TIXIK.cz » Francie » Azurové pobřeží » Var » Hyères » Giens

Giens - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Giens: Hlídač pokojů
Giens Mapa Mapa hotelů Giens

Související témata

Giens: Fotografie

Doporučené hotely Giens


Zobrazit všechny »Giens: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Giens Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Giens a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Toulon19km
Massif des Maures28km
Grimaud41km
četnická stanice Saint Tropez48km
Var49km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Poloostrovy, Aktuální čas: 01:57:08, WWW stránky:

Giens je 6 km dlouhý poloostrov na jihu Francie . Je to nejjižnější cíp Francouzské riviéry. Nachází se u města Hyères .

O poloostrově

Poloostrov Giens je oblíbené místo milovníků přírody a vyznavačů aktivní dovolené. Jsou tu výborné podmínky pro windsurfing, kitesurfing, cykloturistiku a inline bruslení. Slunce tu svítí údajně 300 dní v roce. Díky rozmanitému pobřeží a bohatému podmořskému světu je toto místo také rájem pro vyznavače potápění. Celou jižní část poloostrova tvoří útesy a krásné borové lesy. S pevninou spojují poloostrov Giens dvě dlouhé pobřežní šíje. V minulosti se na poloostrově těžila sůl. Vzniklé saliny jsou dnes místem výskytu vzácné fauny, hlavně růžových plameňáků. Nejzajímavější památkou na poloostrově je pevnost La Tour Fondue.

Okolní ostrovy

Od pevnosti La Tour Fondue vyjíždějí výletní lodě na okolní menší ostrovy. Ostrov Porquerolles je podle mnohých nejpůvabnější ostrov Francouzské riviéry. Na ostrově Port-Cros byl již v roce 1963 vyhlášen národní park a ostrov Lévant je vyhledávaný nudisty. Krásné je také jen několik kilometrů vzdálené město Hyères , které rozhodně stojí za návštěvu.

Pláže

Na poloostrově Giens se nacházejí 4 hlavní pláže - Almanarre, Robinson, Madrague a La Capte. Všechny tyto pláže nabízejí jemný písek.

Praktické informace

Poloostrov Giens nabízí mnoho možností ubytování: chatky, apartmány, hotely a několik dobře vybavených kempů. Nechybí ani půjčovny sportovního vybavení, které zároveň nabízejí např. výuku potápění, windsurfing či kitesurfingu.


Informace a fakta

GPS: 43.0375, 6.1386
Nadmořská výška: 32 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:22:37

Giens: Recenze

Giens prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Giens (0.4km)Carqueiranne (8km)Hyères (9km)Le Pradet (12km)La Garde (14km)La Londe-les-Maures (14km)Saint-Mandrier-sur-Mer (18km)La Valette-du-Var (17km)La Farlède (16km)

Webmap: 1 2 3