TIXIK.cz » Města » Figueres

Ubytování Figueres, hotely Figueres

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Figueres: Hlídač pokojů
Figueres Mapa Mapa hotelů Figueres

Související témata

Satelitní mapa Figueres, Penziony ve Figueres, Apartmány ve Figueres, Levné ubytování ve Figueres, Autopůjčovny ve Figueres, Figueres: Fotografie

Doporučené hotely Figueres


Zobrazit všechny »Figueres: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Figueres Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Figueres a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:42:32, Telefon: +34 972 50 28 49, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
krásné scenérie
vynikající víno
zajímavá muzea
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
nebezpečí kapesních krádeží
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 42.2664, 2.9616
Nadmořská výška: 41 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:27:07

Figueres: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:10:47
Figueres, španělsky Figueras, je město proslavené jako rodiště slavného malíře Salvadora Dalího. Nachází se ve Španělsku , v Katalánsku, asi 16 km od hranic s Francií , v podhůří Pyrenejí. V současnosti tu žije přibližně 43 000 obyvatel.

Figueres a Salvador Dalí

Figueres je nejvíce vyhledávané hlavně díky muzeu Salvadora Dalího , které patří k nejnavštěvovanějším muzeím ve Španělsku . Salvador Dalí se tu narodil 11. května 1904 a žil zde až do své smrti 23. ledna 1989. Všechna jeho nejvýznamnější díla vznikla v tomto jeho rodném městě. Své muzeum, které je největším surrealistickým objektem na celém světě, postavil sám Dalí z poničeného divadla. Budova každého zaujme již zvenčí. Kromě děl slavného umělce nechybí v muzeu ani nejrůznější triky, iluze a překvapení.

Muzea

Kromě Dalího muzea Figueres nabízí ještě další dvě zajímavá muzea. První z nich nese název Museu de l´Emporda a nachází se na zdejším hlavním bulváru Rambla, který je lemován mnoha kavárnami, galeriemi, restauracemi a obchody se suvenýry. Představuje artefakty z římských vykopávek v okolí a nádhernou uměleckou sbírku se zapůjčenými malbami z madridského Prada.
Druhé muzeum se nachází v horní části zdejšího hlavního bulváru a nese název Museu de Joguets. Slouží jako muzeum hraček s více než 3000 exponáty z celého Katalánska.

Pamětihodnosti

Mezi nejvýznamnější památky ve Figueres patří hrad Sant Ferran z 18. století, který nechal vybudovat Ferdinand IV. Španělský. Jedná se o pětiúhelníkovou stavbu. Obvod celého areálu je 5,6 km dlouhý.
Další zajímavou stavbou je gotický farní kostel sv. Petra.

Další zajímavosti

Figueres je také ideálním výchozím bodem do málo navštěvovaného horského pásma Serra d´Albera. Ve Figueres se narodil vynálezce ponorky Narcís Monturiol i Estarriol a slavná španělská zpěvačka Monica Naranjo.

Doprava

Figueres je dostupné autem, autobusem, vlakem i letecky. Autem se sem dostanete po dálnici AP-7, která je napojena na mezinárodní síť známou jako E-15. Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít letiště v Gironě - Girona-Costa Brava Airport , které je vzdálené cca 50 km a kam létají nízkonákladové aerolinky Ryanair. Využít ale můžete i letiště v Barceloně , která je vzdálena cca 150 km od Figueres. Nově je také město napojeno na vysokorychlostní železnici.

 Aura: 65Recenze: 2292011-06-08 15:05:55
Obojí je možné,záleží na tom, jestli je to španělsky nebo katalánsky. Kdybyste neměli do tohoto města jet kvůli ničemu jinému než muzeu, stojí to za to. Něco takového memáte možnost vidět snad nikde jinde na světě. Červeno-fialová budova s rohovými věžemi, posázená bobky a nahoře ozdobená obrovskými slepičími vejci, to nemá chybu. Bizarnosti uvnitř nejsou o nic mně překvapivé. Škoda jen, že při focení se za muzeem cpe do záběru nechutný panelák. Není tak úplně pravda, že ve Figueres žil Dalí až do smrti. Nedaleko od Figueres, na pobřeží, je městečko Cadaqués, rovněž s Dalím spojené (viz známá fotografie Dalího, Buňuela a Garcíi Lorky na schodem domku Dalího otce) . Odtud ještě kousek dál je Port Lligat, zátoka, kde si Dalí přestavěl na své sídlo sedm rybřských domků. Tam vzniklo hodně jeho děl, zejména z poslední doby. Tento výlet je rovněž nezapomenutelným zážitkem. Ovšem je třeba si včas zajistit časovou vstupenku, bez té se tam návštěvník nedostane.

Města a obce v okolí

FigueresVilanant (6km)Navata (10km)Terrades (11km)Garriguella (12km)Mollet de Perelada (11km)Sant Pere Pescador (13km)Roses (18km)Vilert (15km)

Webmap: 1 2 3