TIXIK.cz » Města » Polsko » Pomořsko » Gdyně

Ubytování Gdyně

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gdyně: Hlídač pokojů
Gdyně Mapa Mapa hotelů Gdyně

GdyněGdyně

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Gdyně, Penziony v Gdyni, Apartmány v Gdyni, Autopůjčovny v Gdyni, Gdyně - počasí, Gdyně: Fotografie

Doporučené hotely Gdyně


Zobrazit všechny »


Gdyně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gdyně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Gdyni, Plánovač výletů, Gdyně a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Batory shopping centreShopping0.1km
Batory shopping mallShopping0.1km
Płyta Marynarz PolskiPamátníky0.3km
Pomnik żołnierzom PSZ na ZachodziePamátníky0.3km
Musical TheatreDivadla0.5km
Sea TowersArchitektura0.6km
Torpédoborec BlyskawicaLodě0.7km
Blyskawica Museum ShipMuzea0.7km
Muzeum Marynarki WojennejMuzea0.6km
Plachetnice Dar Pomorza v GdyniMuzea0.8km
ZKM Gdynia to Hel and JastarniaPřístavy0.9km
Pomnik MorświnaPamátníky1km
Pomnik Josepha ConradaPamátníky1km
Muzea2km
Baden PowellPamátníky2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:54:39, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
levno
krásné pláže

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
příroda
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 54.5201, 18.5408
Nadmořská výška: 10 m
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:32:58

Gdyně: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 10:23:17
Gdyně je město a důležitý přístav v Polsku . Nachází se na severu země, ve východním Pomořansku, na pobřeží Baltského moře. V současnosti žije ve městě okolo 250 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Oblast současného města byla osídlena již ve starověku. První známá písemná zmínka o osídlení oblasti, kde se město vyskytuje, je ze 13.století. Ale až do roku 1918 šlo o malou rybářskou vesnici, která se během velmi krátké doby stala velkým a významným polským městem.

O městě

Gdyně je jedno z nejmladších měst v zemi. Je součástí tzv. aglomerace Trojměstí (Trójmiast) , kterou tvoří lázeňské město Sopoty , město Gdaňsk a samotné město Gdyně. V Gdyni sídlí také 8 univerzit a vysokých škol. Na pobřeží se mimo velkého přístavu nacházejí i krásné pláže. Gdyně je jeden z nejdůležitějších polských mořských přístavů a důležité obchodní centrum. Může se pochlubit titulem nejlépe prosperujícího města v Polsku.

Turistické zajímavosti

Nejstarší budova ve městě je Kostel sv. Michaela Archanděla ze 13. století. Za zmínku jistě stojí námořní muzeum nebo proslulá městská promenáda, která je dlouhá 1,5 km a vede z přístavu do centra města. Architektonickým klenotem je mrakodrap Morskie Wieże (Sea Towers), který je údajně vysoký 141 metrů a v jeho 38. patře se nachází vyhlídkové místo. Jedná se o nejvyšší obytnou budovu v Polsku. Oblíbené atrakce jsou také dvě lodě - plachetnice Dar Pomorza a torpédoborec Blyskawica , které dnes slouží jako muzea. Ti, co chtějí nahlédnout pod mořskou hladinu, mohou navštívit Oceánografické muzeum a Akvárium .

Turistické služby

Gdyně disponuje dostatečnou nabídkou ubytování, kterou naleznete ZDE . Gdyně samozřejmě nabízí také spoustu příležitostí k zábavě, je tam řada skvělých klubů, barů a restaurací. Dobře se najíst můžete např. v restauraci Sfinga, která je vhodná pro rodiny s dětmi, dále v restauraci Anker, Petit Paris, která nabízí francouzskou kuchyni, v restauraci Trattoria La Fortuna, kde můžete ochutnat italskou kuchyni a v mexické restauraci Pueblo. Za kulturou můžete vyrazit do divadla nebo do některých z kin. Na nákupy se můžete v Gdyni vydat např. do moderního nákupního centra Batory a do nákupního centra Gemini, které disponuje i kinem, řadou restaurací a bleším trhem. Hlavní nákupní ulice města jsou ulice Świętojańska a Starowiejska. Pokud si chcete koupit čerstvé ovoce, zeleninu ryby apod., tak navštivte tržiště Hala Targowa na ulici Wójta Radtkego 36.

Zábava

Gdyně hostí každý rok jeden z největších hudebních festivalů v zemi - Heineken Open'er Festival. Důležitou letní akcí v Gdyni je také Viva Beach Party - jedná se o velkou techno party, která se koná vždy v srpnu a vystupují na ni dj´s z celého světa. Mezi další důležité akce patří Polský festival celovečerních filmů a Letní jazzové dny.

Doprava

Gdyně je dostupná autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Nejbližší letiště Gdańsk Lech Wałęsa Airport se nachází 25 km od centra města. Z letiště jezdí pravidelně autobus č. 510 k hlavnímu nádraží v Gdyni. Vlakem se tam dostanete bez problémů ze všech větších měst Polska. Gdyně je totiž jedním z největších železničních uzlů v Polsku. Autem do Gdyně dojedete nejlépe po dálnici A1 (E28) a po silnici č.6 (E28) . Pravidelné lodní linky odtud jezdí např. do švédského města Karlskrona . Po městě se pak dá pohybovat pomocí autobusů a trolejbusů.

Města a obce v okolí

GdyněRumia (11km)Koleczkowo (13km)Rewa (13km)Tuchom (14km)Reda (16km)Banino (17km)Hel (19km)Gdaňsk (20km)

Webmap: 1 2 3