TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Krakov » Floriánská brána

Floriánská brána - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Floriánská brána: Hlídač pokojů
Floriánská brána Mapa Mapa hotelů Floriánská brána

Floriánská bránaFloriánská brána

Související témata

Floriánská brána: Fotografie

Doporučené hotely Floriánská brána


Zobrazit všechny »


Floriánská brána: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Floriánská brána Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Floriánská brána a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Soukenická budova v Krakově0.5km
Collegium Maius0.7km
Jagellonská univerzita, Polsko0.7km
Les Niepołomicka26km
Indiánská vesnice34km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 19:32:20, Adresa: Gołębia 24, Kraków, Polsko

Floriánská brána (polsky Floriánská brána) je jeden z nejznámějších symbolů města Krakov . To se nachází na jihovýchodě Polska . Floriánská brána leží v úplném centru města. V historii byla součástí krakovských hradeb. Své jméno má Floriánská brána podle svatého Floriána, polského patrona.

Historie

Floriánská brána byla založena pravděpodobně již na konci 13. století. Vystavena byla v gotickém stylu, který si prakticky zachovala až dodnes. Krakov byl často napadán nepřáteli, proto muselo být jeho opevnění neustále připraveno čelit útokům. Bylo tvořeno mnoha dalšími věžemi, v 16. století jejich počet přesahoval třicítku. V letech 1555 až 1556 byla vedle brány vybudována zbrojnice. Roku 1660 dostala Floriánská brána svou barokní střechu, v roce 1694 pak následovala kompletní rekonstrukce celého objektu.

Rušení opevnění

Mezi lety 1810 a 1814 bylo na příkaz rakouského císaře Františka I. provedeno rušení historických opevnění města Krakov a zasypávání přilehlých příkopů. Mnoho věží tak bylo zničeno. Floriánská brána tuto akci přežila společně se třemi dalšími branami a gotickým Barbakánem . Floriánská brána je s nimi dodnes spojena částí bývalého opevnění.

Vzhled

Floriánská brána je vysoká 34, 5 metru. Je postavena v gotickém slohu, střecha je barokní. Na zdivu brány se směrem od jihu, tedy od centra města, nachází reliéf svatého Floriána. Ze severní strany na něm pak najdete plastiku orla.

Královská cesta

Floriánská brána je výchozím bodem takzvané Královské cesty, která prochází centrem města Krakov a vede kolem jeho nejdůležitějších památek. V minulosti jí projížděla královská rodina, byli po ní uváděni vzácní městští hosté a také se na ní konaly vojenské přehlídky a korunovace.


Informace a fakta

GPS: 50.065, 19.9414
Nadmořská výška: 218 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:21

Floriánská brána: Recenze

Floriánská brána prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Krakov (0.2km)Węgrzce (7km)Rząska (8km)Szczyglice (9km)Modlnica (9km)Kryspinów (10km)Balice (11km)Libertów (11km)Morawica (14km)

Webmap: 1 2 3