TIXIK.cz » Města » Rakousko » Horní Rakousy » Okres Freistadt » Freistadt

Ubytování Freistadt

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Freistadt: Hlídač pokojů
Freistadt Mapa Mapa hotelů Freistadt

Související témata

Satelitní mapa Freistadtu, Freistadt - počasí, Freistadt: Fotografie

Doporučené hotely Freistadt


Zobrazit všechny »Freistadt: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Freistadt Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Freistadt a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:00:54, Nadmořská výška: 557m, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 48.5132, 14.5025
Nadmořská výška: 557 m
Nejbližší hranice: Česká republika, 11 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:42:08

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.freistadt-tourismus.at/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, rovinaté okolí, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Freistadt: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 08:08:15
Freistadt je malé malebné město, které má nejlépe dochované opevnění ze všech středověkých měst v Rakousku . Nachází se v regionu Mühlviertel, v blízkosti hranic s Českou republikou . V současnosti zde žije více než 7500 obyvatel. Freistadt láká návštěvníky na svoji malebnost a zdejší pivo.

Doprava

Freistadt je nejlépe dostupný autem, nebo vlakem. Nejbližší letiště se nachází v Linci (Blue Danube Airport) , který je vzdálený asi 30 km. Město leží na přímé trati z Lince , která pokračuje dál na sever do Prahy . Vlak z Lince jezdí každou hodinu. Autem se sem dostanete po silnici č. 125, která pokračuje až do Lince .

O městě Freistadt

Freistadt je malebné město, jehož úzkými uličkami vás bude bavit procházet. Odpočinout si můžete v krásných parcích, které vznikly z vodních příkopů. Hlavním náměstím Freistadtu je Hauptplatz. Kolem něho jsou vtěsnány staré domy, které jsou obklopeny středověkými hradbami. Každého návštěvníka upoutá gotický farní kostel.
Na náměstí se nachází turistické informační centrum, kde je vhodné si vyzvednout brožuru “City Walk“, která vás seznámí se všemi pozoruhodnostmi města. Mezi ně patří již zmíněné hradby ze 14. století s věžními branami – Lineckou bránou (Linzertor) a Českou bránou (Böhmertor) .
Hradby ve Freistadtu jsou důkazem toho, o jak významné město v minulosti šlo. Leželo totiž na Solné stezce. V ulici Waaggasse si můžete prohlédnout celu řadu architektonicky zajímavých staveb, z nichž některé jsou vyzdobeny sgrafity.

Hrad a muzeum

Za hlavním náměstím stojí hrad ze 14. století, který má krásnou střechu z červených tašek. V jeho útrobách se nachází zámecké muzeum, které představuje expozici broušeného skla. Ke shlédnutí je tu více než 600 kusů různého skla. Poté můžete vyšplhat na 50 m vysokou věž Bergfried, z které se vám naskytne krásný výhled na město.

Pivovar Freistadt

Ve Freistadtu se můžete vydat do zdejšího pivovaru. Máte možnost zúčastnit se prohlídky. Je vhodné se ale domluvit na prohlídce předem buď telefonicky přímo v pivovaru, nebo ve zdejším informačním centru. Zajímavostí je, že Freistadt je tzv. pivovarskou obcí. To znamená, že každý kdo vlastní v historickém centru dům, je zároveň podílníkem v pivovaru Freistadt. Celkem jde o 149 domácností. Toto zřízení funguje již od roku 1777. Kdybyste si tu chtěli jeden dům koupit a stát se podílníkem, připravte si okolo 350 000 EUR.

Turistické služby

Ubytovat se můžete v Freistadtu v hotelu Zum Goldenen Hirschen , v hotelu Goldener Adler , v penzionu Pirklbauer, nebo v kempu Freistadt, který je dobře vybaven.

Historie

Historie města sahá do 13. století. Freistadt byl založen někdy okolo roku 1220. Svůj největší růst zažilo město ve středověku, kdy leželo na Solné stezce.

Města a obce v okolí

FreistadtRainbach im Mühlkreis (5km)Bad Leonfelden (15km)Zwettl an der Rodl (18km)Liebenau (22km)Bad Zell (22km)Katsdorf (22km)Sankt Stefan am Walde (30km)Mönchdorf (27km)

Webmap: 1 2 3