TIXIK.cz » Města » Gijón

Ubytování Gijón, hotely Gijón

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gijón: Hlídač pokojů
Gijón Mapa Mapa hotelů Gijón

Související témata

Satelitní mapa Gijónu, Penziony v Gijónu, Luxusní ubytování v Gijónu, Apartmány v Gijónu, Levné ubytování v Gijónu, Autopůjčovny v Gijónu, Gijón: Fotografie

Doporučené hotely Gijón


Zobrazit všechny »Gijón: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gijón Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Gijónu, Plánovač výletů, Gijón a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:31:08, Telefon: +34 985 35 60 36, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře
mírné klima


Informace a fakta

GPS: 43.5411, -5.6644
Nadmořská výška: 22 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:27:06

Gijón: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:11:15
Gijón je historické přístavní město ve Španělsku . Nachází se na severu země, na pobřeží Biskajského zálivu. V současnosti tu žije cca 280 000 lidí. Gijón láká milovníky kultury a památek. Jsou tu ale i krásné pláže či přístav pro jachty.

Gijón je nejlépe dostupný po dálnicích A-66 (Ruta de La Plata) , A-8 (Autopista del Cantábrico) a AS-1 (Autovía Minera) . Dostat se sem můžete také vlakem. Ten sem jezdí každý den z Barcelony , Madridu , Zaragozy a Alacantu . Pokud se sem vydáte letecky, můžete využití letiště Asturias, které se nachází nedaleko obce Castrillon. Odtud létají letadla denně do velkých španělských měst a do vybraných evropských měst. Po městě Gijón se dá nejlépe pohybovat pomocí 22 dvou pravidelných linek autobusů. V současnosti se také buduje metro.

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Gijón patří kostel San Lorenzo, palác Revillagigedo , radnice, kaple Capilla de Nuestra Seńora de la Soledad, univerzitní komplex Universidad Laboral de Gijón, který zahrnuje jednu z největších budov ve Španělsku, která byla vybudována v letech 1946 - 1956 a náměstí Marques. Nejhezčím náměstím je ale Plaza Mayor. Ve městě se také nachází poměrně mnoho muzeí. Tím nejvýznamnějším je mezinárodní dudácké muzeum Museo Internacional de la Gaita , které seznamuje návštěvníky s historií a současností dudáctví. Dále je to muzeum umění Nicanor Piñole Museum, železniční muzeum Museo del Ferrocarril a výstavní centrum pro současné umění, vědu, technologii a moderní vizuální průmysl LABoralCentro de Arte y Creación Industrial. Nejvyhlášenější pláží je Poniente Beach a Playa de San Lorenzo. Podél pobřeží pak vede široká promenáda, která je vhodná jak pro procházky, tak jízdu třeba na inlinech. Nachází se tu také mnoho parků. Gijón má jinak 13 knihoven a stejný počet sportovních center, kde jsou např. i bazény. Nedaleko města se nachází i vyhlášené španělské lyžařské středisko Valgrande-Pajares, které je v zimě hlavním tahákem. Místní přístav, který patří k největším v severním Španělsku se nazývá El Musel.

Historie Gijónu sahá jinak do starověku. Město bylo založeno v 5. století př.n.l. Již v té době šlo o důležité město Římské říše. V té době neslo název “Gigia“.

Města a obce v okolí

Gijón (0km)Candás (10km)Lluanco (13km)Avilés (21km)Villaviciosa (20km)Noreña (17km)Salinas (24km)Nava (24km)Oviedo (25km)

Webmap: 1 2 3