TIXIK.cz » Města » Řecko » Jónské ostrovy » Fiskardo

Fiskardo - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Fiskardo: Hlídač pokojů
Fiskardo Mapa Mapa hotelů Fiskardo

Související témata

Největší města v Řecku, Satelitní mapa Řecka, Fiskardo: Fotografie

Doporučené hotely Fiskardo


Zobrazit všechny »Fiskardo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Fiskardo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Fiskardo a doprava
Pláž EmblisiPláže0.2km
Fiskardo PortPřístavy0.8km
Akra FiskardhonMajáky1km
Old Light HouseMajáky1km
Pláž DafnoudiPláže2km
FokiPláže2km
Fiskardo bayZátoky3km
AlatiesPláže4km
Polis bayZátoky7km
Pláž EvrettiPláže4km
Nisos IthakiKopce10km
IthakaRegiony12km
Pláž AssosPláže10km
Mys Doukátos11km
Pláž HorgotaPláže12km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:18:42, WWW stránky:

Fiskardo je nejsevernější turistické středisko na řeckém ostrově Kefalonie. Je vyjímečné především svým přístavem, který je asi nejdůležitější dopravní tepnou celého ostrova. V přístavu můžete vidět obrovské soukromé jachty připlovajícíh zbohatlíků, ale i trajekty, které se vozí turisty z pevniny, nebo například sousedního ostrova Lefkada (ze střediska Vasiliki ) . Přístav samozřejmě slouží také jako centrum rybářství, které je v Fiskardo hodně rozvinuto a turisté toho často využívají. V ranních hodinách si tu můžete koupit naprosto čerstvé ryby, ve večerních hodinách Vám je rádi naservírují místní restaurace.

Zábava ve Fiskardo

Fiskardo není pouhé turistické středisko pro vyznavače lehátek a lenošení u moře. Díky přístavu a obecně cestovnímu ruchu se zde poměrně dost daří různým druhům podnikání. Můžete si bez problémů zapůjčit lodičku (nejsou nutné kapitánské zkoušky) a objet okolní břehy Kefalonie. Fiskardo má také vlastní školu potápění, takže si můžete okolní moře prozkoumat i pod vodní hladinou. Z Fiskardo vyráží každý den lodní výlety, například na okružní jízdy po ostrově, nebo přilehlý ostrov Ithaka. Pokud Vás cesty po moři již omrzí, můžete zkusit některou z pěších tůr. Střediskem totiž vede hned několik turistických tras.

Trajekty na Fiskardo

Pokud nebudete ubytovaní na Kefalonii přímo ve Fiskardo, můžete se sem dostat různými trajekty a poměrně velkou Kefalonii prozkoumat. Pak Vás jistě bude zajímat, že Fiskardo je právě to místo, kde Vás trajekty vylodí. Cesta například z nedalekého Vassiliki na Lefkadě trvá něco přes hodinu a stojí 6 Euro na osobu a cca 30 Euro za automobil (motorky a skůtry jsou podstatně levnější) . Pokud automobil nemáte půjčený, můžete využít služeb hned dvou půjčoven, které jsou přímo ve Fiskardo.

Pláž Fiskardo

Pláž v Fiskardo je menší, oblázková. Ačkoliv je čistá a máte to poměrně blízko k hotelu či apartmánu, každý Vám doporučí zkusit také pláže okolo, které jsou méně zalidněné a násobně hezčí.


Informace a fakta

GPS: 38.466, 20.571
Nadmořská výška: 22 m
Nejbližší letiště: Letiště Kefallinia, 57 km
Pobřeží: Jónské moře, 36 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 20:18:28

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.fiscardo.com

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, sauna, lesy, mírné klima

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Fiskardo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 7613.2.2012 22:05:24
Fiskardo je krásné malé přístavní městečko. Navštívili jsme před 2 lety a to když jsme byli na dovolené na Lefkádě. nasedli jsme na trajekt ve Vasilikách a dopluli jsme sem. Cesta trvala asi 2 hodiny. Přístaviště je lemováno krásnýma kavárničkami. Byla tu hrozně příjemná atmosféra, seděli jsme v přístavišti, koukali na ty krásné lodě a popíjeli frapé. Jé hned bych se tam vrátila.
 Aura: 68Recenze: 2428.8.2010 15:51:48
Trajekt na Fiskardo (Kefalonie) z Vassiliki jezdí cca 5x denně, od 9 do 18.00, kdy jede poslední. Cesta trvá hodinu a půl, cena za osobu je 7.5 Euro. Pokud si chcete vzít auto, platíte tuším 20E za jeden vůz a každou osobu samozřejmě k tomu. V případě převozu osob bez auta není nutná žádná rezervace, pokud ale chcete jet autem, rozhodně si zajděte do přístavu a rezervujte si jízdenku. Kapacita trajektu je omezená a spousta lidí se divila, že je odvezou na Kefalonii až třeba druhý den. Na trajektu je vnitřní kabina, kde se můžete schovat před sluníčkem, jsou tam i velmi provizorní záchody. Ve Vassiliki si tiket můžete koupit přímo v přístavu v bílém karavanu, ve Fiskardu je tam také podobná budka. Pokud tam právě nikdo není, je nutné jít asi 300 metrů do centra Fiskarda, kde Vám místní cestovka lístky prodá také. Rozhodně si tikety kupte aspon půl hodiny dopředu, i když jedete jen bez auta. Při příjezdu trajektu si najednou vzpomene velké množství lidí, že nemají lístky a nemusíte to stihnout - trajekt poměrně dodržuje odjezdové časy. Zejména v případě, že je to poslední trajekt, to je docela blbé .)
 Aura: 68Recenze: 2428.8.2010 15:52:01
Fiskardo je krásné městečko. Původně, když jsem si o něm četl, jsem si myslel, že to bude zase další řecká vesnice, kde to snad úplně vymřelo. Po příjezdu vás ale jako první ohromí přístav, který prostě má něco do sebe. Obrovské jachty zjevně zaoceánských lodí, menší rybářské pramice a další prostě vzbuzují dojem, že je na co se koukat. Celé Fiskardo je schované v zátoce, kde se střídají kavárny s restauracema, a pak prozměnu restaurace s kavárnama. Opravdu doporučuju navštívit. V okolí Fiskarda je spousta krásných plážiček, jak směrem na Ithaku, tak na západ od Fiskarda.Ohledně Fiskarda ještě jedna poznámka. Pokud jedete na Kefalonii bez vozidla a chcete si nějaké půjčit přímo ve Fiskardu, pozor na to. Je tu totiž pouze jedna půjčovna a paní se s tím vůbec nemaže. Cena za obyčejný skůtr na den je 25 EURO, přičemž ve smlouvě máte velkým písmem napsáno, že jste plně zodpovědní za vozidlo, to znamená žádné pojištění za tu cenu. S ohledem na to že je tam jediná asi nic jiného nezbývá, ale je mnohem jednodušší si půjčit skůtr například ve Vassiliki na Lefkadě, pokud sem jedete odtud (tam se dá půjčit od 9 E na den) , a zaplatit za trajekt - minimálně nějaké pojištění máte k dobru. Jinak auto je tu od 70 EUR na den, což je taky trochu víc než je běžné.

Města a obce v okolí

Sivota (20km)Lixouri (32km)Argostoli (33km)Nikiana (36km)Lassi (35km)Xi (37km)Agios Nikitas (36km)Lygia (38km)Lefkada (43km)

Webmap: 1 2 3