TIXIK.cz » Slovensko » Prešovský kraj » Okres Poprad » Gerlachovský štít

Gerlachovský štít, Slovensko - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gerlachovský štít: Hlídač pokojů
Gerlachovský štít Mapa Mapa hotelů Gerlachovský štít

Gerlachovský štítGerlachovský štít

Související témata

Gerlachovský štít: Fotografie

Doporučené hotely Gerlachovský štít


Zobrazit všechny »


Gerlachovský štít: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gerlachovský štít Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Gerlachovský štít a doprava, Bankomaty
Mlynářka4km
Satan6km
Mořské oko6km
Skalnatá chata8km
Svinka7km
Mały Staw Polski8km
Wole Oko10km
Krokiew17km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 01:09:51, Nadmořská výška: 2654m

Gerlachovský štít je nejvyšší horou Vysokých Tater i celého Slovenska . Tyčí se do výšky 2655 m. Díky tomu, že je Gerlachovský štít poměrně dobře dostupný a díky krásné okolní horské přírodě je jedním z nejnavštěvovanějších vrcholů. První výstup na vrchol se uskutečnil v roce 1855, i když údajně to bylo už v roce 1834, kdy zde stanul spišský Němec Ján Still (učitel katolické školy v Novej Lesnej) . Gerlachovský štít je dostupný dvěma hlavními trasami. První výchází z Velické doliny od Sliezského domu (cesta trvá cca 4 hodiny) . Druhá trasa se doporučuje při sestupu. Vede tzv. Batizovskou próbou, přes Batizovskou dolinu až ke Slezskému domu. Z vrcholu také pokračuje hřeben na Kotlový štít, kde se vytváří známý Gerlachovský kotel. Výstup na Gerlachovský štít je povolen pouze s horským vůdcem. Horského vůdce si můžete objednat ve Spolku horských vůdců na +421 52 442 20 66.

Informace a fakta

GPS: 49.1639, 20.1354
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 9:58:03

Gerlachovský štít: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 328.7.2008 9:34:17
Gerlachovský kotel je vlastně pokračováním známého Gerlachovského štítu. Vytvářejí ho dva hřebeny, které vybíhají z Kotlového štítu – na západě Dromedárův hřbet a Čertův hřbet na JV.
Dříve si lidé mysleli, že jde o kráter vyhaslé sopky. Kotel byl navštěvován myslivci, kvůli honech na kamzíky. Dříve zde vedly výstupové cesty na Gerlachovský štít, ale dnes už není příliš navštěvovaným místem.

Města a obce v okolí

Štrbské Pleso (7km)Tatranská Lomnica (10km)Štôla (8km)Nová Lesná (11km)Stará Lesná (13km)Batizovce (11km)Veľký Slavkov (13km)Svit (13km)Lučivná (13km)

Webmap: 1 2 3