TIXIK.cz » Města » Španělsko » Andalusie » Frigiliana

Ubytování Frigiliana, hotely Frigiliana

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Frigiliana: Hlídač pokojů
Frigiliana Mapa Mapa hotelů Frigiliana

Související témata

Největší města ve Španělsku, Satelitní mapa Španělska, Penziony ve Frigilianě, Apartmány ve Frigilianě, Levné ubytování ve Frigilianě, Satelitní mapa Frigiliany, Frigiliana: Fotografie

Doporučené hotely Frigiliana


Zobrazit všechny »Frigiliana: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Frigiliana Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Frigiliana a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Alcalde Antonio Villasclaras RosasPamátníky4km
Jeskyně v NerjáJeskyně5km
Nerja caveJeskyně6km
Aguila AquaductAquadukty5km
Nerja CampingKempy6km
Pláž BurrianaPláže5km
Parroquia Santiago El MayorNáboženství6km
Centro Cultural Villa de NerjaDivadla5km
Parroquia El SalvadorNáboženství5km
Nerja BeachPláže5km
Balkón EvropyVyhlídky6km
Salon BeachPláže6km
Pláž Torrox CostaPláže8km
Parroquia Nuestra Señora del CarmenNáboženství12km
Pláž CanueloPláže11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:12:37, Nadmořská výška: 308m, Telefon: +34 952 53 30 02, WWW stránky:

Frigiliana je tzv. typické “bílé městečko“ ve Španělsku . Nachází se v oblasti Costa del Sol, cca 7 km od oblíbeného letoviska Nerja , na horském hřebeni, v nadmořské výšce 318 m. V současnosti zde žije více než 3000 obyvatel. Frigiliana je vyhledávaná díky své malebnosti, olivovému oleji, který se tu vyrábí a Festivalem tří kultur (Festival de las Tres Culturas) .

Doprava

Frigiliana je nejlépe dostupná buď autem nebo letecky. Autem se sem dostanete po dálnici A-7 (E-15) , která prochází nedaleko města . Pokud zvolíte leteckou variantu, musíte využít mezinárodní letiště v Málaze , které je vzdálené cca 60 km. Z letiště se do města Frigiliana dostanete buď taxíkem, nebo si můžete pronajmout auto. To je asi nejlepší varianta. Jelikož za taxi dáte 66 EUR. Na přibližně stejnou částku vás ale vyjde právě vypůjčení auta na týden. Bohužel mezi letištěm a městem Frigiliana nejezdí žádné přímé autobusové spojení. Musíte nejdříve na hlavní autobusové nádraží v Málaze a odtud pak jezdí autobusy do letoviska Nerja . Z Nerji se pak do města Frigiliana dostanete autobusem, který sem jezdí několikrát denně.

Historické památky

Frigiliana je nádherná vesnice, která získala hned několik ocenění za krásu a ochranu svého vzhledu. Staré křivolaké uličky, které jsou lemovány nádhernými bílými domy plnými zeleně, nabízí zajímavé obchody, útulné bary a restaurace. Nechybí ani pouliční trhy, na kterých si můžete koupit různé ručně vyráběné produkty. Dominantou města jsou zbytky starého maurského hradu, který stojí nad městem. Mezi další významné památky ve městě Frigiliana patří farní kostel San Antonio ze 16. století a tři domy ze 17. století, které se pyšní nádhernými malbami.

Turistické služby a zábava ve Frigiliana

Frigiliana je proslavená také díky olivovému oleji, který se tu již po dlouhá léta vyrábí. Oblíbená jsou také zdejší vína či keramika, kterou si můžete zakoupit ve zdejších obchodech. Typické jsou na ní arabské ornamenty. Vzhledem k dlouhé historii města, kdy tu vedle sebe žili Arabové, Křesťané i Židé, se zde koná vyhlášený Festival tří kultur (Festival de las Tres Culturas) . Ten se koná každý rok vždy čtyři dny na konci srpna a oslavují se na něm zdejší křesťanské, muslimské a židovské tradice. Frigiliana však během roku hostí mnoho dalších oslav a festivalů. Během návštěvy jistě potkáte také nějakého toho pouličního umělce či kejklíře. Díky zdejší promíchanosti kultur si zde na své přijdou také gurmáni. Ti by jistě neměli vynechat zdejší tapas.

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
blízko turistické stezky
rovinaté okolí
blízko do větších měst
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku

Aktivity

rybaření
lyžování

Služby

bankomat
banka
prodejna kol
autoopravna
myčka aut
prádelna


Informace a fakta

GPS: 36.7912, -3.8952
Nadmořská výška: 308 m
Nejbližší letiště: Letiště Málaga, 55 km
Pobřeží: Alboránské moře, 5,2 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 14:02:34

Frigiliana: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22927.8.2010 16:35:03
Dnes je to asi hodně turistická vesnice, ale před lety (asi sedmi) to byla krásně opuštěná vesnice, kde se ještě daly potkatk typické stařenky v černýách obleích a šátky na hlavě. Kontrast bílých domků v úzkých uličkách vedoucích do kopce a pak zase z kopce s keramickými květináči plnými barevných květin a barevnými keramickými talíři na bílých zdech opravdu vyvolává pocit jedinečnosti. Tamnější keramika je nádherná, převládá bílá a zelená barva na bílém podkladu. Jen tak pocourat, dát si sklenku andaluského vína a okukovat tu keramiku patří k jenděm z njehzčích zážitků. Pozor! Bývá tu kvůli letnímu vedru dlouhá siesta (13:00 - 17:00. někdy až 18:00) . To se vám bude zdát, že ta vesnice je vylidněná a prázdná, protože navíc v oknech jsou všude spuštěné žaluzie a celkový dojem je pak téměř nulový. vesnici dělají i její lidé, otevřené krámky a hospůdky, to je to, co je na ní kouzelné. O siestě nemá cenu sem jezdit. Takových bílých vesnic je však v Andalusii plno, dokonce existují mapky s názvy "Bilé vesnice". Doporučuji, ovšem mimo siestu. S tím pronajmutím auta na týden je to pravda, uvidíte i místa, která nejsou tolik turistická a to je teprve pravý zážitek z Andalusie.

Města a obce v okolí

FrigilianaMaro (6km)Torrox (6km)Nerja (5km)Cómpeta (8km)Sayalonga (11km)Canillas de Albaida (10km)Caleta de Velez (16km)Torre del Mar (18km)

Webmap: 1 2 3