TIXIK.cz » Města » Gdyně

Ubytování Gdyně

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gdyně: Hlídač pokojů
Gdyně Mapa Mapa hotelů Gdyně

GdyněGdyně

Související témata

Satelitní mapa Gdyně, Penziony v Gdyni, Apartmány v Gdyni, Autopůjčovny v Gdyni, Gdyně - počasí, Gdyně: Fotografie

Doporučené hotely Gdyně


Zobrazit všechny »


Gdyně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gdyně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Gdyni, Plánovač výletů, Gdyně a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Pláž ChalupyPláže27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:21:02, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
levno
krásné pláže

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
příroda
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 54.5201, 18.5408
Nadmořská výška: 10 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:32:58

Gdyně: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:17
Gdyně je město a důležitý přístav v Polsku . Nachází se na severu země, ve východním Pomořansku, na pobřeží Baltského moře. V současnosti žije ve městě okolo 250 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Oblast současného města byla osídlena již ve starověku. První známá písemná zmínka o osídlení oblasti, kde se město vyskytuje, je ze 13.století. Ale až do roku 1918 šlo o malou rybářskou vesnici, která se během velmi krátké doby stala velkým a významným polským městem.

O městě

Gdyně je jedno z nejmladších měst v zemi. Je součástí tzv. aglomerace Trojměstí (Trójmiast) , kterou tvoří lázeňské město Sopoty , město Gdaňsk a samotné město Gdyně. V Gdyni sídlí také 8 univerzit a vysokých škol. Na pobřeží se mimo velkého přístavu nacházejí i krásné pláže. Gdyně je jeden z nejdůležitějších polských mořských přístavů a důležité obchodní centrum. Může se pochlubit titulem nejlépe prosperujícího města v Polsku.

Turistické zajímavosti

Nejstarší budova ve městě je Kostel sv. Michaela Archanděla ze 13. století. Za zmínku jistě stojí námořní muzeum nebo proslulá městská promenáda, která je dlouhá 1,5 km a vede z přístavu do centra města. Architektonickým klenotem je mrakodrap Morskie Wieże (Sea Towers), který je údajně vysoký 141 metrů a v jeho 38. patře se nachází vyhlídkové místo. Jedná se o nejvyšší obytnou budovu v Polsku. Oblíbené atrakce jsou také dvě lodě - plachetnice Dar Pomorza a torpédoborec Blyskawica , které dnes slouží jako muzea. Ti, co chtějí nahlédnout pod mořskou hladinu, mohou navštívit Oceánografické muzeum a Akvárium .

Turistické služby

Gdyně disponuje dostatečnou nabídkou ubytování, kterou naleznete ZDE . Gdyně samozřejmě nabízí také spoustu příležitostí k zábavě, je tam řada skvělých klubů, barů a restaurací. Dobře se najíst můžete např. v restauraci Sfinga, která je vhodná pro rodiny s dětmi, dále v restauraci Anker, Petit Paris, která nabízí francouzskou kuchyni, v restauraci Trattoria La Fortuna, kde můžete ochutnat italskou kuchyni a v mexické restauraci Pueblo. Za kulturou můžete vyrazit do divadla nebo do některých z kin. Na nákupy se můžete v Gdyni vydat např. do moderního nákupního centra Batory a do nákupního centra Gemini, které disponuje i kinem, řadou restaurací a bleším trhem. Hlavní nákupní ulice města jsou ulice Świętojańska a Starowiejska. Pokud si chcete koupit čerstvé ovoce, zeleninu ryby apod., tak navštivte tržiště Hala Targowa na ulici Wójta Radtkego 36.

Zábava

Gdyně hostí každý rok jeden z největších hudebních festivalů v zemi - Heineken Open'er Festival. Důležitou letní akcí v Gdyni je také Viva Beach Party - jedná se o velkou techno party, která se koná vždy v srpnu a vystupují na ni dj´s z celého světa. Mezi další důležité akce patří Polský festival celovečerních filmů a Letní jazzové dny.

Doprava

Gdyně je dostupná autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Nejbližší letiště Gdańsk Lech Wałęsa Airport se nachází 25 km od centra města. Z letiště jezdí pravidelně autobus č. 510 k hlavnímu nádraží v Gdyni. Vlakem se tam dostanete bez problémů ze všech větších měst Polska. Gdyně je totiž jedním z největších železničních uzlů v Polsku. Autem do Gdyně dojedete nejlépe po dálnici A1 (E28) a po silnici č.6 (E28) . Pravidelné lodní linky odtud jezdí např. do švédského města Karlskrona . Po městě se pak dá pohybovat pomocí autobusů a trolejbusů.

Města a obce v okolí

GdyněRumia (11km)Koleczkowo (13km)Rewa (13km)Tuchom (14km)Reda (16km)Banino (17km)Hel (19km)Gdaňsk (20km)

Webmap: 1 2 3