TIXIK.cz » Města » Frýdlant

Ubytování Frýdlant, hotely Frýdlant

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Frýdlant: Hlídač pokojů
Frýdlant Mapa Mapa hotelů Frýdlant

FrýdlantFrýdlant

Související témata

Satelitní mapa Frýdlantu, Frýdlant - počasí, Frýdlant: Fotografie

Doporučené hotely Frýdlant


Zobrazit všechny »


Frýdlant: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Frýdlant Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Frýdlant a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:52:37, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 50.9216, 15.0796
Nadmořská výška: 296 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:42

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.frydlantvc.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: paragliding, parašutismus, rafting
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, jazz cluby, krásné scenérie, dobrá dostupnost, hezké hory
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, festivaly, umění, aktivní dovolenou, zdravotní turistiku, paragliding

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Frýdlant: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 152011-08-24 09:48:18
Frýdlant je historické město ležící na severu České republiky . Město vzniklo vedle stejnojmenného Hradu a zámku Frýdlant . Frýdlant má téměř 8 tisíc obyvatel.

Pohled do minulosti

První osada zde vznikla již v 6. st.n.l., kdy tudy vedla důležitá obchodní stezka na sever k Baltickému moři. Ve 14. století byla osada povýšena na město. Až do 19. století bylo město důležitým centrem zdejší oblasti. Tuto výsadu později získal rychle se rozvíjející Liberec.

Památky ve městě Frýdlant

Mezi nejnavštěvovanější patří Hrad a zámek Frýdlant , který dominuje celému okolí. Samo město je také velice zajímavé. Především zaujme historické náměstí, kde jsou měšťanské domy z 18. až 19. století. Náměstí vévodí radnice s věží ze 16. st., která byla přestavěna na konci 19. st. v pseudorenesančním stylu. Dnes se zde nachází městské muzeum. První části městských hradeb pocházejí ze 14. století a jsou dodnes patrné.
Kostel Nalezení svatého Kříže byl založen v 15. století, později byly přistavěny renesanční a barokní kaple. Také je zde pravoslavný kostel Sv. Maří Magdaleny.
Celé město i zámek je nádherně vidět z nedaleké rozhledny z roku 1907. Z náměstí města Frýdlant je vzdálena asi 3 km a nabízí úchvatný pohled i na okolní lesy.

Festivaly

Tradicí se staly obnovené Valdštejnské slavnosti. Na nich je k vidění příjezd Albrechta z Valdštejna, šermířská vystoupení, sehraná bitva a ohňostroj. Mezi další akce v městě Frýdlant patří Letní jazzová dílna a Mezinárodní festival dětského zpěvu.

 Aura: 49Recenze: 702010-09-27 19:01:09
Poslední dva roky zde žiju více než doma! Můj přítel zde bydlí a já si zde našla mnoho nových přátel a zažila mnoho zážitků po jeho boku! Jsem vděčná že ho mám.
Frýdlant je město které mi přirostlo k srdci a zvykla jsem si na zdejší život.
 Aura: 51Recenze: 942010-09-28 13:37:09
je to pěkné město, jen se poslední měsíce bohužel příroda rozhodla podrobit obyvatelé zkouškám a byly tu bleskové povodně. celé centrum, které se rekonstruovalo bylo bohužel zatopené. Bojují tu statečně a držíme palce at to zvládnou co nejdříve....

Města a obce v okolí

FrýdlantRaspenava (3.1km)Chrastava (14km)Bedřichov (15km)Hrádek nad Nisou (18km)Liberec (17km)Janov nad Nisou (18km)Kryštofovo Údolí (19km)Rynoltice (24km)

Webmap: 1 2 3