TIXIK.cz » Města » Feldkirch

Ubytování Feldkirch

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Feldkirch: Hlídač pokojů
Feldkirch Mapa Mapa hotelů Feldkirch

Související témata

Satelitní mapa Feldkirchu, Luxusní ubytování ve Feldkirchu, Feldkirch - počasí, Feldkirch: Fotografie

Doporučené hotely Feldkirch


Zobrazit všechny »Feldkirch: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Feldkirch Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Feldkirch a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:03:24, Nadmořská výška: 463m, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
romantická atmosféra

Proti

slabší noční život

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
romantiku

Zajímavosti

vánoční trhy
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 47.2378, 9.597
Nadmořská výška: 463 m
Nejbližší hranice: Lichtenštejnsko, 2.3 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:42:09

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.feldkirch.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: krásná architektura, převážně dobré počasí, skvělé jídlo, krásné scenérie, romantická atmosféra, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Feldkirch: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702010-11-02 10:39:55
Feldkirch je historické město v Rakousku , které je údajně nejzápadnější obcí Rakouska. Nachází se ve spolkové zemi Vorarlbersko, na řece Ill, v nadmořské výšce 458 m, cca 14 km severovýchodně od hlavního města Lichtenštejnska , Vaduzu . V současnosti zde žije okolo 30 000 obyvatel. Feldkirch láká návštěvníky hlavně na své památky a kvalitní zázemí.

Doprava

Feldkirch je nejlépe dostupný autem, autobusem i vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Innsbrucku (Kranebitten Airport) . Autem se sem dostanete po dálnici E60 (A14) a silnici č. 190 a 191. Vlaky odtud jezdí do Bregenzu , Dornbirnu , Bludenzu a Schaanu v Lichtenštejnsku . Autobusy mají stanoviště hned vedle nádraží, které se nachází několik minut chůze severně od historického centra.

O Feldkirch u

Feldkirch je významným městem. Je totiž sídlem mnoha institucí, mezi které patří např. zemský soud, finanční ředitelství, hospodářská komora Vorarlberska, dělnická komora Vorarlberska, velká zemská nemocnice, zemská konzervatoř a zemský geodetický úřad. Od roku 1968 zde pak má sídlo biskupství Feldkirch ské diecéze a od roku 2007 zde sídlí Vysoká škola pedagogická Vorarlberska.

Turistické zajímavosti v Feldkirch u

Feldkirch je jinak krásné malebné město, které nabízí řadu památek, ale také výstřední butiky, avantgardní bary či pouliční útulné kavárny. V historickém centru města Feldkirch se ocitnete ve Středověku. Hlavní náměstí Marktplatz lemují krásné patricijské domy a kavárny. Zajímavé jsou také věže původního opevnění. Nejvýznamnější z nich je 40 metrů vysoká věž Katzenturm, která disponuje největším zvonem v celém Vorarlbersku. Zdejší zvon váží 7500 kg. Nejzajímavější církevní stavbou ve městě je Domkirche St. Nikolaus, který disponuje rozlehlým interiérem a úžasnými pestrobarevnými vitrážemi. Nad Feldkirch em se pak rozkládá pohádkový hrad Schattenburg ze 13. století. V jeho útrobách sídlí muzeum, které představuje expozici církevního umění, oděvů a zbroje. Na druhé straně města, naproti hradu, se nachází zalesněný kopec Ardetzenberg, který dosahuje nadmořské výšky 631 m. Na jeho severním konci se rozkládá přírodní rezervace Wildpark s naučnou stezkou a ohradami s typickou alpskou faunou. Vidět tu můžete např. i sviště, kozorohy a divoké kance.

Aktivity

Okolí Feldkirch u je rájem pro cyklisty. V okolí je k dispozici celá řada cyklostezek. Nejznámnější je asi 30 km dlouhá Dreiländerweg, která prochází krásnou krajinou Rakouska , Švýcarska a Lichtenštejnska . Mapu stezek si můžete zdarma vyzvednout v informačním centrum ve Feldkirch u, které se nachází v ulici Schlossergasse 8. Kola si pak můžete půjčit v penzionu Gasthof Löven, v ulici Kohlgasse 1. Zapůjčení jednoho kola vás vyjde na 12 EUR na den.

Zábava

Feldkirch také hostí během roku řadu oslav a festivalů. Mezi ty nejvýznamnější patří Feldkirch ský festival, během kterého se v ulicí města konají různé koncerty klasické hudby. Tento festival se koná v červnu. V červenci se můžete zúčastnit Gauklerfestivalu. Jedná se o jednu velkou pouliční oslavu, na které vystupují žongléři, polykači ohně i klauni. Během adventu v prosinci můžete navštívit zdejší trhy a dát si zdejší výborné svařené víno.

Turistické služby

Feldkirch disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Nechybí tu ani kemp "Waldcamping", který nabízí prvotřídní služby, včetně bazénu i prostoru pro grilování. Dobře najíst se můžete v restauraci Dogana, v Rauch Café a restauraci Wirtschaft zum Schützenhaus, kde si můžete dát opravdu velký řízek a dobré pivo. Pokud máte chuť na nějáké dobré pití, můžete navštívit Café April nebo Nectar Bar.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Poblíž bylo nalezeno římské sídliště. Samotný Feldkirch byl založený asi někdy v 9. století n.l. Od roku 1218 je uváděn jako město.

Města a obce v okolí

FeldkirchGöfis (2.6km)Rankweil (5km)Schlins (8km)Röthis (7km)Nenzing (10km)Viktorsberg (9km)Oberriet (10km)Götzis (11km)

Webmap: 1 2 3