TIXIK.cz » Německo » Sasko » Löbau » Filigránová rozhledna saského krále

Filigránová rozhledna saského krále - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Filigránová rozhledna saského krále: Hlídač pokojů
Filigránová rozhledna saského krále Mapa Mapa hotelů Filigránová rozhledna saského krále

Související témata

Filigránová rozhledna saského krále: Fotografie

Doporučené hotely Filigránová rozhledna saského krále


Zobrazit všechny »Filigránová rozhledna saského krále: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Filigránová rozhledna saského krále Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Filigránová rozhledna saského krále a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Vyhlídka Hrádek20km
Bod Trojzemí26km
Milštejn31km
Oldřichovský Špičák37km
Hřebenový buk37km
Klingerovo mauzoleum43km
Ořešník43km
Ptačí kupy43km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 18:06:10, Nadmořská výška: 442m

Filigránová rozhledna saského krále je nejkrásnější rozhledna v Lužici, v Německu . Stojí ve spolkové zemi Sasko, nad městem Löbau , na vrcholu Löbauer Berg , který dosahuje nadmořské výšky 448 m.

Litinová rozhledna nad městem Löbau

Filigránová rozhledna saského krále je sestavena z litinových dílů vyrobených s filigránskou jemností, díky čemuž se stala světovým unikátem. Rozhledna má osmiboký tvar a je vysoká 28 m. Vede na ní 120 schodů a nabízí 3 vyhlídkové ochozy. Unikátní rozhlednu nechal na své náklady postavit místní pekař F. A. Bretschneider. Stavba byla zahájena 18.5.1854 k 57. narozeninám saského krále Friedricha Augusta II. Filigránová rozhledna saského krále byla postavena za 4 měsíce. Král Friedrich August II. se však slavnostního otevření nedočkal, jelikož zahynul při nehodě svého kočáru v Tyrolsku. Z rozhledny se nabízí překrásný výhled na Lužické hory, Jizerské hory i Ještěd . V současnosti je Filigránová rozhledna saského krále technickou památkou. Vedle rozhledny stojí budova, ve které je restaurace.

Jak se sem dostat

Filigránová rozhledna saského krále je nejlépe dostupná z Löbau , z vlakového nádraží, odkud vede červené značení až na vrchol (cca 3 km) . Vyrazit můžete také z náměstí Nicolaiplatz, odkud vede modře značená stezka (konkrétně modrý puntík) .

Praktické informace

Na rozhlednu se platí vstupné ve výši 1 EURo. Na její vrchol se dostanete přes turniket.


Informace a fakta

GPS: 51.0911, 14.6928
Nadmořská výška: 442 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:30:56

Filigránová rozhledna saského krále: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2247.3.2011 10:14:43
O tomto víkendu jsme se vydali na výlet na Filigránovu rozhlednu. Na cestu jsme vyrazily z Hrádku nad Nisou a autem jsme se dopravily do centra Lobau. Cesta nám zabrala asi 30 min. Auto jsme nechali stát na náměstí Nicolaiplatz. V týdnu se tu za stání platí, ale o víkendu se od 12 už neplatí. Od náměstí se musíte vydat po schodech dolů a okolo lázní Albert. Při naší návštěvě to tu bylo rozkopáno,ale i tak se to tu dalo projít. Po cestě jdete po červéné značce, i když v některých usecích značení chybělo. Cesta k rozledně od náměstí je dlouhá cca 3 km. Závěr cesty vede po lesní cestě. Pro rodiny s kočárky je lepší zvolit cestu po silnici od parkoviště pod rozlednou, odtud je to na vrchol cca 1,2 km. U rozhledny je restaurace s posezením venku. Na Filigránovu rozhlednu se platí vstup 1 Euro. Z vrcholu je pak krásný výhled na celé přilehlé okolí.

Filigránovu rozhlednu mohu doporučit všem. Moc se nám tu líbilo.
 Aura: 79Recenze: 47019.3.2012 17:01:45
Nádherná rozhledna nabízející ještě krásnější výhledy. Pro ty co se rádi projdou doporučuji vyrazit po značené stezce přímo z centra města Lobava (Lobau). Cesta Vám zabere cca 30 - 40 minut. Ti co pospíchají nebo neradi chodí se mohou na rozhlednu dostat autem. Provoz je řízen semaforem. U rozhledny je příjemná restaurace. Na rozhlednu se platí vstupné 1 EURo. Viděl jsem a navštívil mnoho rozhleden, ale tato mě opravdu zaujala, moc krásná práce předků z litiny.

Města a obce v okolí

Löbau (1.7km)Sohland am Rotstein (7km)Obercunnersdorf (7km)Reichenbach (9km)Cunewalde (12km)Markersdorf (14km)Weissenberg (12km)Großhennersdorf (13km)Schirgiswalde (19km)

Webmap: 1 2 3