TIXIK.cz » Regiony » Polsko » Lodžsko » Góra Kamieńska

Góra Kamieńska - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Góra Kamieńska: Hlídač pokojů
Góra Kamieńska Mapa Mapa hotelů Góra Kamieńska

Góra KamieńskaGóra Kamieńska

Související témata

Góra Kamieńska: Fotografie

Doporučené hotely Góra Kamieńska


Zobrazit všechny »


Góra Kamieńska: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Góra Kamieńska Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Góra Kamieńska a doprava
Centrum sportu a rekreace Nowa GdyniaRegiony67km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 13:27:30, Nadmořská výška: 331m

Góra Kamieńska je precizně vybavené sportovní středisko blízko města Lodž v Polsku . Je ideální pro letní i zimní sporty. Na vrcholu umělého kopce o nadmořské výšce 386 m se nachází větrná elektrárna. Přes 40 kilometrů sjezdovek zaručeně nadchne i náročné lyžaře, milovníci MTB či downhillových sjezdů nesmí výjimečný sportovní areál minout v létě. A mimochodem, se v areálu nachází jediná letní sáňkařská dráha v centrálním Polsku …

Góra Kamieńska

Umělý kopec byl vytvořen skládkou okresního lignitového dolu. Relativní výška kopce je asi 160 až 180 metrů, a jde o nejvyšší kopec v centrálním Polsku. Těžba v oblasti skončila v roce 1993, kdy KWB Belchatów definitivně vyčerpala podloží okolní půdy. Dnešní název místa byl na žádost městské rady zapsán v prosinci roku 1999. Ale dost informací o historii, neboť přítomnost areálu žije adrenalinovým sportem!

Letní dobrodružství

Léto v areálu Góry Kamieńske nestrávíte s brčkem v limonádě. Areál nabízí od 1.května množství dechberoucích atrakcí nejen adrenalinového rázu. Milým ulehčením pro zastánce rozličných forem downhillu (nabízí se cyklistika, ale představivosti se meze nekladou) je 760 m dlouhá lanovka, která pojme 2000 lidí. Mezi nejvýznamnější atrakce areálu, které zaručeně rozbuší srdce každého dobrodruha, je letní sáňkařská dráha. Vyjíždíte 365 metrů, abyste si poté mohli užít jedinečný 620 metrový spád, přičemž maximální rychlost sjezdu dosáhne 11 m/s (tj. asi 40 km/hod.) . Jedinečným zážitkem je downhillový sjezd na MTB či downhillovém kole, a pokud se vyhnete frakturám, bude na co vzpomínat. A co říci na motokrosové dráhy a rychlé motokrosy? Snad jen: přilby na hlavy, a nohy do pedálů!

Zimní adrenalin

I zimu můžete strávit s horkým grogem v teple horské chaty... ale nemusíte. V zimě slouží Góra Kamieńska jako ideální sjezdovka, která je vybavena čtyřsedadlovou lanovkou, o délce 760 metrů a dvěma vleky o délce 700 a 160 metrů. Celková délka sjezdovek různých úrovní na umělém návrší je 42 km. Je-li zima teplejší, je svah zasněžován uměle, a tak si i za nepříznivých podmínek počasí přijde náročný lyžař na své.

Praktické informace

Informace o ubytování v blízkosti střediska naleznete, stejně jako podrobné sdělení o seriózních sezónních cenách na stránkách webu http://www.gorakamiensk.info.


Informace a fakta

GPS: 51.2245, 19.4334
Nadmořská výška: 331 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:19

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, lázeňství, shopping, rybaření, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Góra Kamieńska: Recenze

Góra Kamieńska prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kleszczów (9km)Rząsawa (11km)Belchatów (16km)Kluki (19km)Radomsko (17km)Piotrków Trybunalski (27km)Nieznanice (35km)Lask (45km)Czestochowa (51km)

Webmap: 1 2 3