TIXIK.cz » Města » Španělsko » Katalánsko » Girona

Ubytování Girona

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Girona: Hlídač pokojů
Girona Mapa Mapa hotelů Girona

Související témata

Největší města ve Španělsku, Satelitní mapa Španělska, Satelitní mapa Girony, Penziony v Gironě, Luxusní ubytování v Gironě, Apartmány v Gironě, Levné ubytování v Gironě, Girona - počasí, Girona: Fotografie

Doporučené hotely Girona


Zobrazit všechny »Girona: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Girona Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Girona a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum filmuMuzea0.2km
Girona CathedralKatedrály0.5km
Romani CastleHrady a zámky0.5km
Muzeum historie GironaMuzea0.5km
Església Evangèlica Baptista de GironaNáboženství0.6km
Monastery of Sant DanielKláštery0.9km
Iglesia de Jesucristo de Los Santos de Los UltimosNáboženství1km
Teatre del Centre Cívic Sant NarcísDivadla1km
Parroquia Sant NarcisNáboženství1km
Iglesia Cristiana Adventista del Septimo DiaNáboženství1km
Parroquia de Santa EugeniaNáboženství2km
Parroquia de Palau SacostaNáboženství2km
Iglesia de Dios En EspañaNáboženství3km
Testigos Cristianos de JehovaNáboženství3km
CEE Font de L'AbellaŠkoly2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:35:22, Telefon: +34 972 41 90 00, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 41.9831, 2.8249
Nadmořská výška: 81 m
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 14:27:07

Girona: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:06:20
Girona je historické město ve Španělsku . Nachází se v severovýchodní části země, v Katalánsku, na soutoku řek Ter a Onyar. Girona je katalánský název, španělsky se toto město jmenuje Gerona. Dnes zde žije okolo 95 tisíc obyvatel. Turisté navštěvují město Girona především kvůli památkám a muzeím.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Později se tu vystřídali Římané, Arabové, a dlouhou dobu tu žila i významná židovská komunita. Současné město Girona bylo založeno v 8. století n.l.

O městě

Nejvyhledávanější částí města Girona je Staré Město. To je dodnes obehnáno hradbami a najdete zde všechny významné památky města. Dominantou města je gironská katedrála ze 14. - 15. století. V jejím ambitu můžete navštívit muzeum Capitular, které vystavuje bohatou sbírku artefaktů s náboženskou tématikou. Za zhlédnutí stojí i zdejší rajská zahrada. Mezi další turistické zajímavosti města Girona patří zaoblená věž kostela Sant Feliu, zachovalá židovská čtvrť El Call, která patří k nejlépe dochovaným židovským čtvrtím v západní Evropě a arabské lázně Banys Arabs ze 13. století. Nejlepší výhled na město si můžete vychutnat z věže Torre del Telégrafo del Llamp. Nejrušnější ulicí města Girona je ulice Rambla. Další informace o zajímavostech města, mapu nebo prospekty vám poskytnou v informačním centru v ulici Rambla de la Llibertat.

Muzea ve městě Girona

Girona nabízí také celou řadu zajímavých muzeí. Mezi ty nejvyhledávanější patří umělecké muzeum (Museu d´Art) , které klade důraz hlavně na románské umění nebo archeologické muzeum (Museu Arqueologic) , které disponuje různými artefakty od paleolitu až po římské období. Dále můžete navštívit muzeum dějin města (Museu d´Historia de la Ciutat) a muzeum kinematografie (Museu del Cinema) .

Turistické služby

Girona nabízí kvalitní ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je dostatek kvalitních restaurací a barů. Za noční zábavou se můžete vydat do čtvrti Pedret nebo na náměstí Placa Independencia, kde se nachází celá řada nočních klubů. Na koncerty živé hudby se v létě můžete vydat do parku de la Devesa.

Doprava

Girona je dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Gironské letiště se nachází přibližně 13 km jižně od města. Z letiště se do města dá dostat autobusem. Lístek vás vyjde asi na 2 EURa. Taxíkem vás cesta z letiště přijde až na 20 EUR. Vlakové nádraží se nachází na Plaça d'Espanya a autobusové nádraží naleznete hned za ním. Autem se do města Girona dostanete po dálnici E-15 (A-7) .

Města a obce v okolí

GironaSalt (2.7km)Sant Gregori (6km)Monells (14km)Serra de Daró (21km)Caldes de Malavella (16km)Banyoles (17km)Fontclara (25km)Torrent (25km)

Webmap: 1 2 3