TIXIK.cz » Města » Německo » Hesensko » Frankfurt nad Mohanem

Ubytování Frankfurt nad Mohanem, hotely Frankfurt nad Mohanem

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Frankfurt nad Mohanem: Hlídač pokojů
Frankfurt nad Mohanem Mapa Mapa hotelů Frankfurt nad Mohanem

Související témata

Frankfurt nad Mohanem: Fotografie

Doporučené hotely Frankfurt nad Mohanem


Zobrazit všechny »Frankfurt nad Mohanem: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Frankfurt nad Mohanem Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Frankfurtu nad Mohanem, Plánovač výletů, Frankfurt nad Mohanem a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:15:59, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.1167, 8.6833
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:21

Frankfurt nad Mohanem: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:22:30
Frankfurt nad Mohanem je město nacházející se v Německu ve spolkové zemi Hesensko. Frankfurt nad Mohanem je multikulturním a důležitým veletržním městem. Pro Evropu je významným dopravním uzlem. První zmínky o Frankfurt nad Mohanem pocházejí z konce 8. století. Do pruské okupace v roce 1866 byl Frankfurt svobodným říšským městem. O rozvoj města se zasloužil císař a král Karel IV. Historická část města byla kompletně zlikvidována po náletech během druhé světové války. Frankfurt nad Mohanem je město kontrastů. Vedle zrekonstruovaného malého středověkého centra zde najdete moderní oblast s mrakodrapy. Mezi místní památky patří opera Alte Oper, která byla v 80.letech 20. století znovu vybudována, radnice Römer, kterou zdobí sochy císařů, nejvýše položená restaurace Main Tower, tržiště Kleinmarkthalle, věž Goetheturm, zoo a palmové zahrady Palmengarten. Ve Frankfurtu naleznete celkem 33 divadel. K neznámějším patří English Theater, Fritz-Rémond-Theater (divadlo komedie v prostorách Zoologické zahrady), Oper/Balett Frankfurt a Tigerpalast. Ve Frankfurtu je také mnoho muzeí. K nejvýznamnější frankfurtským muzeím patří Německé filmové muzeum, rodný dům J.W. Goetheho, Städelské muzeum, Jüdische Museum, Architekturmuseum, Naturmuseum Senckenberg a Kommunikationsmuseum. Frankfurt nad Mohanem je také známý konáním několika veletrhů a výstav. K těm nejznámějším lze zařadit IAA - Internationale Automobilausstellung, knižíní veletrh Buchmesse, Internationale Frankfurter Messe Ambiente či Internationale Frankfurter Messe Tendence a hudební veletrh Pro Light & Sound. K dalším mimořádně významným místům patří Mezinárodní letiště Frankfurt nad Mohanem. Letiště je třetím největším v Evropě. V dnešní době žije ve městě Frankfurt nad Mohanem cca 670 tisíc obyvatel.

Města a obce v okolí

Frankfurt nad MohanemOffenbach (6km)Sulzbach (11km)Schwalbach am Taunus (11km)Kelsterbach (12km)Bad Soden am Taunus (13km)Hattersheim (15km)Königstein im Taunus (17km)Bruchköbel (18km)

Webmap: 1 2 3