TIXIK.cz » Města » Itálie » Emilia-Romagna » Ferrara » Ferrara

Ubytování Ferrara

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ferrara: Hlídač pokojů
Ferrara Mapa Mapa hotelů Ferrara

Související témata

Satelitní mapa Itálie, Největší města v Itálii, Satelitní mapa Ferrary, Penziony ve Ferraře, Luxusní ubytování ve Ferraře, Autopůjčovny ve Ferraře, Ferrara: Fotografie

Doporučené hotely Ferrara


Zobrazit všechny »Ferrara: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ferrara Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Ferraře, Plánovač výletů, Ferrara a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Ferrara CastleHrady a zámky0.1km
Pinacoteca NazionaleMuzea0.1km
Hrad EstenseHrady a zámky0.1km
Museo di Storia NaturaleMuzea0.2km
Statua del SavonarolaPamátníky0.1km
Parrocchia Del Gesu'Náboženství0.1km
Scuola Elementare Alda CostaŠkoly0.2km
Scuola MediaŠkoly0.2km
Municipio di FerraraRadnice0.2km
Katedrála FerraraKatedrály0.2km
Campanile della CattedraleVěže0.3km
Museo della CattedraleMuzea0.3km
Azione Cattolica ItalianaNáboženství0.5km
Banca IntesaBanky0.4km
Tridentinum Paramenti d'ArteNáboženství0.6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:55:50, Telefon: +39 0532 205048, WWW stránky:

Plusy

UNESCO
mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 44.8379, 11.6204
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:24:38

Ferrara: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:23:20
Ferrara je historické město v Itálii . Nachází se v severní části země, v oblasti Emilia-Romagna, na bočním kanálu řeky Pád (Po) . Ferrara je hlavním městem stejnojmenné provincie. V současnosti zde žije okolo 135 000 obyvatel.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve 4. století n. l. První písemné zmínky o městě Ferrara pocházejí z roku 753 n. l. Svůj největší rozkvět však město zažilo ve 14., 15. a 16. století, a to hlavně díky rodu Este. V této době se stala Ferrara významným kulturním centrem. Žili a tvořili zde umělci ze všech koutů Evropy. Z této doby se tu zachovalo mnoho renesančních památek, díky nimž je od roku 1995 Ferrara zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . V letech 1598–1859 bylo město součástí papežského státu. Od roku 1859 je součástí Itálie .

Turistické zajímavosti

Dnes je Ferrara vyhledávaným cílem turistů. Mezi nejvýznamnější památky patří hrad Castello Estense, který stojí v samém centru města a je obklopen vodním příkopem. Dále je to radnice, která byla dřívějším sídlem rodiny Este, katedrála Ferrara z 12. století, palác Palazzo dei Diamanti, bývalý kartuziánský klášter Certosa Ferrara a nejlépe dochovaná renesanční stavba ve městě, Casa Romei. Vyhledávané je také náměstí Piazza Ariostea, synagoga Ferrara, kde je dnes židovské muzeum, a středověké hradby. Ve městě se ale nachází mnoho dalších paláců, historických budov, náboženských staveb i muzeí. Ferrara je také významným kulturním centrem. Zdejší opera Teatro Comunale Ferrara je v provozu už od roku 1798. Sídlí zde i univerzita Ferrara, která byla založena již v roce 1391.

Turistické služby a zábava

Ferrara nabízí širokou škálu ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je nepřeberné množství restaurací, kaváren, barů a obchůdků. Vyhlášené jsou také zdejší festivaly. K těm nejvyhledávanějším patří typický středověký dostih v historických kostýmech Palio sv. Jiří, který se koná každou poslední neděli v květnu, a největší festival pouličních hudebníků Buskers Festival. Pro milovníky balónového létání se tu každý rok koná největší festival létajících balónů nejen v Itálii, ale i v celé Evropě - Ferrara Balloons Festival.

Doprava

Ferrara je nejlépe dostupná autem, vlakem a letecky. Autem se sem dostanete po dálnici A13 vedoucí z Padovy a Bologni . Přes město jezdí denně 33 vlaků. Tyto vlaky jezdí po trase Bologna – Benátky . Nejbližší letiště se nachází v Bologni (Aeroporto G. Marconi di Bologna) vzdálené cca 45 km. Po samotném městě se můžete přemisťovat buď na kole, autobusy a nebo taxíky.

Města a obce v okolí

FerraraVigarano Mainarda (10km)Bondeno (17km)Copparo (17km)Finale Emilia (26km)Portomaggiore (21km)Migliarino (26km)San Pietro in Casale (23km)Bosaro (21km)

Webmap: 1 2 3