TIXIK.cz » Města » Rakousko » Korutany » Okres Sankt Veit an der Glan » Friesach

Ubytování Friesach, hotely Friesach

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Friesach: Hlídač pokojů
Friesach Mapa Mapa hotelů Friesach

Související témata

Největší města v Rakousku, Satelitní mapa Rakouska, Satelitní mapa Friesachu, Friesach - počasí, Friesach: Fotografie

Doporučené hotely Friesach


Zobrazit všechny »Friesach: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Friesach Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Friesach a doprava, Čerpací stanice, benzinky
FriesachVlaková nádraží0.3km
Zřícenina PetersbergHrady a zámky0.5km
Letiště MayerhofenLetiště3km
Letiště HirtLetiště4km
Hrad DürnsteinHrady a zámky4km
Hrad StrassburgHrady a zámky9km
Heinrich Harrer MuseumMuzea11km
Touristische Anlagen HüttenbergMuzea11km
Auer v Welsbach MuseumMuzea10km
Handelsakademie AlthofenŠkoly10km
Pfarramt St. Johann am Pressen röm kathNáboženství14km
Treibach-AlthofenVlaková nádraží11km
SchmiedemuseumMuzea14km
Metnitzer TotentanzmuseumMuzea15km
Gurk CathedralKatedrály12km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:37:34, Nadmořská výška: 635m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 46.9553, 14.4058
Nadmořská výška: 635 m
Nejbližší letiště: Letiště Klagenfurt, 35 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:42:08

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.friesach.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dostatečná nabídka ubytování, klid, rovinaté okolí, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Friesach: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:07:15
Friesach je nejstarší město Korutan, v Rakousku . Nachází se v regionu Kärnten, cca 70 km od Villachu . V současnosti zde žije více než 5300 obyvatel. Friesach láká na svojí malebnost, památky a okolní nádhernou přírodu.

Doprava

Friesach je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Město leží na vlakové trati mezi Vídní a Villachem , tudíž není problém se spojením. Autem se sem dostanete po silnici č. S37. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Klagenfurtu (Woerthersee Airport) .

O Friesachu

Friesach býval v minulosti významným městem, jelikož ležel na obchodní stezce vedoucí z Vídně do Benátek . I proto toho má co nabídnout. Mezi turistické zajímavosti patří vodní příkop. Friesach je totiž jediným městem v Rakousku, které ho má dodnes. Historické centrum ale není obehnáno jen vodním příkopem, ale také působivými hradbami. Ty během své existence zažily mnoho nájezdů Maďarů, Turků, Čechu i Francouzů. Hlavním bodem historického centra města Friesach je malebné náměstí Hauptplatz. To se nachází několik minut chůze od vlakového nádraží. Na náměstí je k dispozici banka s bankomatem a informační centrum, které sídlí ve výstavním komplexu Spur des Einhorns.

Spur des Einhorns

Expozice Spur des Einhorns je hlavní atrakcí města Friesach. Je umístěna v biskupském paláci z 15. století. Výstava je založena na pověstech a příbězích středověké Evropy. Během prohlídky vás doprovázejí hlasy, hudba i světelné efekty. Zajímavostí je "kouzelný les", který je vytvořen za pomocí zrcadel či místo, kde má být uložen legendární meč Excalibur. Expozice Spur des Einhorns je ideálním místem pro všechny věkové generace.

Turistické zajímavosti

Mezi zajímavé památky ve městě Friesach patří také kostel sv. Petra, který pochází z roku 927 a z kterého je nádherný výhled na město a jeho okolí a farní kostel. Za kostelem sv. Petra se nachází městské muzeum, které představuje návštěvníkům expozici věnující se středověké historii města Friesach a reiligióznímu umění. Na kopcích nad městem se tyčí čtyři historická opevnění, z kterých se nabízejí nádherné výhledy na město a celé zdejší údolí. Nejdále na severu se nachází hrad Geyersberg. Nejjižnější leží zbytky hradu Virgilienberg. Zbylé dva hrady nacházející se mezi těmito jsou nejlépe dostupné z centra města Friesach. Na hradu Petersberg se v létě konají různá představení pod širým nebem.

Festival Spectaculum

Významnou údálostí města Friesach je festival Spectaculum. Tato akce se koná poslední sobotu v červenci. Tou dobou se zhasne celé město a s rozsvícenými pochodněmi se obejví v ulicích rytíři v brnění, princezny, šašci a další historické postavy. Během festivalu Spectaculum probíhají různé doprovodné akce jako je polikání ohně, rytířské souboje a nechybí tu např. ani stánky se středověkým jídlem, za které se platí friesašskými feniky. Friesach se tak vrací do doby svého největšího rozkvětu.

Turistické služby

Ubytovat se můžete ve městě Friesach např. v hotelu Metnitztalerhof , v penzionu Weisser Wolf či v Gasthofu Zum Goldenen Anker, který nabízí i příjemnou restauraci. Dobře najíst se můžete také v restauraci Osteria, která se nachází u penzionu Weisser Wolf a která nabízí pizzy, těstoviny i tradiční masové pokrmy.

 Aura: 50Recenze: 5723.9.2010 15:53:50
Holdujete-li historickým památkám a budovám, je pro Vás Friesach právě jako stvořený. Navíc - Rakousko přece jen není až tak daleko ;)

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3