TIXIK.cz » Města » Gelsenkirchen

Ubytování Gelsenkirchen, hotely Gelsenkirchen

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gelsenkirchen: Hlídač pokojů
Gelsenkirchen Mapa Mapa hotelů Gelsenkirchen

Související témata

Satelitní mapa Gelsenkirchenu, Tipy na výlety poblíž Gelsenkirchenu, Penziony v Gelsenkirchenu, Levné ubytování v Gelsenkirchenu, Autopůjčovny v Gelsenkirchenu, Gelsenkirchen - počasí, Gelsenkirchen: Fotografie

Doporučené hotely Gelsenkirchen


Zobrazit všechny »Gelsenkirchen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gelsenkirchen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Gelsenkirchenu, Plánovač výletů, Gelsenkirchen a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:06:55, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
levno

Proti

poměrně draho
často prší

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

těžební
chemický
potravinářský
IT
solární


Informace a fakta

GPS: 51.5115, 7.1075
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:13

Gelsenkirchen: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:11:15
Gelsenkirchen je město nacházející se v Německu . Leží v zapadní části zamě, ve spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. V dnešní době zde žije přibližně 280 000 obyvatel.

Do Gelsenkirchenu se nejlépe dostanete autem po dálnici A2 z Berlína , nebo po A40, která vede přes celé Severní Porýní - Vestfálsko až do Holandska. Další možností je jet vlakem na hlavní nádraží, nebo lodí po řece Rýn. Po městě se lze přepravovat buď tramvajemi a autobusy, nebo také na kole.

K místním zajímavostem, které stojí za zhlédnutí patří zámek Scholss Berge ze 13. století, nejstarší kostel ve městě kostel Bleck z roku 1735, zámek Horst, který představuje jednu z unikátních renesančních památek v severozápadním Německu. Dále je to samotné centrum města s jeho radnicí Buer, hrad Wasserburg Lüttinghof, který leží na sever od Gelsenkirchenu a nebo Halde Rungenberg, což je uměle vytvořená důlní hora, která je pozůstatkem místní těžby. Z vrcholu je krásný výhled na celé město. Za kulturou můžete vyrazit do kina, nebo do hudebního divadla. Ve městě je spousta zeleně. Nachází se tu 12 parků. Parky zaujímají jednu třetinu celé plochy města. Vynechat by jste neměli ani místní zoologickou zahradu, kde je na 500 zvířat.

Gelsenkirchen je také sídlem známého fotbalového klubu FC Schalke 04. Proto pokud se bude v době vaší návštěvy konat jejich zápas, určitě si ho nenechte ujít a navštivte jeden z nejmodernějších fotbalových stadionů v Evropě, Veltins Arenu. V roce 2006 se tu konalo mistrovství světa ve fotbale. A v roce 2010 se tu odehrálo mistrovství světa v hokeji, kdy zde byl překonán světový rekord v návštěvnosti. Na jeden hokejový zápas sem dorazilo přes 75 000 diváků.

Milovníci nakupování by neměli vynechat návštěvu centra s ulicí Bahnhofstrasse, kde je největší koncentrace obchodů a restaurací. Po setmění nabídne Gelsenkirchen nepřeberné množství diskoték, klubů a barů.

Historie Gelsenkirchen jinak sahá do roku 1150. Ale teprve v 19. století tu vyrostla malá obec. Od roku 1840 se tu těžilo uhlí. Díky tomu došlo k rychlému rozvoji a nárůstu obyvatel. Ve 20. století bylo Gelsenkirchen centrem těžby uhlí. V dnešní době tu už není žádný důl a město se zaměřilo na solární energii. Stojí tu největší solární elektrárna v Německu.

Města a obce v okolí

GelsenkirchenBochum (8km)Essen (9km)Bottrop (12km)Recklinghausen (13km)Feldhausen (15km)Oberhausen (17km)Mülheim an der Ruhr (18km)Dorsten (19km)

Webmap: 1 2 3