TIXIK.cz » Města » Fiumicino

Ubytování Fiumicino, hotely Fiumicino

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Fiumicino: Hlídač pokojů
Fiumicino Mapa Mapa hotelů Fiumicino

FiumicinoFiumicino

Související témata

Satelitní mapa Fiumicina, Penziony ve Fiumicinu, Luxusní ubytování ve Fiumicinu, Levné ubytování ve Fiumicinu, Autopůjčovny ve Fiumicinu, Fiumicino: Fotografie

Doporučené hotely Fiumicino


Zobrazit všechny »


Fiumicino: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Fiumicino Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Fiumicino a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:57:54, Telefon: +39 06 6504 7520, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
krásné pláže
dobrá dostupnost
romantická atmosféra
blízko k moři
mírné klima

Vhodné pro

shopping
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

automobilový
letecký


Informace a fakta

GPS: 41.7685, 12.2302
Nadmořská výška: 1 m
Vzdálenost do hlavního města: Řím, 31 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:24:38

Fiumicino: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 192011-08-24 10:07:15
Fiumicino je město na pobřeží Tyrhénského moře. Nachází se v centrální Itálii zhruba 25 km na západ od hlavního města, Říma . Administrativně spadá Fiumicino do regionu Lazio . V současnosti (2010) má město okolo 56 000 obyvatel.

Doprava

Fiumicino je nesmírně důležité z hlediska dopravy. Na sever od města se totiž nachází jedno z nejvýznamnějších letišť v Itálii , Rome – Fiumicino (kód FCO) , které je z Říma nejlépe dostupné vlakem z nádraží Termini nebo Tiburtina. Výstupní stanice se jmenuje Fiumicino. Chcete-li navštívit spíše klidnější místa, vydejte se autobusem na jih od města a vystupte v Lido di Ostia, Lido di Castel Fusano nebo v Torre Paterno.
Pak už si můžete jen užívat písečné pláže, které ačkoliv se nacházejí v blízkosti metropole Itálie , nebývají vůbec přeplněné.

Pláže

V okolí města Fiumicino se nacházejí široké písečné pláže. Turisté však často dávají přednost poklidnějším místu na jih od města. Zejména mezi letovisky Lido di Castel Fusano a Torre Paterno se nachází několik krásných pláží. Na moři jsou díky nechráněné poloze obvyklé vlny, což ocení zejména milovníci surfingu a windsurfingu. Pro rodiny s malými dětmi to může být překážkou. Rozlehlé písečné pláže přímo vybízejí návštěvníky k plážovým sportům. Není nic krásnějšího, než si za soumraku vylézt na jednu z vysokých písečných dun a pozorovat, jak slunce mizí v nekonečných dálavách moře. Příjemnou atmosféru zejména těchto odlehlejších pláží dotvářejí středomořské porosty makchie. Chcete-li mít u moře klid, můžete si zaplatit vstup na jednu ze soukromých pláží přímo ve městě Fiumicino.

Dobrá poloha pro výlety


Samotné Fiumicino nemá téměř žádné památky, nacházejí se zde zejména hotely, letní rezidence a obchody. Město má zato výbornou polohu pro výlety do okolí. Stačí jen nasednout do vlaku a za necelou hodinu již můžete obdivovat památky Říma . Kolem města Fiumicino se nachází spousta zajímavých míst. Za návštěvu rozhodně stojí Ostia Antica , která bývala jedním z nejvýznamnějších přístavů Římské říše. Na jih od letoviska Fiumicino se nachází Castel Gandolfo , letní sídlo svatého otce, kterému dominuje krásné jezero. Toto jezero vzniklo zatopením sopečného kráteru. Pozoruhodné je rovněž klidné středisko turistického ruchu Tivoli .

Města a obce v okolí

Fiumicino (0km)Pomezia (25km)Řím (25km)Ladispoli (24km)Ardea (30km)Cerveteri (28km)Aprilia (40km)Lido dei Pini (38km)Santa Severa (37km)

Webmap: 1 2 3