TIXIK.cz » Belgie » Brusel » Galerie svatého Huberta

Galerie svatého Huberta - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Galerie svatého Huberta: Hlídač pokojů
Galerie svatého Huberta Mapa Mapa hotelů Galerie svatého Huberta

Související témata

Galerie svatého Huberta: Fotografie

Doporučené hotely Galerie svatého Huberta


Zobrazit všechny »Galerie svatého Huberta: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Galerie svatého Huberta Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Galerie svatého Huberta a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Grote Markt0.1km
St Michael and St Gudula Cathedral0.3km
Parc du Cinquantenaire3km
Pivovar Stella Artois25km
Katedrála Panny Marie v Antverpách42km
Tempeliaukiokirkko51km
Naleziště pazourků z doby kamenné ve Spiennes54km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Shopping, Aktuální čas: 00:13:06, Adresa: Galerie de la Reine 11, 1000 City of Brussels, Belgie, WWW stránky:

Galerie svatého Huberta byla údajně první obchodní galerií v Evropě. Nachází se v Belgii , v Bruselu , nedaleko hlavního náměstí Grand Place .

O nákupní galerii sv. Huberta

Galerie svatého Huberta je v současnosti jednou z nejkrásnějších obchodních galerií v Evropě. Poprvé byla veřejnosti zpřístupněna v roce 1847 díky Leopoldovi I. V roce 1860 pak byla Galerie svatého Huberta rozšířena do současné podoby. Nyní je 18 metrů vysoká a 218 m dlouhá. Její střecha je zasklená. K dispozici je tu mnoho nádherných krámků, ve kterých se většinou prodává různé luxusní zboží. Galerie svatého Huberta má také jinak krásnou výzdobu. První patro je vyzdobeno sochami. Během dne tu můžete nakupovat a večer sem můžete vyrazit za kulturním vyžitím. Konají se tu totiž různá hudební a divadelní vystoupení. Za ty se ale vybírá vstupné. Galerie svatého Huberta jinak navazuje z boku na Královninu galerii (Galerie der Königin) . Pokud sem však dorazíte, uvidíte spíše název "Princeznina galerie".


Informace a fakta

GPS: 50.8472, 4.3546
Nadmořská výška: 30 m
Telefon:
Datum vzniku (rok):
Počet všech obchodů v centru:
Počet pater:
Majitel:
Velikost prostor (m2):
Architekt:
Slogan:
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:38

Galerie svatého Huberta: Recenze

Zobrazit recenze:
 1.10.2010 16:04:53
Ano je to přesně tak. Galerie sv. Huberta je moc hezké místo. Podle názvu by človek čekal obrazárnu, ale opravdu tu najde malé obchůdky s krásným zbožím: šperky, hodinky, kabelky, botičky..... Srdéčko každé ženy zaplesá. Protože většina z nás se může opravdu pouze dívat, tak potud je to skutečně galerie. Ale i přesto nebo právě proto stojí, pokud se dostanete do Bruselu, ji navštívit.
Jen malé upřesnění. K Manneken Pis (čůrajícímu chlapečkovi) je to dál než 400 m. To ale nevadí při procházce historickým centrem Bruselu na nějaký ten metr stejně nehledíte. Jo a ten Manneken není žádný troškař. Má totiž 800 různých oblečků.

Města a obce v okolí

Brusel (0.5km)Groot-Bijgaarden (7km)Sint-Stevens-Woluwe (7km)Strombeek-Bever (7km)Diegem (8km)Drogenbos (7km)Vlezenbeek (10km)Nossegem (11km)Tervuren (12km)