TIXIK.cz » Města » Polsko » Pomořsko » Gdaňsk

Ubytování Gdaňsk, hotely Gdaňsk

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gdaňsk: Hlídač pokojů
Gdaňsk Mapa Mapa hotelů Gdaňsk

GdaňskGdaňsk

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Gdaňska, Tipy na výlety poblíž Gdaňska, Penziony v Gdaňsku, Luxusní ubytování v Gdaňsku, Apartmány v Gdaňsku, Levné ubytování v Gdaňsku, Autopůjčovny v Gdaňsku, Gdaňsk - počasí, Gdaňsk: Fotografie

Doporučené hotely Gdaňsk


Zobrazit všechny »


Gdaňsk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gdaňsk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Gdaňsku, Plánovač výletů, Gdaňsk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Zlatá bránaArchitektura0.1km
Dom UphagenaMuzea0.1km
Amber MuseumMuzea0.2km
Muzeum BursztynuMuzea0.2km
Wybrzeze TheatreDivadla0.2km
BRE BankBanky0.2km
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie0.2km
Muzea0.2km
Main Town HallMuzea0.2km
Royal ChapelKaple0.3km
Czterech Kwartałów fountainFontány0.3km
Gdansk Main Town HallRadnice0.3km
Gdansk Historical MuseumMuzea0.3km
Artus CourtBudovy0.3km
Neptune's FountainFontány0.3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:23:11, Telefon: +48 58 727 91 86, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
dobré pivo

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
poměrně draho
nebezpečí kapesních krádeží
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
venkovskou turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 54.3503, 18.6496
Nadmořská výška: 21 m
Počet obyvatel: 500 000
Rok založení města: 1263
Pobřeží: Baltské moře, 5,9 km
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 2:54:58

Gdaňsk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 62024.8.2011 10:00:44
Gdaňsk je přístavní město v Polsku . Nachází se v severní části země, na pobřeží Baltského moře. V současnosti žije ve městě okolo 455 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Gdaňsk má dlouhou historii. Ve středověku šlo o svobodné hanzovní město. Ve městě se mísí polská a německá kultura. V nedávné minulosti byl totiž Gdaňsk převážně německé město. Uvádí se, že až 90% obyvatel byli Němci. Tento poměr se změnil po II. světové válce, kdy se Gdaňsk stal ryze polským městem. V roce 1980 bylo v Gdaňsku založeno odborářské hnutí Solidarita, v jehož čele stál Lech Wałęsa (pozdější polský prezident) , a které mělo velký podíl na svrhnutí komunistického režimu v Polsku.

O městě

Gdaňsk je považován za jedno z nejkrásnějších polských měst. A to i přesto, že bylo jeho historické centrum během II. světové války silně poškozeno. Je to také jedno z nejstarších měst v zemi. Gdaňsk je přezdíván "hlavní světové město Janataru", jelikož se v jeho okolí nachází velké množství tohoto uhlíkatého minerálu. Ve městě je řada obchodů, kde si můžete koupit samotné minerály a různé šperky. Společně s městy Gdyně a Sopoty tvoří aglomeraci zvanou Trojměstí. Gdaňsk je metropole Pomořského vojvodství a bude mimo jiné jedno z hostitelských měst Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2012.

Turistické zajímavosti

K nejvíce turisticky zajímavým místům ve městě Gdaňsk patří tzv. Královská cesta, kterou tvoří ulice Dluga a Dlugi Targ. V těchto ulicích se nacházejí bohatě zdobené domy a různé reprezentativní historické památky. Mezi nejznámější památky patří Zlatá brána, Zelená brána, Zlatý dům, gotická radnice s historickým muzeem a Artušův dvůr, což je jeden z nejkrásnějších objektů tohoto druhu ve střední Evropě. Dále se v Gdaňsku nachází gotická bazilika Nejsvětější Panny Marie, což je největší cihlový chrám v Evropě a u řeky Motlawy přístavní jeřáb jeřáb Żuraw , který byl největším přístavním jeřábem ve středověké Evropě. V Gdaňsku se také nachází mnoho zajímavých muzeí. K těm nejnavštěvovanějším patří archeologické muzeum, muzeum historie města a námořní muzeum.

Turistické služby

Gdaňsk nabízí turistům dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobře se najíst můžete v restauraci Goldwasser, kde lze ochutnat polské speciality, v restauraci Swojski Smak, v mexické restauraci El Paso či v luxusnější restauraci Filharmonia. Navštívit můžete také minipivovar Browarnia Gdańska. Mezi nejvýznamnější akce pořádané v Gdaňsku patří např. mezinárodní festivaly varhanní hudby. Dále se ve městě pořádají různé jarmarky, průvody a pouliční divadla. Další informace vám poskytnou v informačním centru na ulici Heveliusza 27.

Pláže

Pokud by jste si chtěli trochu odpočinout, můžete zavítat na písčité pláže u moře. Zdejší mořské pobřeží je oblíbené mezi vyznavači plachtění či jízdy na kanoi.

Doprava

Gdaňsk je dostupný autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Nejbližší mezinárodní letiště Lech Wałęsa se nachází 15 km od centra města. Autobusové a vlakové nádraží se nacházejí u sebe. Bohužel na vlakovém nádraží se dá poměrně těžko orientovat a chybí tu většinou nápisy v cizích jazycích. Lodě tam jezdí např. ze švédského Nynäshamnu či Karlskrony . Autem se do Gdaňsku dostanete nejlépe po dálnici A1, na kterou navazuje rychlostní komunikace S6 (E28) .

 1.10.2008 14:50:11
Gdańsk je hlavním přístavem Polska, kde se nachází obří loděnice. Pevnost Gdańsk vznikla v 10. století. Ve vrcholném středověku bylo přístavní město členem Hanzovní ligy, tedy tehdejších ekonomicky nejvýznamějších měst Evropy. Staré jádro města nabízí mnoho cenných pamětihodností.

Města a obce v okolí

GdaňskPrzejazdowo (7km)Otomin (9km)Straszyn (10km)Leźno (14km)Łęgowo (14km)Banino (17km)Przyjaźń (17km)Świbno (18km)

Webmap: 1 2 3