TIXIK.cz » Itálie » Toskánsko » Firenze » Florencie » Giottova zvonice

Giottova zvonice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Giottova zvonice: Hlídač pokojů
Giottova zvonice Mapa Mapa hotelů Giottova zvonice

Související témata

Giottova zvonice: Fotografie

Doporučené hotely Giottova zvonice


Zobrazit všechny »Giottova zvonice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Giottova zvonice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Giottova zvonice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Baptisterium0.1km
Biblioteca Laurenziana0.2km
Ponte Vecchio0.7km
Kaple Pazziů0.8km
Dóm Siena51km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 18:38:52

Giottova zvonice se nachází v historickém centru města Florencie , v oblasti Toskánska, v severní části Itálie . V roce 1982 byla Giottova zvonice zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO .

Pohledy do historie

Vznik zvonice spadá do období let 1334 - 1359. Byla postavena jako součást katedrály Santa Maria del Fiore . Stavba byla zahájena 18. července 1334 na návrh Giotta di Bondone a po jeho smrti se stavby ujali Andrea Pisano a Francesco Talenti.

Základní fakta

Giottova zvonice je vystavěna na čtvercovém základu. Tyčí se do výšky 84 m, její strany jsou 14 m široké a vede na ni 414 schodů. Na stěny zvonice byl použit barevný mramor, typický pro toskánskou gotiku. Věž zvonice tvoří několik pásů - spodní dva jsou zdobeny kachlovými reliéfy od pisánských sochařů Andreye Pisana a Lucy della Robbia. Na hexagonálních panelech jsou zobrazeny etapy z vývoje lidstva, inspirované knihou Genesis (první kniha v Bibli) . Pás nad podezdívkou je tvořen výklenky se sochami od Donatella (cyklus Proroci) . Originály reliéfů a soch jsou uloženy v Muzeu dómu. Ve vrchní části zvonici zdobí okna gotického tvaru. V současnosti má Giottova zvonice sedm zvonů.


Informace a fakta

GPS: 43.773, 11.2558
Nadmořská výška: 61 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:17:52

Giottova zvonice: Recenze

Giottova zvonice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Florencie (0.2km)San Jacopo al Girone (7km)Grassina (6km)San Donnino (9km)Tavarnuzze (8km)Pontassieve (14km)Montelupo Fiorentino (19km)Pelago (20km)Rufina (19km)

Webmap: 1 2 3