vstupem do moře a klidnou hladinou. Na své si zde přijdou zejména dospívající, kteří si zde užijí spoustu zábavy. Grande je lemována kokosovými palmami a vytváří proto překrásnou atmosféru pro romantické procházky po měkkém písku v kteroukoli denní dobu. Na obou okrajích pláže Grande jsou strmé útesy, ze kterých je pěkný výhled na pohádkové scenérie pláže. Na pláži Grande jsou k dispozici lehátka s deštníky a občerstvení.

Sport Grande

Pro svoji bohatou podmořskou korálovou výzdobou je oblast Grande oblíbená i pro milovníky potápění a šnorchlování. Ti zde kromě korálů mohou spatřit také bohatý podmořský život, sladkovodní jeskyně a vraky potopených lodí. V této oblasti se proto nachází i několik potápěčských obchodů. Mezi další aktivity, kterých si zde můžete užívat patří i windsurfing, kitesurfing a surfing. Grande je také jednou z nejlepších golfových oblastí. Golfové hřiště zahrnuje 370 akrů půdy s 10 jamkami a je umístěné na západním útesu nad pláží Grande. I přesto, že nejste zrovna vynikající hráči golfu, můžete si zde při hře užít množství nádherných výhledů.

Ubytování Grande

Pokud se vám pláž Grande líbí a chcete se zde zdržet, můžete se ubytovat v některém z mnoha ubytovacích zařízení v okolních městech Cabrera nebo Rio San Juan, ve kterých je i množství obchodů, restaurací a barů s bohatým nočním životem.


Informace a fakta

GPS: 19.6774, -70.0124
Nadmořská výška: 13 m
Délka pláže (m): 800 m
Vzdálenost od parkoviště (m): 300 m
Je do moře pozvolný přístup?: Ano
Je pobřeží členité?: Ne
Je parkoviště placené?: Ne
Je místo veřejně přístupné?: Ano
Je na pláži občerstvení?: Ne
Je na pláži půjčovna sportovních potřeb?: Ne
Jsou na pláži sprchy?: Ne
Je WC přímo na pláži?: Ne
Je na pláži nebezpečí padajícího kamení?: Ne
Je u pláže nebezpečný mořský proud?: Ne
Má pláž modrou vlajku?: Ne
Jsou na pláži řasy?: Ne
Je na pláži plavčík?: Ne
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:16

Grande: Recenze

Grande prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Cabrera (12km)Cabarete (43km)Nagua (38km)

Webmap: 1 2 3