TIXIK.cz » Města » Indie » Gangtok

Gangtok - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gangtok: Hlídač pokojů
Gangtok Mapa Mapa hotelů Gangtok

GangtokGangtok

Související témata

Největší města v Indii, Satelitní mapa Indie, Gangtok: Fotografie

Doporučené hotely Gangtok


Zobrazit všechny »


Gangtok: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gangtok Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Gangtok a doprava, Bankomaty
Paljor StadiumStadiony0.4km
Royal PalaceHrady a zámky0.7km
Klášter EncheyKláštery0.8km
Klášter RumtekKláštery7km
Klášter PhodongKláštery10km
Jezero TsongmoJezera16km
Phensang MonasteryKláštery10km
Pakyong Airport (Under Construction)Letiště11km
Jezero MenmechoJezera23km
Nathu LaHory22km
Baichung StadiumStadiony32km
Neora Valley National ParkNárodní parky29km
Dubdi MonasteryKláštery33km
Phodong MonasteryKláštery33km
Tashiding MonasteryKláštery33km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:01:48, Nadmořská výška: 1640m

Gangtok je hlavní město Sikkimského království. Nachází se v Šivaliských horách na východě Himálaje v Indii . Velmi atraktivní město leží na západní straně řeky Ranipul. Město se nachází ve stínu Kanchenjungy, třetí nejvyšší hory světa. Gangtok je městem starověkých chrámů, paláců a klášterů.

Sikkim

Sikkim je maličké království na severu Himálaje, správně spadající pod Indii. V království žije jen něco málo přes půl milionu obyvatel, a jde tedy o nejmenší indický svazový stát. V roce 1642 založil v Sikkimu buddhistické království Phubtsog Namgjal, a zavedl tak pořádek v zemi. V roce 1947, po pádu Britské Indie, vyhlásil Sikkim nezávislost, ale již v roce 1973 abdikoval poslední chogjal (duchovní vůdce a světský vládce) a roku 1975 byl Sikkim připojen k Indii.

Historie

O historii Gangtoku se toho příliš neví- podobně je tomu s celým Sikkimem. Nejstarší zmínky o stavbě poustevnického kláštera v Gangtoku pocházejí z roku 1716. Až do stavby kláštera Enchey v roce 1840 byl Gangtok obyčejnou vesnicí. Tehdy se z něj stalo poutní místo, a později hlavní město. Po porážce Tibeťanů Brity se Gangtok stal hlavním obchodním uzlem oblasti.

Buddhistické město

V Gangtoku je mnoho míst, které zaručeně přilákají vaši pozornost. Toulky Gangtokem jsou velmi inspirativní, pokud vás lákají tajuplná zákoutí a nádherné stavby. Kanchenjunga se z ulic města jeví jako jeho božská ochranitelka. Vypadá, jakoby byla součástí nebes, a její barvy se mění jako na paletě impresionistického malíře. Máte-li zájem o buddhismus, jistě byste neměli minout místní chrám tibetského buddhismu. Jsou v něm zachovány starověké památky a významné buddhistické rukopisy.

Malebná krajina

V kouzelné krajině kolem Gangtoku, která je ovládána především vysokými štíty hor, leží několik klášterů. Sango Choling je druhým nejstarším v Sikkimu. U kláštera je malý hřbitov a klášter je velmi zajímavě vymalován. Asi 6 kilometrů od Gyalasingu se nachází další klášter. Studuje se v něm buddhismus a jsou zde pronajmutí místnosti pro turisty. V klášteře se zachoval mnoho starověkých rukopisů a vzácných soch. Každý únor se zde koná velký trh. Suk La Khang je královská buddhistická svatyně, v níž jsou k vidění např. dřevěné sochy Buddhy apod.

Jezero Somako

Asi 40 km od Gangtoku se nachází nádherné jezero. Je obklopeno zasněženými vrcholky hor. Jezero je dlouhé jeden kilometr, a v některých místech až 50 m hluboké. V dubnu jezero zamrzá. K jezeru se lze dostat po silnici do Nathuly.

Klášter Arumataka

Necelých 30 km od Gangtoku stojí klášter Arumtaka, nejstarší klášter v Sikkimu. Je starý přes 300 let. V roce 1960 byl zrekonstruován. V klášteře se nachází velmi cenná thanga. Klášter je obýván většinou mnichy buddhistické sekty Kagjop.


Informace a fakta

GPS: 27.3308, 88.6133
Nadmořská výška: 1640 m
Nejbližší letiště: Letiště Bagdogra, 125 km
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:17:42

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: bungee jumping, horská kola, rafting, lukostřelba
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: taxi
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, hory v okolí, rovinaté okolí, rodiště významných osobností, sauna, lesy, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: půjčovna aut
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, poznávání historie, studium, aktivní dovolenou, zdravotní turistiku, sportovní turistiku, bungee jumping

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Gangtok: Recenze

Gangtok prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

GangtokPemayangtse (36km)Kalimpong (32km)Darjeeling (47km)