TIXIK.cz » Města » Norsko » Nordland » Fauske

Fauske - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Fauske: Hlídač pokojů
Fauske Mapa Mapa hotelů Fauske

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Satelitní mapa Fauske, Fauske: Fotografie

Doporučené hotely Fauske


Zobrazit všechny »Fauske: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Fauske Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Fauske a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
NedrevatnetJezera4km
RøyrvatnetJezera12km
Rognan FjordcampKempy17km
Letiště RognanLetiště18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:12:14, Telefon: +47 75 60 06 00, WWW stránky:

Fauske je město v Norsku . Nachází se v kraji Nordland. Je vzdáleno cca 45 km východně od města Bodø , které leží na západním pobřeží Norska . Město Fauske je známé ve světě především těžbou mramoru. Žije zde 6.000 obyvatel.

O městě Fauske

Město Fauske leží v zátoce na severu pobřeží fjordu Skjerstadfjorden. Je to moderní město s menším přístavištěm a prochází jím silnice E6 ( Arktická dálnice ) . Město Fauske ve světě proslavil mramor, který se tu těží. Mramor pocházející ze zdejších lomů byl použit na takové stavby, jakými jsou radnice v Oslu , ústřední budova OSN v New Yorku či Císařský palác v Tokiu . Kvalita zdejšího mramoru je známá a tento kámen se odtud vyváží do celého světa. Město Fauske je také důležitým centrem obchodu. Pro většinu turistů je město ideálním výchozím bodem k podnikání nejrůznějších výletů. Ve městě Fauske najdou turisté všechny potřebné služby.

Zajímavosti města Fauske

Město Fauske nemá příliš památek. Za zmínku tak stojí zdejší náměstí zasvěcené mramoru . V muzeu Fauske Bygdetun se nachází několik dochovaných historických budov. Kolem těchto budov je pěkný a udržovaný park. Můžete zde v klidu relaxovat či si zde udělat piknik. Oblíbené jsou prohlídky zdejších mramorových dolů. Prohlídky s výkladem jsou většinou jen v červenci a lístky pro vstup do dolů seženete v turistické kanceláři.

Turistická kancelář

Turistická kancelář se nachází v ulici Sjøgata 86. Získáte tu informace o možnostech ubytování, o spojích do dalších měst a především cenné informace o výletech do okolí. Dají se tu koupit upomínkové předměty.

Výlety do okolí

Fauske je ideálním výchozím místem pro turisty směřující do národního parku Rago . Do tohoto parku se dostanete, pokud budete dále pokračovat po silnici E6 ( Arktická dálnice ) směrem na sever. Další možností výletů je na západním pobřeží ležící město Bodø . Odtud se můžete trajektem dostat třeba na oblíbené Lofoty . Tyto výlety jsou ale časově náročnější.

Ubytování, stravování

Město Fauske Vám nabídne možnosti ubytování všeho druhu. Najdete tu několik hotelů. Oblíbený a také na nejvyšší úrovni je Fauske Hotell. Navíc je tento hotel otevřen po celý rok. Obyčejnější a levnější ubytování nabízí studentská ubytovna Seljestua. Zde je možné ubytovat se pouze od konce června do poloviny srpna. 3 km směrem na západ od města Fauske je kemp Lundhøgda. Zde oceníte především nádherný výhled na fjord a okolní kopce. Ubytovat se tu můžete ve srubech, které jsou většinou čtyřlůžkové. Ve městě Fauske můžete navštívit místní restaurace. Nabízejí norské speciality, ale najdete tu také restaurace orientující se na jiné kuchyně. Hojně navštěvovaný je podnik Huset. Mají tu výborná masitá jídla a saláty.

Doprava

Nejbližší letiště leží ve městě Bodø , cca 60 km po silnici směrem na západ. Odtud létají pravidlené spoje do Osla či Tronhdheimu a také do menších měst v Norsku . Dobré spojení je pomocí autobusové dopravy. Přes Fauske jezdí autobusy na pravidelné lince mezi městy Bodø a Narvik . Po železnici se pohodlně dostanete do měst Bodø a Trondheim . Po silnici se do města Fauske dostanete nejjednodušeji po silnici E6 ( Arktická dálnice ) .


Informace a fakta

GPS: 67.2594, 15.3898
Nejbližší letiště: Letiště Bodø, 62 km
Pobřeží: Norské moře, 43 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:15

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://fauske.kommune.no

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dostatečná nabídka ubytování, klid, okolní příroda, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp, půjčovna aut, radnice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Fauske: Recenze

Fauske prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

FauskeRognan (18km)

Webmap: 1 2 3