TIXIK.cz » Města » Polsko » Varmijsko-Mazursko » Frombork

Ubytování Frombork, hotely Frombork

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Frombork: Hlídač pokojů
Frombork Mapa Mapa hotelů Frombork

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Fromborku, Frombork - počasí, Frombork: Fotografie

Doporučené hotely Frombork


Zobrazit všechny »Frombork: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Frombork Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Frombork a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Koperníkovo muzeumMuzea0km
Muzeum katedralneMuzea0km
Nicolas Copernicus MuseumMuzea0.1km
Zalew Wiślany BayZátoky0.5km
Kaliningradský záliv11km
Pláž Nowa KarczmaPláže11km
Pláž Krynica MorskaPláže16km
Lighthouse in Krynica MorskaMajáky16km
City Stadium ElblągStadiony27km
Letiště ElblagLetiště29km
DruznoJezera32km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:34:30, Telefon: +48 55 243 75 00, WWW stránky:

Frombork je přímořské městečko v Polsku . Nachází se v severní části země, ve Varmijsko-mazurském vojvodství, nad Viselským zálivem. V současnosti tam žije okolo 2 600 obyvatel. Frombork láká návštěvníky na své památky a souvislost s Mikolášem Koperníkem.

Pohledy do historie

Frombork byl založen v roce 1277. V roce 1310 získal městská práva. V letech 1510 - 1543 tam žil slavný astronom Mikoláš Koperník. V roce 1772, po prvním dělení Polska , se město dostalo pod nadvládu Pruska. Polsku se vrátilo až v roce 1945. Z důvodu značného zničení během II. světové války ztratil Frombork městská práva. Ty pak získal znovu v roce 1959.

O městě

Frombork je malé město, které má ale co nabídnout. Název města pochází od patronky katedrály Panny Marie, německy Frauenburg, z čehož vzniklo polské Frombork. Velký podíl na přílivu turistů má Mikoláš Koperník, který tam strávil svojí druhou polovinu života. Ve Fromborku prováděl většinu svých pozorování a výpočtů pro svoji heliocentrickou teorii. Tento slavný astronom je pohřben v tamní katedrále. Frombork má také přístav pro osobní lodní dopravu do Krynice Morské a dále jachetní i rybářský přístav.

Katedrální vrch

Mezi nejvýznamnější památky ve Fromborku patří Katedrální komplex na pahorku. Skládá se z katedrály Nanebevzetí P. Marie a katedrály sv. Ondřeje a jejího opevnění s okolními kanovnickými domy. Součást areálu tvoří i Starý biskupský palác a Muzeum Mikoláše Koperníka. Významná je také vysoká věž v jihozápadním rohu hradeb, která byla dříve zvonicí a v současnosti je tam umístěno planetárium. V severozápadním rohu celého komplexu se nachází Koperníkova věž ze 14. století, ve které měl prý slavný astronom uskutečňovat některá svá pozorování. Celé horní patro je uspořádáno jako jeho studovna.

Další turistické zajímavosti

Mezi další turistické zajímavosti ve Fromborku patří Nemocnice sv. Ducha z 15. století, ve které jsou v současnosti umístěny expozice církevního umění a starého lékařství. Dále je zajímavá věž vodojemu ze 16. století, která byla součástí jednoho z prvních systémů rozvodu vody v Evropě a vodní kanál z 15. století. Na pobřeží je k dispozici písečná pláž.

Turistické služby

Frombork nabízí dostatečné možnosti k ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Nejoblíbenější ubytovací zařízení ve Fromborku je podle mnohých Dom Familijny Rheticus. Mezi další oblíbené objekty patří pensjonat Natalia a hotel Kopernik. Nechybí tam ani kemp. Dobře se najíst můžete v restauraci Akcent. Pokud se stravujete sami, můžete si potraviny nakoupit v místním supermarketu Rojalmarket na Rynku (hlavní náměstí) .

Doprava

Frombork je nejlépe dostupný autem nebo autobusem. Železnice v současnosti není v provozu. Nejbližší letiště se nachází v Gdaňsku . Autem se do Fromborku nejlépe dostanete po silnici č. 504 nebo 505. Frombork je také spojen pravidelnou lodní linkou s městečkem Krynica Morska . Jedna linka pak pokračuje až do Kaliningradu .

Plusy

klid
pobyty u moře

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

poznávání historie

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Aktivity

rybaření

Služby

pekárna
kemp
doktor
supermarket
knihovna


Informace a fakta

GPS: 54.3569, 19.6824
Nadmořská výška: 24 m
Rok založení města: 1310
Nejbližší letiště: Letiště Gdańsk Lech Wałęsa, 79 km
Nejbližší hranice: Rusko, 11 km
Pobřeží: Baltské moře, 3,5 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 17:12:29

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.frombork.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, blízko do větších měst, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Frombork: Recenze

Frombork prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

FromborkTolkmicko (11km)Krynica Morska (16km)Elblag (29km)

Webmap: 1 2 3