TIXIK.cz » Fort XVII Křelov

Fort XVII Křelov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Fort XVII Křelov: Hlídač pokojů
Fort XVII Křelov Mapa Mapa hotelů Fort XVII Křelov

Související témata

Fort XVII Křelov: Fotografie

Doporučené hotely Fort XVII Křelov


Zobrazit všechny »Fort XVII Křelov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Fort XVII Křelov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Fort XVII Křelov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 17:19:33, WWW stránky:

Pevnost Fort XVII Křelov je jednou z nejzachovalejších částí dochovaného obranného systému Olomouce. Nachází se v Česku , u Olomouce , v obci Křelov .

Historie

Pevnost Fort XVII Křelov byla vybudována jako součást obranného systému spolu s dalšími třemi pevnostmi. Stavba započala v roce 1850 a dokončena byla v roce 1854. Autorem pevnosti je údajně vrchní projektant Julius von Wurmb, který se podílel i na stavbě fortové pevnosti Olomouc. Pevnost Fort XVII Křelov má tvar pětiúhelníku a je postavena ve stylu neogotiky. Ve své době byla tato pevnost nadčasovou konstrukcí. Objekt byl bráněn zemním valem, kde byla dělostřelecká výzbroj. Uvnitř jsou vybudovány tzv. Kasematy, které sloužily k ukrytí vojáků a k uložení zásob. V centrální části pevnosti se nachází redut, což jsou místnosti určené k ubytování.

Současnost

Pevnost Fort XVII Křelov v dnešní době zabírá plochu 60000m2. Areál pevnosti nabízí podzemní prostory, které zatím ještě nejsou přístupné, hostinec a vojenské muzeum se stálou expozicí z 19. století. V pevnosti Fort XVII Křelov se pořádají nejrůznější kulturní akce, jako jsou koncerty vážné i alternativní hudby, jazzové večery, ale také divadelní představení. Pevnost Fort XVII Křelov si mohou pronajmout firmy pro firemním akcím a nebo soukromníci k pořádání nejrůznějších akcí.

Praktické informace

Muzeum v pevnosti je otevřeno od června do září v sobotu a neděli od 11 do 16 hodin, v červenci a srpnu je otevřeno od pondělí do neděle od 11 do 17 hodin. Mimo otevírací dobu je návštěva možná po telefonické domluvě na tel. čísle +420 603 444 010. Vstupné do muzea stojí pro dospělé 60 Kč, pro děti od 6 let 30 Kč a pro důchodce a studenty 50 Kč. Hostinec, pronájem areálu a rauty si můžete objednat na telefonních číslech +420 605 937 842, +420 603 278 984 a nebo na e-mailu: citadela@forty.cz


Informace a fakta

GPS: 49.6089, 17.1935
Nadmořská výška: 270 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:45:03

Fort XVII Křelov: Recenze

Fort XVII Křelov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Olomouc (4.5km)Slatinice (8km)Kostelec na Hané (14km)Tršice (18km)Prostějov (16km)Uničov (19km)Plumlov (20km)Bouzov (24km)Loštice (24km)

Webmap: 1 2 3