TIXIK.cz » Města » Fuengirola

Ubytování Fuengirola

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Fuengirola: Hlídač pokojů
Fuengirola Mapa Mapa hotelů Fuengirola

Související témata

Satelitní mapa Fuengiroly, Tipy na výlety poblíž Fuengiroly, Penziony ve Fuengirole, Luxusní ubytování ve Fuengirole, Apartmány ve Fuengirole, Levné ubytování ve Fuengirole, Autopůjčovny ve Fuengirole, Fuengirola: Fotografie

Doporučené hotely Fuengirola


Zobrazit všechny »Fuengirola: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Fuengirola Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Fuengirola a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:45:09, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 36.5419, -4.6246
Nadmořská výška: 11 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:34

Fuengirola: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:10:46
Fuengirola je jedno z nejznámějších letovisek na pobřeží Costa del Sol, v Andalusii, ve Španělsku . Nachází se cca 10 km od prázdninového letoviska Benalmádena . V současnosti zde žije více než 70 000 obyvatel. Fuengirola láká návštěvníky na své nádherné pláže a krásnou a bohatou zeleň.

Fuengirola je nejlépe dostupné letecky. Využít můžete mezinárodní letiště Málaga Airport, které se od letoviska nachází cca 25 km. Z letiště se sem můžete dostat buď taxíkem, který vás vyjde zhruba na 20 EUR, autobusem či vlakem. Vlaky odjíždějí každých 30 minut. Pronajmout si tu můžete také auto. Do Málagy jinak jezdí i vysokorychlostní vlaky AVE a vede sem dálnice A-7.

Fuengirola je nádherné letovisko, jehož obliba stále stoupá. Je typické krásnými promenádami a záplavou zeleně. V jižní části sahají borové lesy od pobřeží až k horským svahům. Fuengirola se může chlubit vyhlášenými plážemi, kterých je tu více než 8 km. Všechny získaly ocenění “Modrá vlajka“, které je osvědčením čistoty a kvality. Samozřejmostí je široká nabídka aktivit. Můžete si tu vyzkoušet snad všechny možné vodní sporty. Na své si tu také přijdou milovníci golfu. K dispozici je tu hned několik golfových hřišť. Známý je i zdejší jachetní přístav.

Ve městě Fuengirola nechybí ani široká nabídka kvalitního ubytování a dostatek restaurací, barů i obchodů. Oblíbeným cílem turistů je zdejší ojedinělá zoologická zahrada. Zajímavou památkou je také hrad Sohail . Ti co by si chtěli užít vodní parky, můžou navštívit nedaleká města Mijas či Torremolinos . Pro ty co mají rádi nakupování je tu vyhlášený trh, který se koná jednou týdně a to vždy v úterý. Menší trhy se v centru města konají denně. V letovisku je i dostatek barů a diskoték, ve kterých se můžete bavit až do ranních hodin. Pro rodiny s dětmi je výhodou pozvolný vstup do moře.

Historie města Fuengirola jinak sahá do starověku. Oblast dnešního města osídlili již Féničané. Po nich se tu vystřídali Římané i Arabové.

Města a obce v okolí

FuengirolaBenalmádena (8km)Coín (18km)Marbella (24km)Istán (29km)Cártama (19km)Tolox (30km)Málaga (27km)Pizarra (26km)

Webmap: 1 2 3