TIXIK.cz » Regiony » Frýdecko-Místecko

Frýdecko-Místecko - ubytování, hotely, mapa, tipy na výlety (okres Frýdek-Místek)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Frýdecko-Místecko: Hlídač pokojů
Frýdecko-Místecko Mapa Mapa hotelů Frýdecko-Místecko

Frýdecko-MísteckoFrýdecko-Místecko

Související témata

Frýdecko-Místecko: Fotografie

Doporučené hotely Frýdecko-Místecko


Zobrazit všechny »


Frýdecko-Místecko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Frýdecko-Místecko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Frýdecko-Místecko a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 16:04:59, Nadmořská výška: 826m

Frýdeckomístecko je region mezi Beskydskými horami, Ostravsko-karvinskou uhelnou pánví a Polskou republikou. Leží v severovýchodním výběžku republiky na hranicích s Polskem a Slovenskem. Největší měrou se podílejí na rekreačních aktivitách Moravskoslezské Beskydy a města v jejich podhůří. Hlavní z nich je Frýdek–Místek, s přívlastkem Brána Beskyd, které mají zachovalá historická jádra původních samostatných měst Frýdku a Místku poutní baziliku Panny Marie a Frýdecký zámek, kde sídlí Muzeum Beskyd. Dalšími jsou Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Šenov, Třinec, Vratimov a Hukvaldy, kde se narodil skladatel Leoš Janáček. Zajímavá je i místní lidová architektura a roubené kostelíčky, ukázkový je třeba ten v Kunčicích pod Ondřejníkem. Letní aktivity můžete rozvíjet u vodních nádrží Žermanice, Baška a Olešná, nebo se můžete vydat na Lysou horu (1323 m.n.m) .

Informace a fakta

GPS: 49.5762, 18.5213
Nadmořská výška: 826 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 28.6.2012 11:35:38

Frýdecko-Místecko: Recenze

Frýdecko-Místecko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ostravice (10km)Frýdlant nad Ostravicí (12km)Čeladná (14km)Jablunkov (18km)Mosty u Jablunkova (18km)Frýdek-Místek (17km)Frenštát pod Radhoštěm (23km)Český Těšín (20km)Horní Bečva (23km)Kopřivnice (27km)Prostřední Bečva (25km)Příbor (28km)Štramberk (29km)Dolní Bečva (27km)Havířov (23km)Rožnov pod Radhoštěm (30km)Velké Karlovice (29km)Karolinka (32km)Ostrava (34km)Karviná (32km)Halenkov (39km)Petrovice u Karviné (36km)Horná Mariková (40km)Šilheřovice (43km)Jilešovice (45km)Bělá (52km)

Webmap: 1 2 3