TIXIK.cz » Města » Ferrara

Ubytování Ferrara

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ferrara: Hlídač pokojů
Ferrara Mapa Mapa hotelů Ferrara

Související témata

Satelitní mapa Ferrary, Penziony ve Ferraře, Luxusní ubytování ve Ferraře, Autopůjčovny ve Ferraře, Ferrara: Fotografie

Doporučené hotely Ferrara


Zobrazit všechny »Ferrara: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ferrara Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view ve Ferraře, Plánovač výletů, Ferrara a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:15:52, Telefon: +39 0532 205048, WWW stránky:

Plusy

UNESCO
mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 44.8379, 11.6204
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:24:38

Ferrara: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:23:20
Ferrara je historické město v Itálii . Nachází se v severní části země, v oblasti Emilia-Romagna, na bočním kanálu řeky Pád (Po) . Ferrara je hlavním městem stejnojmenné provincie. V současnosti zde žije okolo 135 000 obyvatel.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve 4. století n. l. První písemné zmínky o městě Ferrara pocházejí z roku 753 n. l. Svůj největší rozkvět však město zažilo ve 14., 15. a 16. století, a to hlavně díky rodu Este. V této době se stala Ferrara významným kulturním centrem. Žili a tvořili zde umělci ze všech koutů Evropy. Z této doby se tu zachovalo mnoho renesančních památek, díky nimž je od roku 1995 Ferrara zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . V letech 1598–1859 bylo město součástí papežského státu. Od roku 1859 je součástí Itálie .

Turistické zajímavosti

Dnes je Ferrara vyhledávaným cílem turistů. Mezi nejvýznamnější památky patří hrad Castello Estense, který stojí v samém centru města a je obklopen vodním příkopem. Dále je to radnice, která byla dřívějším sídlem rodiny Este, katedrála Ferrara z 12. století, palác Palazzo dei Diamanti, bývalý kartuziánský klášter Certosa Ferrara a nejlépe dochovaná renesanční stavba ve městě, Casa Romei. Vyhledávané je také náměstí Piazza Ariostea, synagoga Ferrara, kde je dnes židovské muzeum, a středověké hradby. Ve městě se ale nachází mnoho dalších paláců, historických budov, náboženských staveb i muzeí. Ferrara je také významným kulturním centrem. Zdejší opera Teatro Comunale Ferrara je v provozu už od roku 1798. Sídlí zde i univerzita Ferrara, která byla založena již v roce 1391.

Turistické služby a zábava

Ferrara nabízí širokou škálu ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je nepřeberné množství restaurací, kaváren, barů a obchůdků. Vyhlášené jsou také zdejší festivaly. K těm nejvyhledávanějším patří typický středověký dostih v historických kostýmech Palio sv. Jiří, který se koná každou poslední neděli v květnu, a největší festival pouličních hudebníků Buskers Festival. Pro milovníky balónového létání se tu každý rok koná největší festival létajících balónů nejen v Itálii, ale i v celé Evropě - Ferrara Balloons Festival.

Doprava

Ferrara je nejlépe dostupná autem, vlakem a letecky. Autem se sem dostanete po dálnici A13 vedoucí z Padovy a Bologni . Přes město jezdí denně 33 vlaků. Tyto vlaky jezdí po trase Bologna – Benátky . Nejbližší letiště se nachází v Bologni (Aeroporto G. Marconi di Bologna) vzdálené cca 45 km. Po samotném městě se můžete přemisťovat buď na kole, autobusy a nebo taxíky.

Města a obce v okolí

FerraraVigarano Mainarda (10km)Bondeno (17km)Copparo (17km)Finale Emilia (26km)Portomaggiore (21km)Migliarino (26km)San Pietro in Casale (23km)Bosaro (21km)

Webmap: 1 2 3