TIXIK.cz » Města » Florencie

Ubytování Florencie, hotely Florencie

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Florencie: Hlídač pokojů
Florencie Mapa Mapa hotelů Florencie

FlorencieFlorencie

Související témata

Satelitní mapa Florencie, Tipy na výlety poblíž Florencie, Penziony ve Florencii, Luxusní ubytování ve Florencii, Apartmány ve Florencii, Levné ubytování ve Florencii, Autopůjčovny ve Florencii, Florencie - počasí, Florencie: Fotografie

Doporučené hotely Florencie


Zobrazit všechny »


Florencie: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Florencie Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Florencii, Plánovač výletů, Florencie a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:15:26, Telefon: +39 055 273752, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
dobré pivo
UNESCO
hory v okolí
v údolí
mírné klima

Proti

v létě moc vlhko
časté fronty
jazykové bariéry

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
umění
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

sklářský
chemický
elektrotechnický
IT
tabákový


Informace a fakta

GPS: 43.7715, 11.2539
Nadmořská výška: 66 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:02:49

Florencie: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:34
Florencie patří k nejkrásnějším městům Itálie. Je druhým nejnavštěvovanějším městem Itálie. V roce 1982 bylo historické centrum Florencie zapsáno do seznamu památek UNESCO .

Historie města

První zmínky o městě jsou z období starověku. V tomto období patřil kraj Etruskům a Římanům. V roce 59 př.n.l. tu nechal Cézar vybudovat římskou kolonii a vedla tudy významná obchodní cesta. Značný rozkvět zaznamenala Florencie počátkem 9. století, kdy zde byla vystavěna řada církevních staveb. Ve 12. století byla Florencie samostatným městským státem. Od 13. do 17. století je rozvoj města spojován s významným rodem Medicejů. Když v roce 1737 tento rod vymřel, dostala se Florencie do roku 1859 pod nadvládu Rakouska. Po sjednocení Itálie byla Florencie jejím hlavním městem do roku 1871.
Dnes je Florencie metropolí Toskánska a žije zde přes 366 tisíc obyvatel.

Město umění

Florencie je střediskem umění a opery. Ve městě působila řada významných umělců. Opera je součástí každoročního festivalu Maggio Musicale.

Památky Florencie

Hlavním symbolem města je nejstarší most Ponte Vechio přes řeku Arno. Byl vybudován v jejím nejužším místě. Jeho dnešní podoba je ze 16. století. Nejkrásnějším náměstím Florencie je Piazza della Signoria. Náměstí rámuje několik paláců. Ve středu náměstí je Neptunova kašna a kopie slavné sochy Davida od Michalangela. Najdeme tu i několik dalších soch, například jezdecká socha Cosima I od Giambologni nebo kopie soch Herakles a Cacus Bandinelliho. Hlavní dominantou Florencie je dóm Santa Maria del Fiore . Dóm je jednou z největších katedrál na světě. Zvonice dómu je z roku 1334. Jejím architektem byl Giotto di Bondone. Dalšími významnými památkami města jsou Baptisterium San Giovanni, Palazzo Vecchio (radnice) , kostel San Lorenzo a kostel Santa Croce s hrobkami slavných osobností. V centru se dochovala řada dalších renesančních památek. Díky tomu je Florencie nazývána "Perlou renesance".

Města a obce v okolí

Florencie (0km)San Jacopo al Girone (7km)Grassina (6km)San Donnino (9km)Tavarnuzze (7km)Pontassieve (14km)Montelupo Fiorentino (19km)Pelago (20km)Rufina (19km)