TIXIK.cz » Města » Gdaňsk

Ubytování Gdaňsk, hotely Gdaňsk

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gdaňsk: Hlídač pokojů
Gdaňsk Mapa Mapa hotelů Gdaňsk

GdaňskGdaňsk

Související témata

Satelitní mapa Gdaňska, Tipy na výlety poblíž Gdaňska, Penziony v Gdaňsku, Luxusní ubytování v Gdaňsku, Apartmány v Gdaňsku, Levné ubytování v Gdaňsku, Autopůjčovny v Gdaňsku, Gdaňsk - počasí, Gdaňsk: Fotografie

Doporučené hotely Gdaňsk


Zobrazit všechny »


Gdaňsk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gdaňsk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Gdaňsku, Plánovač výletů, Gdaňsk a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:40:53, Telefon: +48 58 727 91 86, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
dobré pivo

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
poměrně draho
nebezpečí kapesních krádeží
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
venkovskou turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 54.3503, 18.6496
Nadmořská výška: 21 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:54:58

Gdaňsk: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202011-08-24 10:00:44
Gdaňsk je přístavní město v Polsku . Nachází se v severní části země, na pobřeží Baltského moře. V současnosti žije ve městě okolo 455 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Gdaňsk má dlouhou historii. Ve středověku šlo o svobodné hanzovní město. Ve městě se mísí polská a německá kultura. V nedávné minulosti byl totiž Gdaňsk převážně německé město. Uvádí se, že až 90% obyvatel byli Němci. Tento poměr se změnil po II. světové válce, kdy se Gdaňsk stal ryze polským městem. V roce 1980 bylo v Gdaňsku založeno odborářské hnutí Solidarita, v jehož čele stál Lech Wałęsa (pozdější polský prezident) , a které mělo velký podíl na svrhnutí komunistického režimu v Polsku.

O městě

Gdaňsk je považován za jedno z nejkrásnějších polských měst. A to i přesto, že bylo jeho historické centrum během II. světové války silně poškozeno. Je to také jedno z nejstarších měst v zemi. Gdaňsk je přezdíván "hlavní světové město Janataru", jelikož se v jeho okolí nachází velké množství tohoto uhlíkatého minerálu. Ve městě je řada obchodů, kde si můžete koupit samotné minerály a různé šperky. Společně s městy Gdyně a Sopoty tvoří aglomeraci zvanou Trojměstí. Gdaňsk je metropole Pomořského vojvodství a bude mimo jiné jedno z hostitelských měst Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2012.

Turistické zajímavosti

K nejvíce turisticky zajímavým místům ve městě Gdaňsk patří tzv. Královská cesta, kterou tvoří ulice Dluga a Dlugi Targ. V těchto ulicích se nacházejí bohatě zdobené domy a různé reprezentativní historické památky. Mezi nejznámější památky patří Zlatá brána, Zelená brána, Zlatý dům, gotická radnice s historickým muzeem a Artušův dvůr, což je jeden z nejkrásnějších objektů tohoto druhu ve střední Evropě. Dále se v Gdaňsku nachází gotická bazilika Nejsvětější Panny Marie, což je největší cihlový chrám v Evropě a u řeky Motlawy přístavní jeřáb jeřáb Żuraw , který byl největším přístavním jeřábem ve středověké Evropě. V Gdaňsku se také nachází mnoho zajímavých muzeí. K těm nejnavštěvovanějším patří archeologické muzeum, muzeum historie města a námořní muzeum.

Turistické služby

Gdaňsk nabízí turistům dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobře se najíst můžete v restauraci Goldwasser, kde lze ochutnat polské speciality, v restauraci Swojski Smak, v mexické restauraci El Paso či v luxusnější restauraci Filharmonia. Navštívit můžete také minipivovar Browarnia Gdańska. Mezi nejvýznamnější akce pořádané v Gdaňsku patří např. mezinárodní festivaly varhanní hudby. Dále se ve městě pořádají různé jarmarky, průvody a pouliční divadla. Další informace vám poskytnou v informačním centru na ulici Heveliusza 27.

Pláže

Pokud by jste si chtěli trochu odpočinout, můžete zavítat na písčité pláže u moře. Zdejší mořské pobřeží je oblíbené mezi vyznavači plachtění či jízdy na kanoi.

Doprava

Gdaňsk je dostupný autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Nejbližší mezinárodní letiště Lech Wałęsa se nachází 15 km od centra města. Autobusové a vlakové nádraží se nacházejí u sebe. Bohužel na vlakovém nádraží se dá poměrně těžko orientovat a chybí tu většinou nápisy v cizích jazycích. Lodě tam jezdí např. ze švédského Nynäshamnu či Karlskrony . Autem se do Gdaňsku dostanete nejlépe po dálnici A1, na kterou navazuje rychlostní komunikace S6 (E28) .

 2008-10-01 14:50:11
Gdańsk je hlavním přístavem Polska, kde se nachází obří loděnice. Pevnost Gdańsk vznikla v 10. století. Ve vrcholném středověku bylo přístavní město členem Hanzovní ligy, tedy tehdejších ekonomicky nejvýznamějších měst Evropy. Staré jádro města nabízí mnoho cenných pamětihodností.

Města a obce v okolí

GdaňskPrzejazdowo (7km)Otomin (9km)Straszyn (10km)Leźno (14km)Łęgowo (14km)Banino (17km)Przyjaźń (17km)Świbno (18km)

Webmap: 1 2 3