TIXIK.cz » Města » Gżira

Gżira - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Gżira: Hlídač pokojů
Gżira Mapa Mapa hotelů Gżira

Související témata

Satelitní mapa Malty, Největší města na Maltě, Penziony v Gżiře, Luxusní ubytování v Gżiře, Apartmány v Gżiře, Levné ubytování v Gżiře, Gżira: Fotografie

Doporučené hotely Gżira


Zobrazit všechny »Gżira: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Gżira Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Gżira a doprava, Bankomaty
Manuel Dimech St.Shopping1km
Valletta FerryPřístavy2km
Fort ManoelPevnosti2km
St. Martin's CollegeŠkoly1km
Balluta BayZátoky1km
Tower RoadShopping2km
Teatru SalesjanDivadla2km
Sliema FerryPřístavy2km
Fort TigneHrady a zámky2km
National Museum of Fine ArtsMuzea2km
St Paul's Pro-CathedralKatedrály2km
St Julinans TowerVěže2km
Spinola BayZátoky2km
Hastings GardensZahrady2km
Manoel TheatreDivadla2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:32:56

Plusy

blízko letiště
pestrá nabídka ubytování
pobyty u moře
blízko cyklostezky
i luxusní ubytování
blízko do větších měst

Proti

v létě moc vlhko

Vhodné pro

shopping
plavby
aktivní dovolenou
slavnosti

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Aktivity

potápění
jízda na koni
rybaření
šnorchlování

Služby

ambasáda


Informace a fakta

GPS: 35.9058, 14.4881
Nadmořská výška: 18 m
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 5:44:20

Gżira: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25824.8.2011 10:06:19
Gżira (Il-Gżira) je jedno z nejrušnějších měst na ostrově Malta ve Středozemním moři. Nachází se na severovýchodě ostrova, nedaleko hlavního města Valletta .

Turistické informace

Gżira je často považována za bránu do sousedního města Sliema , vzdáleného přibližně 1 kilometr. S ním je také spojeno 3 kilometry dlouhou promenádou. Na ní se nachází mnoho obchodních center, parků, restaurací, barů a obchodů se suvenýry. Z hlavní promenády si můžete vychutnat pohled na hlavní město Valetta . Nejkrásnější je za nočního osvětlení.
Gżira je také univerzitní město. Je zde Univerzity of Malta, která poskytuje nejvyšší vzdělání ve státě. Ve Gżira je i nemocnice.
Turisticky atraktivní se staly nejenom hlavní promenáda a Fort Manoel. Zajímavý je také starý fotbalový stadion – Empire Stadium. Ten byl postavený v roce 1922 s kapacitou až 30 000 míst. Dalším zajímavým místem je Yacht Marina a přilehlé zahrady. Pro rodiny s dětmi je na okraji Manoel Island - Duck´s village. Je to barevný domov pro kachny, které zde nalezly útočiště.

Pláže Gżira

Bohužel, i přes svou přímořskou polohu nemá Gżira žádné pláže. Nejbližší pláž se nachází v nedalekém městě Sliema. Je vzdálená asi 2 kilometry.

Historie Gżira

I přes rostoucí turistický ruch a přestavbu města před necelými deseti lety zde stále můžeme nalézt i několik typicky maltských obydlí v centru města. Z historických památek stojí za zmínku například farní kostel Gżira. Je věnovaný Panně Marii z Karmelu a má překrásné fresky. Zřejmě nejnavštěvovanější památkou v okolí města Gżira je Fort Manoel. Tato pevnost je postavená na ostrově Manoel Island, který je s Gżira propojen pouze asi 300 metrů dlouhým mostem. Fort Manoel byla postavena v roce 1726 pro obranu přístavu Marsamxett a poskytovala útočiště pro 500 vojáků. V objektu se nalézají pozůstatky cvičiště pro vojáky, pasáže, lazaret a kaple sv. Antonína Paduánského.

Doprava

Do města Gżira se dostanete snadno pomocí letecké dopravy na mezinárodní letiště Luqa, které se nachází přibližně 6 kilometrů jižně od města. Odtud můžete využít některé z autobusových linek nebo si zapůjčit auto v některé z půjčoven. Výjimkou zde nejsou ani taxi služby nebo využití lodní dopravy. Město Gżira je vyhlášeným místem pro kotvení jachet a plachetnic. Turisté zde mohou využít některé z nabídek pro okružní nebo vyhlídkové plavby.

Města a obce v okolí

Gżira (0km)Sliema (1.4km)Valletta (2km)Pembroke (2.6km)Kalkara (4km)Attard (4.5km)Tarxien (5km)Rabat (9km)Buġibba (8km)