TIXIK.cz » Irsko » Kerry » Gallaruská modlitebna

Gallaruská modlitebna - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gallaruská modlitebna: Hlídač pokojů
Gallaruská modlitebna Mapa Mapa hotelů Gallaruská modlitebna

Gallaruská modlitebnaGallaruská modlitebna

Související témata

Gallaruská modlitebna: Fotografie

Doporučené hotely Gallaruská modlitebna


Zobrazit všechny »


Gallaruská modlitebna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gallaruská modlitebna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Gallaruská modlitebna a doprava
Iveragh39km
Skellig Michael47km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kaple, Aktuální čas: 00:55:37, Adresa: Gallarus, Dingle Penninsula, Dingle, Ireland, Telefon: +353 66 915 5333,

Gallaruská modlitebna je stará křesťanská modlitebna, která je považována za jednu z nejlépe zachovaných staveb tohoto typu. Nachází se v Irsku na poloostrově Dingle, přibližně 10 km severozápadně od města Dingle .

Historie modlitebny

Gallaruská modlitebna nemá přesně určený datum vzniku. Byla údajně postavena v období mezi 6. až 9. stoletím, ale někteří historici se domnívají, že byla vybudována ve 12. století. Tuto teorii podporuje zakulacený tvar východního okna. Stavba je poskládána z kamenů, bez použití pojiva. Kameny byly pečlivě vybírány pouze ve zdejší krajině. Gallaruská modlitebna zde stojí přes 1200 let. Je pozoruhodné do jaké míry zůstala zachována. Stopy malty na vnitřních i venkovních stěnách naznačují, že byla Gallaruská modlitebna v minulosti omítnuta. Má tvar obrácené lodi, s obdelníkovými základy, které jsou 8m dlouhé a 5 metrů široké. Výška modlitebny je 5 metrů. Vchod do ní je cca 2 metry vysoký. Podobných staveb můžeme v Irsku najít okolo 20.

Gallaruská modlitebna a umění

Gallaruská modlitebna se nachází v typické Irské krajině a toto posvátné místo inspirovalo Irského básníka Seamus Heaney. V roce 1995 získal Nobelovu cenu za literaturu, nyní žije v Dublinu.

Informace pro návštěvníky

Návštěvníci zde naleznou parkoviště a stánek se suvenýry. Za vstupné můžete pohodlně zaparkovat nedaleko modlitebny, v ceně vstupného je i 15-ti minutová audio-vizuální prezentace.


Informace a fakta

GPS: 52.1733, -10.3555
Nadmořská výška: 17 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:25

Gallaruská modlitebna: Recenze

Gallaruská modlitebna prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ballyferriter (4.2km)Ventry (4.6km)Dingle (7km)Anascaul (21km)Camp (31km)Glenbeigh (31km)Portmagee (32km)Waterville (41km)

Webmap: 1 2 3