TIXIK.cz » Města » Švédsko » Gävleborg » Gävle

Gävle - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gävle: Hlídač pokojů
Gävle Mapa Mapa hotelů Gävle

Související témata

Největší města ve Švédsku, Satelitní mapa Švédska, Satelitní mapa Gävle, Penziony v Gävle, Autopůjčovny v Gävle, Gävle: Fotografie

Doporučené hotely Gävle


Zobrazit všechny »Gävle: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gävle Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Gävle a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Hrad GävleHrady a zámky0.2km
Joe Hill MuseumMuzea0.4km
Muzeum GävleborgMuzea0.5km
Gavleborg County MuseumMuzea0.6km
Briggengärdas AnkarePamátníky0.6km
Gävle teaterDivadla0.7km
StrömvallenStadiony0.8km
Gävle sjukhusNemocnice1km
Švédské železniční muzeumMuzea2km
Railway MuseumMuzea2km
JungfrubackenKopce3km
FågeltornVěže3km
Varva SkolaŠkoly5km
Häcklinge skolaŠkoly7km
Engeltofta BeachPláže7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:34:18, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
dobrá dostupnost
blízko k moři

Proti

poměrně draho
často prší
daleko od letiště

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
aktivní dovolenou
slavnosti
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

hudební
bankovní
IT
papírenský


Informace a fakta

GPS: 60.6715, 17.1414
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:17:13

Gävle: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 9:48:17
Gävle je zajímavé město ve Švédsku . Nachází se v kraji Norrland, asi 160 km od Stockholmu , při ústí řeky Gävlean do moře v Botnickém zálivu. V současnosti zde žije více než 70 000 obyvatel. Gävle láká návštěvníky na své historické památky a okolní nádhernou přírodu.

Turistické zajímavosti

Mezi největší zajímavosti města Gävle patří stará část města Gamla Gefle, kde můžete navštívit dvě zajímavá muzea. Jedním z nich je Joe Hill-gården, které je věnované rodákovi Johanu Emanuelovi Häglundovi, který v roce 1902 emigroval do USA a stal se tam hrdinou tamního dělnického hnutí. Muzeum sídlí v jeho rodném domě. Druhým muzeem je Länsmuséet Gävleborg , ve kterém si můžete prohlédnout zajímavou uměleckou expozici. Většina děl pochází od švédských autorů. Především obrazy Nilse Kreugera a Carla Larssona přitahují milovníky umění z celého Švédska.
V blízkosti muzeí je krásný kostel Heliga Trefaldighets kyrka ze 17. století, který je typický svým množstvím dřevěných ozdob. Pokud si chcete v centru města Gävle užít trochu zeleně, navštivte park Boulognerskogen. V blízkosti centra se nachází Gävle Slott, což je bývalé majestátní sídlo guvernéra ze 17. století. V objektu můžete navštívit muzeum Fängelsemuséet, které sídlí v prostorách bývalého vězení a seznámí vás s dějinami švédského kárného systému. Mezi další zajímavosti ve městě Gävle patří Švédské železniční muzeum , ve kterém si můžete prohlédnout parní a elektrické lokomotivy, které jezdily ve Švédsku. Pokud byste si zde chtěli trochu odpočinout a protáhnout se, můžete se vydat do hojně navštěvovaného plaveckého komplexu Fjärran Höjder, který se nachází v ulici Lantmäterigatan. V létě se určitě vydejte na zdejší pláže.

Historie

Historie města Gävle sahá do středověku. První městská privilegia získalo město v roce 1446. V roce 1869 pak město zasáhl velký požár a město muselo být skoro od základu vybudováno znovu. Svůj největší rozmach zažilo Gävle v druhé polovině 19. století. Dnes je město známé díky výrobě papíru a kávy. Zdejší kávu Gevalia zde musíte určitě ochutnat. Její vůně je jedním z nejvýraznějších rysů Gävle.

Města a obce v okolí

GävleValbo (8km)Skutskär (15km)Sandviken (21km)Söderfors (32km)Gysinge (45km)

Webmap: 1 2 3