TIXIK.cz » Města » Fredrikstad

Fredrikstad - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Fredrikstad: Hlídač pokojů
Fredrikstad Mapa Mapa hotelů Fredrikstad

Související témata

Autopůjčovny ve Fredrikstadu, Satelitní mapa Fredrikstadu, Fredrikstad: Fotografie

Doporučené hotely Fredrikstad


Zobrazit všechny »Fredrikstad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Fredrikstad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Fredrikstad a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:30:07, Telefon: +47 69 31 26 21, WWW stránky:

Fredrikstad je město v Norsku . Leží v jihovýchodní části země, od hlavního města Oslo je vzdáleno asi 80 km směrem na jih. Fredrikstad je jedno z nejlépe zachovaných opevněných měst v celé Skandinávii. V současné době má kolem 97 000 obyvatel.

O Fredrikstad

Město je rozděleno na dvě části, na novou a starou část. Tyto části od sebe odděluje řeka. Tím, že je Fredrikstad rozdělen, získává své osobité kouzlo. Je tu k vidění několik zajímavostí. V nové části města je přístaviště.

Historie města

Fredrikstad byl založen roku 1663 jako centrum obchodu s evropskou pevninou. Jelikož ale bylo město snadným cílem po útoku z moře, byla dnešní stará část postavena jako vojenská enkláva. Opevnění zabraňovalo útokům ze švédské strany.

Zajímavosti

Mezi zajímavosti města Fredrikstad určitě patří katedrála z roku 1880, která je zároveň funkčním majákem. Stará část města je nazývána Gamlebyen, kde se nachází většina dochovaných památek. Mezi ně patří staré hrázděné domy, příkopy, brány nebo také původní padací most. Zachovalé jsou zde úzké, kostkami vydlážděné uličky mezi domy ze 17. století. Jedna z nejkrásnějších dobových staveb je stará věznice Salveriet z roku 1731. Nejstarší budovou města Fredrikstad je kamenný sklad, který je v dnešní době využíván jako keramická dílna. Pokud se vydáte od padacího mostu na jihovýchod, dojdete až k pevnosti Kongsten Festning. Je zajímavá tím, že její opevnění vytváří tvar květiny. Pevnost pochází z roku 1685 a sloužila jako vyhlídka a strážnice. Právě z tohoto místa se nechá podniknout pěkná procházka po zatravněných valech či si prohlédnout dělostřelecké věže. Ve městě je několik kulturních center a mnoho muzeí, mapujících zdejší život.

Ubytování, restaurace

Pokud budete hledat ubytování v Fredrikstadu, pak se vydejte určitě do novější části města. Pokud se budete chtít dobře najíst, naopak zamiřte do staré části města. Ve zdejších úzkých uličkách narazíte na množství příjemných restaurací, pizzerií či kaváren.

Doprava

Město Fredrikstad má dobré spojení s hlavním městem Oslo jak po silnici, tak vlakem. Ve městě je autobusové i vlakové nádraží. Meziměstské autobusy odjíždějí a přijíždějí od vlakového nádraží Fredrikstad Rutebilstasjon. Městem Fredrikstad vede železniční trať mezi Oslem a švédským Göteborg . Pokud se budete chtít podívat do hlavního města Oslo , vlaky jezdí asi 10 x denně tam i zpět. Pokud se budete chtít dostat do staré části Fredrikstadu, musíte buď překonat most Glomma, nebo se můžete vydat lodí ze Strandpromenaden. Lodě do starého města jezdí od 5.30 do 23.00 ve všední dny, v sobotu je to do 7.00 do 1.00 a v neděli od 9.30 do 23.00.

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
levno
zábavný noční život
dobré pivo
dobrá dostupnost
zajímavá muzea
romantická atmosféra

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
rodiny s dětmi
noční život
plavby
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní

Business travel (průmysl)

letecký
chemický
energetický
IT


Informace a fakta

GPS: 59.2143, 10.9352
Nadmořská výška: 13 m
Nejbližší hranice: Švédsko, 20 km
Vzdálenost do hlavního města: Oslo, 89 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:26:11

Fredrikstad: Recenze

Fredrikstad prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

FredrikstadSarpsborg (13km)Moss (29km)Askim (43km)

Webmap: 1 2 3