TIXIK.cz » Města » Grado

Ubytování Grado, hotely Grado

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Grado: Hlídač pokojů
Grado Mapa Mapa hotelů Grado

Související témata

Luxusní ubytování v Gradu, Apartmány v Gradu, Levné ubytování v Gradu, Satelitní mapa Grada, Grado - počasí, Grado: Fotografie

Doporučené hotely Grado


Zobrazit všechny »Grado: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Grado Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Grado a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:05:10, Telefon: +39 0431 80939, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
zajímavá muzea
dostatečná nabídka ubytování
pobyty u moře
blízko do větších měst
rodiště významných osobností

Vhodné pro

shopping
poznávání historie

Aktivity

jízda na koni
rybaření

Služby

kemp
radnice


Informace a fakta

GPS: 45.6784, 13.3863
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:24:33

Grado: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:37:06
Grado je vyhlášené evropské přímořské letovisko a turistická oblast v Itálii . Leží v severní části Jadranu, severně od Benátek . Grado bylo významným letoviskem již za dob Rakouska-Uherska. Jeho historie však sahá až do období Římské říše, kdy bylo předměstím města Acquileia.

O městě

V současnosti žije v městečku přibližně 9 000 obyvatel. Letovisko Grado se řadí mezi nejlepší lázeňská letoviska světa, čemuž napomáhá hlavně unikátní mikroklima. Místní Spa Center nabízí masáže, fitness centra, sauny, fyzioterapie, parní lázně i speciální inhalace. Hlavní pláž Gradu patří podle mnohých k nejkrásnějším plážím Itálie a každý rok získává nějaká ocenění. Celkem je tam 15 km pláží.

Památky a kultura

Historické centrum je tvořeno krásnými, úzkými uličkami s pitoreskními náměstíčky. Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří sakrální stavby Santuario di Santa Maria di Barbiana a Basilica di Sant´Eufemia. Bazilika je datována do roku 579. Dále je tam Basilica Santa Maria delle Grazie, která byla postavena na přelomu 4. – 5. století a Basilica Santa Maria della Salute, která byla postavena v 6. století. Poslední jmenovaná bazilika vytváří ojedinělou scénu pro pořádání letních koncertů, literárních čtení a dalších kulturních událostí.

Sport, kultura

Grado nabízí i možnost sportovních aktivit. K dispozici jsou tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal a další sportovní hřiště. Okolí je vhodné k projížďkám na kole. Nechybí ani možnost vodních sportů jako je vodní lyžování, windsurfing, potápění a také rybaření. Mezi nejvyhlášenější festivaly patří akce “Perdon de Barbana“, která je zasvěcena panně Marii a koná se již od roku 1237. Dále je to setkání spisovatelů “Autori sotto l´ombrellone“ a svátek patronů města “Festa dei SS.Ermagora e Fortunato“. Na nedalekém zámku probíhají jazzové koncerty a uvádějí se antické hry.

Města a obce v okolí

GradoLignano Sabbiadoro (19km)Marano Lagunare (20km)Cervignano del Friuli (16km)Turriaco (16km)Monfalcone (18km)Ronchi dei Legionari (19km)Ruda (18km)Santa Croce (25km)

Webmap: 1 2 3