TIXIK.cz » Itálie » Lazio » Rome » Řím » Fontána Di Trevi

Fontána Di Trevi - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Fontána Di Trevi: Hlídač pokojů
Fontána Di Trevi Mapa Mapa hotelů Fontána Di Trevi

Související témata

Fontána Di Trevi: Fotografie

Doporučené hotely Fontána Di Trevi


Zobrazit všechny »Fontána Di Trevi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Fontána Di Trevi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Fontána Di Trevi a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Piazza Navona0.9km
Campo de Fiori1km
Kapitol1km
Socha Mojžíše1km
Forum Romanum1km
Palatinum1km
Vittorio Emanuele2km
Via Principe Eugenio2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 22:11:32, Adresa: Via dei Crociferi, 26, Rome Province of Rome, Itálie, Telefon: +39 06 4977 3153

Fontána Di Trevi je neslavnější fontána v Římě , v hlavním městě Itálie . Fontána Di Trevi je 20 metrů široká a 26 metrů vysoká barokní fontána. Uprostřed stojí socha boha moře Oceána, který řídí jednoho divokého a jednoho mírného koně, kteří jsou vedeni Tritony. Pod nimi jsou znázorněny skály, ze kterých stéká voda (symbolika moře) .

La Dolce vita

Fontána Di Trevi se proslavila filmem od Federica Felliniho - La dolce Vita (Sladký život) . V tomto filmu se herečka Anita Ekberg koupala na vlnách fontány před Marcellem Mastroiannim.

Házení mincí

Fontánu Di Trevi navštěvují v turistické sezóně miliony turistů. Do fontány házejí drobné mince, aby si tak zajistili návrat do Říma . V těsné blízkosti fontány se nachází malinký obchod s údajně nejlepší zmrzlinou v Římě .


Informace a fakta

GPS: 41.9009, 12.4833
Nadmořská výška: 32 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:27:14

Fontána Di Trevi: Recenze

Zobrazit recenze:
 30.1.2012 21:35:16
Říká se o ní, že je to nejnavštěvovanější památka v Římě. Město začalo peníze do ní hozené brát jako svůj majetek. Takže když z ní budete chtít vylovit nějakou minci na památku, bude to bráno jako krádež. Když jsem s před ní chtěla vyfotit musela jsem bojovat o kousíček místečka asi s dalším tisíce lidí. je to u ní pěkné maso, takže se obrňte trpělivostí. Ale poradím vám ještě jednu věc. Hned vedle fontány je výborné občerstvení, kde mají výbornou zmrzlinu. Ale je poněkud dražší, ale to je bohužel v celém Římě.

Města a obce v okolí

Řím (0.6km)Monte Porzio Catone (22km)Colonna (24km)Guidonia (23km)Monte Compatri (23km)Tivoli (27km)Gallicano nel Lazio (28km)Zagarolo (28km)Rocca Priora (26km)

Webmap: 1 2 3