TIXIK.cz » Města » Girona

Ubytování Girona

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Girona: Hlídač pokojů
Girona Mapa Mapa hotelů Girona

Související témata

Satelitní mapa Girony, Penziony v Gironě, Luxusní ubytování v Gironě, Apartmány v Gironě, Levné ubytování v Gironě, Girona - počasí, Girona: Fotografie

Doporučené hotely Girona


Zobrazit všechny »Girona: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Girona Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Girona a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:37:14, Telefon: +34 972 41 90 00, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 41.9831, 2.8249
Nadmořská výška: 81 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:27:07

Girona: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:06:20
Girona je historické město ve Španělsku . Nachází se v severovýchodní části země, v Katalánsku, na soutoku řek Ter a Onyar. Girona je katalánský název, španělsky se toto město jmenuje Gerona. Dnes zde žije okolo 95 tisíc obyvatel. Turisté navštěvují město Girona především kvůli památkám a muzeím.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Později se tu vystřídali Římané, Arabové, a dlouhou dobu tu žila i významná židovská komunita. Současné město Girona bylo založeno v 8. století n.l.

O městě

Nejvyhledávanější částí města Girona je Staré Město. To je dodnes obehnáno hradbami a najdete zde všechny významné památky města. Dominantou města je gironská katedrála ze 14. - 15. století. V jejím ambitu můžete navštívit muzeum Capitular, které vystavuje bohatou sbírku artefaktů s náboženskou tématikou. Za zhlédnutí stojí i zdejší rajská zahrada. Mezi další turistické zajímavosti města Girona patří zaoblená věž kostela Sant Feliu, zachovalá židovská čtvrť El Call, která patří k nejlépe dochovaným židovským čtvrtím v západní Evropě a arabské lázně Banys Arabs ze 13. století. Nejlepší výhled na město si můžete vychutnat z věže Torre del Telégrafo del Llamp. Nejrušnější ulicí města Girona je ulice Rambla. Další informace o zajímavostech města, mapu nebo prospekty vám poskytnou v informačním centru v ulici Rambla de la Llibertat.

Muzea ve městě Girona

Girona nabízí také celou řadu zajímavých muzeí. Mezi ty nejvyhledávanější patří umělecké muzeum (Museu d´Art) , které klade důraz hlavně na románské umění nebo archeologické muzeum (Museu Arqueologic) , které disponuje různými artefakty od paleolitu až po římské období. Dále můžete navštívit muzeum dějin města (Museu d´Historia de la Ciutat) a muzeum kinematografie (Museu del Cinema) .

Turistické služby

Girona nabízí kvalitní ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je dostatek kvalitních restaurací a barů. Za noční zábavou se můžete vydat do čtvrti Pedret nebo na náměstí Placa Independencia, kde se nachází celá řada nočních klubů. Na koncerty živé hudby se v létě můžete vydat do parku de la Devesa.

Doprava

Girona je dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Gironské letiště se nachází přibližně 13 km jižně od města. Z letiště se do města dá dostat autobusem. Lístek vás vyjde asi na 2 EURa. Taxíkem vás cesta z letiště přijde až na 20 EUR. Vlakové nádraží se nachází na Plaça d'Espanya a autobusové nádraží naleznete hned za ním. Autem se do města Girona dostanete po dálnici E-15 (A-7) .

Města a obce v okolí

GironaSalt (2.7km)Sant Gregori (6km)Monells (14km)Serra de Daró (21km)Caldes de Malavella (16km)Banyoles (17km)Fontclara (25km)Torrent (25km)

Webmap: 1 2 3