TIXIK.cz » Města » Frenštát pod Radhoštěm

Ubytování Frenštát pod Radhoštěm, hotely Frenštát pod Radhoštěm

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Frenštát pod Radhoštěm: Hlídač pokojů
Frenštát pod Radhoštěm Mapa Mapa hotelů Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod RadhoštěmFrenštát pod Radhoštěm

Související témata

Satelitní mapa Frenštátu pod Radhoštěm, Penziony ve Frenštátu pod Radhoštěm, Frenštát pod Radhoštěm - počasí, Frenštát pod Radhoštěm: Fotografie

Doporučené hotely Frenštát pod Radhoštěm


Zobrazit všechny »


Frenštát pod Radhoštěm: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Frenštát pod Radhoštěm Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Frenštát pod Radhoštěm a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:45:26, Nadmořská výška: 398m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 49.5464, 18.2121
Nadmořská výška: 398 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:32:03

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.annapolis.gov

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: okolní příroda, možnosti koupání, rovinaté okolí, blízko do větších měst, lyžařské areály okolo, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp, půjčovna aut

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Frenštát pod Radhoštěm: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202011-08-24 10:06:21
Frenštát pod Radhoštěm je malé město v pohoří Beskydy v České republice . Nachází se přibližně 30 km jižně od města Ostrava , které je hlavním centrem Moravskoslezského kraje. Pro svoji polohu v krajině Moravskoslezských Beskyd je Frenštát pod Radhoštěm oblíbeným cílem turistů a vyhledávaným výchozím bodem pro návštěvu střediska Pustevny a hory Radhošť .

Pohled do historie města

Přesný rok založení města není známý, ale odhaduje se v období mezi 13. až 14. stoletím. První písemný dokument o městě pochází z roku 1382. Historicky zde mělo velký význam tkalcovské řemeslo, což platilo ještě v nedávné minulosti. Frenštátu se však nevyhnuly pohromy. Požár v roce 1626, třicetiletá válka a dvě morové epidemie. Titul města získal Frenštát pod Radhoštěm v roce 1781. Větší rozvoj turistiky nastal ve 20. století.

Historické památky

Ve městě se nachází mnoho historických a architektonických památek. Centrum Frenštátu získalo v roce 2003 status městské památkové zóny. Návštěvníci mohou vidět unikátní měšťanské domy nebo církevní památky, mezi kterými vyniká kostel sv. Martina, pojmenovaný po patronovi města. Zajímavá je kašna se sochou Neptuna, která stojí na náměstí. Veřejně přístupná je věž radnice, odkud si můžete užít výhled na město a jeho okolí.

Turisticky atraktivní okolí

Okolí je hlavní důvod, proč je Frenštát oblíbeným turistickým cílem. Beskydy patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace v České republice. Velké množství turistických i cyklistických stezek je vhodných pro rodiny s dětmi i pro sportovce, kteří požadují vyšší obtížnost trasy. V zimě je atraktivní lyžování. Nedaleko města se nachází například lyžařské středisko Pustevny . V okolí najdeme i výborně upravované tratě pro běžecké lyžování. Frenštát pod Radhoštěm leží na úpatí hory Radhošť , která byla podle mytologie sídlem pohanského boha Radegasta.

Služby pro turisty

Ve městě najdete dostatek restaurací i možnosti kvalitního ubytování. K dispozici jsou různá sportoviště, posilovny, bazén a aquapark. Pro výlety do okolí je možné využít dvě lanovky. První vede z města (areál skokanských můstků) na Trojanovice – Horečky. Provoz je nepravidelný, proto je dobré si službu ověřit. Druhá lanovka vede od hotelu Ráztoka v Trojanovicích na Pustevny a v provozu je denně. V hlavních sezonách jsou v provozu cyklobusy a skibusy.

Doprava

Město je spojeno s řadou evropských zemí mezinárodními autobusovými linkami. Frenštát pod Radhoštěm leží na železniční trati z Frýdku-Místku do Valašského Meziříčí . Veřejnou dopravou se můžete dopravit i do zajímavých měst v okolí, jako je například Kopřivnice se známým muzeem značky Tatra , historické město Štramberk , nebo Rožnov pod Radhoštěm vyhlášený svým unikátním skanzenem Valašské muzeum v přírodě .

Města a obce v okolí

Frenštát pod RadhoštěmČeladná (9km)Kopřivnice (8km)Štramberk (8km)Frýdlant nad Ostravicí (12km)Ostravice (13km)Dolní Bečva (10km)Rožnov pod Radhoštěm (11km)Příbor (12km)

Webmap: 1 2 3