TIXIK.cz » Města » Norsko » Sogn og Fjordane » Florø

Florø - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Florø: Hlídač pokojů
Florø Mapa Mapa hotelů Florø

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Florø: Fotografie

Doporučené hotely Florø


Zobrazit všechny »Florø: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Florø Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Florø a doprava
Letiště FlorøLetiště2km
Florø AirportLetiště2km
Lighthouse TussenMajáky26km
Pláž GrotlePláže27km
HornelenHory30km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:29:28

Florø je nejzápadněji položené město v Norsku . Nachází se asi 360 km severozápadně od hlavního města Oslo a přibližně 135 km severně od města Bergen . Město Florø leží na konci poloostrova a v současnosti tam žije vice jak 8100 obyvatel.

O městě Florø

Město Florø bylo založeno v roce 1860 a sloužilo jako přístav pro lodě převážející sledě. V té době byl lov sleďů a obchodování s nimi kolem tohoto města velmi rozšířen. Město Florø má sledě přímo i ve svém erbu. V dnešní době město Florø žije také z rybolovu, ale i z rybích farem, loďařství a obchodu s ropou.

Zajímavosti města Florø

Jestliže si budete chtít prohlédnout město Florø pěkně celé a z nadhledu, můžete vystoupat na kopec Storåsen. Na kopec vede cesta lesem a na vrchol se dostanete asi za 10 minut. Je odtamtud pěkný výhled nejen na Florø, ale také na členité pobřeží a blízké ostrovy. Pokud Vás zajímá historie města Florø a rybaření v této oblasti, tak navštivte muzeum Sogfn og Fjordane. Najdete ho v ulici Brendøyvegen, asi 1 km severovýchodně od letiště. V muzeu se nachází množství expozic, které jsou věnované rybaření. Stojí tam i model rybářského domku z roku 1900. V areálu muzea se nachází i solírna sleďů a výstava věnována této rybě, která je spjata s městem Florø od jeho vzniku. Pěkné hrázděné domky, postavené v 19. století, najdete ve staré čtvrti města v ulici Strandgata, kousek od přístaviště v severní části města.

Ostrovy kolem města Florø

Z přístaviště města Florø jezdí několikrát denně trajekty na nedaleké okolní ostrovy Kinn, Svanøy, Batalden, Askrova a Tansøy. Trajekty odjíždějí z přístaviště Fugleskjærskaia, avšak nejezdí pravidelně. Na aktuální jízdní řád se raději informujte v turistické kanceláři ve Florø. Na ostrově Kinn najdete krásný kostel, který je velice zachovalý a pochází z 12. století. Každým rokem v červnu se tam koná slavnost Kinnespelet. Na celém ostrově můžete také obdivovat krásy divoké přírody. Zajímavý je i ostrov Askrova, na kterém byla nalezena prehistorická Jeskyně trollů. Zatím se tuto jeskyni nepodařilo celou prozkoumat, a tak dnes nikdo neví, jak velká a hluboká tato jeskyně je.

Největší sleďový stůl světa

Každým rokem se o třetím víkendu v červnu koná v Florø slavnost věnována sleďům. Postaví se tam obrovský stůl, který je dlouhý kolem 400 m. Na něm je množství táců se sledi, bramborami a chlebem. Nechybí samozřejmě výborné pití. Celá tato hostina je pro všechny zdarma.

Aktivity

Prohlédnout si okolí města Florø můžete v motorových člunech, mořském kajaku či na veslici. Motorové čluny a kajaky pronajímá Florø Rorbu. Veslice a také motorové čluny je možné si zapůjčit v kempu Krokane Camping. Okolí Florø je vhodné jak pro pěší, tak i pro cyklistické výlety. Relaxovat můžete ve třech krytých bazénech, k dispozici je i sauna. Organizované výlety pořádá turistická kancelář. Výlety jsou pořádány od konce června do poloviny srpna. Oblíbené jsou jednodenní lodní výlety kolem ostrovů a výpravy s průvodcem po ostrově Kinn. Turistickou kancelář najdete v ulici Strandgata 30, kousek od přístaviště v severní části města.

Ubytování

Florø nabízí mnoho možností k ubytování. Najdete tam hotely v různých cenových relacích, ale také oblíbené ubytování ve vybavených bytech. Tyto byty nabízí například Florø Rorbu. Byty jsou přímo u vody. Jednodušší ubytování nabízí kemp Krokane Camping. Najdete ho asi 2, 5 km od města směrem na východ. Do kempu jezdí také autobusová doprava.

Stravování a zábava

Florø nabízí velký výběr restaurací. Většina restaurací se specializuje na rybí a norské speciality, ale najdete i restaurace s mezinárodní kuchyní. Zajímavá je restaurace Hjørnevikbua u přístaviště, která Vám nabídne možnost dát si oběd či večeři na člunu, jenž je přivázán k molu. Kromě restaurací najdete v Florø pizzerie, několik bister a rychlých občerstvení. Město nabízí i podniky pro noční život, jako jsou bary s živou hudbou a diskotéky.

Doprava

Nejjednodušší způsob dopravy do města Florø je letecká doprava. Letiště leží na poloostrově jižně od centra města. Dvakrát denně odtamtud létá pravidelná linka do Osla . Do Florø jezdí pravidelně trajekty z Bergenu , které pak pokračují dále na sever. Kromě trajektů jezdí do Florø i expresní lodě na lince mezi městy Bergen a Måløy . Pokud zvolíte autobusovou dopravu, tak nejjednodušší je nasednout v Oslo na autobusovou linku Nor-Way-Bussekspress. Florø je konečnou stanicí této linky. Autobus z Osla odjíždí dvakrát denně. Pokud se vydáte autem či na motorce, tak můžete volit z několika možných cest. Z vnitrozemí se tam dostanete, pokud se napojíte na silnici č.5.

Plusy

klid
pobyty u moře

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

aktivní dovolenou

Aktivity

kayaking
rybaření
surfování

Služby

půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 61.6, 5
Rok založení města: 1860
Nejbližší letiště: Letiště Bringeland, 74 km
Pobřeží: Norské moře, 38 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:15

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Florø: Recenze

Florø prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

FlorøMåløy (38km)

Webmap: 1 2 3