TIXIK.cz » Města » Velká Británie » Skotsko » Glasgow

Glasgow - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Glasgow: Hlídač pokojů
Glasgow Mapa Mapa hotelů Glasgow

Související témata

Satelitní mapa Glasgowa, Tipy na výlety poblíž Glasgowa, Penziony v Glasgowu, Luxusní ubytování v Glasgowu, Apartmány v Glasgowu, Levné ubytování v Glasgowu, Autopůjčovny v Glasgowu, Glasgow - počasí, Glasgow: Fotografie

Doporučené hotely Glasgow


Zobrazit všechny »Glasgow: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Glasgow Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Glasgowu, Plánovač výletů, Glasgow a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
The LighthouseMajáky0.2km
Alhambra Theatre GlasgowDivadla0.2km
National Theatre of ScotlandDivadla0.3km
Royal Exchange SquareNáměstí0.3km
Argyll ArcadeShopping0.3km
Gallery of Modern ArtGalerie0.3km
Princes SquareNáměstí0.3km
George SquareNáměstí0.4km
Queen Street Train StationVlaková nádraží0.4km
Pavilion Theatre GlasgowDivadla0.4km
Buchanan GalleriesShopping0.4km
Royalty TheatreDivadla0.4km
Royal Concert HallDivadla0.4km
Arches Theatre GlasgowDivadla0.4km
Pavilion TheatreDivadla0.4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:03:03, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
zábavný noční život
umělecké galerie

Proti

příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
přetížená doprava

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

strojírenský
sklářský
potravinářský
finanční
IT
tabákový


Informace a fakta

GPS: 55.8615, -4.2567
Počet obyvatel: 600 000
Rok založení města: 600
Pobřeží: Irské moře, 38 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:59:15

Glasgow: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:11:16
Glasgow je největší skotské město a po Londýně a Birminghamu třetí největší město ve Velké Británii . Oblast dnešního města byla osídlena již na počátku letopočtu. Začátky města Glasgow sahají do 6. století, tou dobou sem měl přijít svatý Kentigern (Munga) , který tu měl vystavět kostel v místě, kde dnes stojí gotická katedrála. Městská prává získalo Glasgow v roce 1175. Další rozmach města přišel se stavbou univerzity v roce 1451. V 16. a 17. století však město stagnuje. Rozvoj přichází až v 18. století, kdy začíná vzkvétat zámořský obchod. Hlavním obchodním artiklem byl tabák a cukr. Zdejší přístav obchodoval hlavně se Severní Amerikou a Západní Indií. Díky tomu tu byl postaven i velký přístav. Od roku 1929 fungovalo město Glasgow jako samostatný správní celek a to až do roku 1975, kdy se stalo součástí kraje Strathclyde. Od roku 1996 opět získává podle nového členění status městské správní jednotky.

Dnes je Glasgow třetí nejnavštěvovanější město ve Velké Británii. Je také výchozím bodem pro turisty, kteří směřují za cíli do celého Skotska. Glasgow je kosmopolitním místem mnoha kultur a náboženství. Mimo památek nabízí město mnoho moderních budov a bohaté kulturní vyžití. Glasgow se stále rozvíjí. Starý špinavý přístav se mění. Místo něho roste moderní zástavba, město zkvétá i kulturně a roste i kvalita vzdělání. Jedním problémem je poměrně vysoké procento kriminality, hlavně v okrajových částech města.

Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála Glasgow ze 13. století, glasgowská univerzita, sídlo místní vlády a městské rady Glasgow City Chambers, věž Tolbooth Steeple, vodní kanál Clyde, budova muzea moderního umění, House for an Art Lover, kostel Ruchill Church, knihovna Mitchell Library a fontána Doulton Fountai. Hlavní třídou města je asi ulice Buchanan Street. Nejvyhledávanějším náměstí je Royal Exchange Square. Pokud by jste si chtěli užít trochu zeleně, navštivte park Queen's Park, Bellahouston Park či místní botanickou zahradu. Ve městě Glasgow je také mnoho muzejí. Mezi ty nejnavštěvovanější patří Muzeum moderního umění, venkovské muzeum Pollok House, dopravní muzeum, Glasgow museums Recource Centre, muzeum fosílií Fossil Grove a muzeum Sira Williama Burella Burell Collection. Glasgow je i městem kultury. Mezi nejnavštěvovanější festivaly patří Mezinárodní festival dudáckých kapel World Pipe Band Championships, Glasgowský filmový festival, Keltský festival Celtic Connections a Glasgowský festival komedie Glasgow Comedy Festival. Samozřejmostí je velký počet koncertů různých kapel a žánrů.

Po městě Glasgow se dá nejlépe pohybovat pomocí autobusů, vlaků a metra. Centrem autobusové dopravy je autobusové nádraží Buchanan (Buchanan bus station) . hlavním nádražím je historické nádraží Glasgow Central Station. V Glasgow je i mezinárodní letiště Glasgow Prestwick Airport. V současnosti žije ve městě Glasgow cca 600 000 obyvatel. Pokud máte rádi fotbal, nevynechejte návštěvu jednoho z týmu Rangers a Celtic. Oba hrají první skotskou ligu Scottish Premier League. Ti co rádi lyžují, mohou využít celoroční lyžařské středisko Glasgow Ski & Snowboard Centre .

Města a obce v okolí

Glasgow (0km)Stepps (8km)Carmunnock (8km)Paisley (11km)Clydebank (11km)Bothwell (13km)Erskine (14km)Coatbridge (14km)Eaglesham (14km)

Webmap: 1 2 3