TIXIK.cz » Města » Gandia

Ubytování Gandia, hotely Gandia

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gandia: Hlídač pokojů
Gandia Mapa Mapa hotelů Gandia

Související témata

Satelitní mapa Gandie, Luxusní ubytování v Gandii, Autopůjčovny v Gandii, Apartmány v Gandii, Gandia: Fotografie

Doporučené hotely Gandia


Zobrazit všechny »Gandia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gandia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Gandia a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:52:34, Telefon: +34 962 95 94 00, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 38.9672, -0.1856
Nadmořská výška: 35 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:33

Gandia: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:10:47
Gandia je vyhlášené letovisko ve Španělsku , kam jezdí mnoho Španělů. Nachází se na Costa del Azahar, cca 65 km jižně od Valencie . V současnosti tu žije cca 80 000 obyvatel. Gandia láká návštěvníky na nádhernou a obrovskou pláž a na bohaté noční vyžití.

Gandia je dostupné autem, autobusem, vlakem i letecky. Autem se sem dostanete po dálnici AP-7, která je napojena na mezinárodní síť známou jako E-15. Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít mezinárodní letiště ve Valencii , které je vzdálené cca 70 km od města či mezinárodní letiště L'Altet, které se nachází ve městě Alicante , které je vzdálené od města Gandia cca 100 km. Autobusy i vlaky pak přijízdějí na Avenida Marqués de Campo.

Gandia je jak již bylo zmíněno oblíbené letovisko hlavně pro Španěly. Město se dělí na dvě části, na Staré město, kde se nacházejí historické památky a mnoho obchodů a na část Gandia beach, kde se nacházejí letní rezidence, hotely, bary, restaurace, kluby a samozřejmě i pláže.

Gandia byla v minulosti významné město s vlastní univerzitou. Jedním z malá důkazů zašlé slávy je Palacio Ducal de los Borja ze 14. století. Ve městě se ale nachází více hezkých památek jako je např. kostel Santa María. I ve zdejší historické části jsou k dispozici přijemné bary i restaurace, kde můžete ochutnat místní speciality, mezi které patří např. fideuá (plody moře s dlouhými nudlemi) , banda (rybí vývar s česnekem) či arroz negro (speciálně upravená chobotnice) . Ze Starého města Gandia (přímo od budovy turistického informačního centra) odjíždí každých 15 - 20 minut (6 - 23:30 hod.) autobus, který vás zaveze k obrovské pláží Gandia Playa, která je od centra vzdálena cca 4 km. Ta bývá většinou v létě přeplněná. Kolem pláže se pak ale nachází mnoho restaurací, barů, klubů, diskoték i letních sídel Španělů. I zde v restauracích nabízejí opravdu vynikající rybí speciality. Nejvyhlášenější, ale také nejdražší restaurací je La Gamba (rezervace obědu je možná na tel.: 962 841 310) . Většina klubů a diskoték ve městě Gandia se nachází právě v této části, v blízkosti pláže. Mezi nejnavštěvovanější podniky patří Bacarrá, kde vystupují houseový djs, CocoLoco, kde se hraje hlavně salsa a latina a Fakata, kde se hudba mění každou noc, ale většinou zde hrají techno, house či hip-hop. Ti co mají raději klidnější pláže, musí se vydat na jih od přístavu. Zde naleznete pláž Venecia a Rafalcaid. Na své si tu přijdou i milovníci nudistiky. Pro ně je tu k dispozici pláž L´Ahuir, které se nachází severně od hlavní pláže.

Gandia během roku hostí řadu oslav a festivalů. Mezi ty nejvyhlášenější patří oslava Fallas, která se koná od 15. do 19. března a slavnosti patrona města, které se konají vždy od 29. září do 3. října.

Města a obce v okolí

GandiaDaimús (2.7km)Miramar (4.2km)Oliva (8km)Pego (15km)Salem (21km)els Poblets (22km)Xàtiva (29km)Favara (20km)

Webmap: 1 2 3