TIXIK.cz » Města » Göteborg

Göteborg - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Göteborg: Hlídač pokojů
Göteborg Mapa Mapa hotelů Göteborg

GöteborgGöteborg

Související témata

Satelitní mapa Göteborgu, Tipy na výlety poblíž Göteborgu, Luxusní ubytování v Göteborgu, Apartmány v Göteborgu, Levné ubytování v Göteborgu, Autopůjčovny v Göteborgu, Göteborg: Fotografie

Doporučené hotely Göteborg


Zobrazit všechny »


Göteborg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Göteborg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Göteborgu, Plánovač výletů, Göteborg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:41:35, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné památky
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
dobré pivo
má zábavní park

Proti

nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

IT
olejářský


Informace a fakta

GPS: 57.708, 11.9674
Nadmořská výška: 11 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:17:12

Göteborg: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:04:00
Göteborg je druhé největší město Švédska . Včetně předměstí zde žije přibližně 700 000 obyvatel. Sídlí zde biskup, Nejvyšší soud a další významné instituce. Göteborg se nachází přibližně 1470 km jihozápadně od hlavního města Stockholm . Ve městě sídlí automobilka Volvo a k raritám patří jediná tramvajová trať ve Švédsku.

Zajímavosti z historie města

Göteborg byl jedním z první švédských měst. Již ve 12. století zde vznikly kostely, královský hrad a mincovna. Za svůj opravdový rozvoj vděčí město králi Gustavu II. Adolfovi (1594–1632). K významnému rozvoji ovšem došlo až po roce 1619. V 18. století byl důležitým především rybolov a v polovině 19. století byly otevřeny první loděnice a začal se rozvíjet průmysl.

Historické památky města

Město Göteborg nabízí návštěvníkům řadu hezkých míst. Například náměstí se sochou švédského krále a zakladatele města, novou radnici postavenou v roce 1937, největší stálý starožitný trh ve Skandinávii (Antikhallarna) , Smetanovo muzeum - věnované českému hudebnímu skladateli a jeho pobytu ve městě v letech 1856 až 1861. Expozice je umístěna v Dicksonském paláci. Za prohlídku stojí také kostel pojmenován po královně Kristině – Kristinekyrka, přírodopisné muzeum s pozoruhodnými sbírkami zvěře z celého světa, švédské uměleckoprůmyslové muzeum a mnoho dalších zajímavostí.

Sport a relaxace Göteborg

Ve městě Göteborg se nachází Botaniska tradgarden - přírodní park se skleníky, arboretem a údolím rododendronů. Nedaleko centra se rozkládá Slottskogen - park s 14 000 rostlinami, observatoří, restaurací, malou zoo, bazénem pro tuleně a voliérou. Liseberg je jeden z největších zábavních parků v Evropě. Norstaden je jedno z největších obchodních center. Ve městě je i fotbalový stadion, sportovní hala, bazén Valhallabadet a moderní klusácké závodiště. Přibližně 16 km východně od města leží mezinárodní letiště Landvetter.

Města a obce v okolí

GöteborgPartille (9km)Mölnlycke (10km)Kungälv (18km)Lerum (19km)Särö (23km)Floda (26km)Kungsbacka (25km)Marstrand (30km)

Webmap: 1 2 3